آیا اپل در حال ساخت مک‌بوکی با دو صفحه‌نمایش است؟

0

روز پنج‌شنبه، اداره ثبت اختراع‌ها و نشانه‌های تجاری ایالات متحده، مجموعه جدیدی از ثبت‌اختراع‌های اپل را منتشر کرد.

در این ثبت‌اختراع‌ها، شاهد ۲۶ ثبت‌اختراع جدید باورنکردنی درباره طراحی یک مک‌بوک با دو صفحه‌نمایش یا هر دستگاه دیگری هستیم. در این طرح‌ها، صفحه‌کلید و ترک‌پد سنتی لپ‌تاپ‌ها از روی بخش پایینی دستگاه حذف شده است.

حذف‌ صفحه‌کلید و ترک‌پد به اپل اجازه می‌دهد یک بازآفرینی و طراحی کاملا جدید برای لپ‌تاپ‌های مک‌بوک‌ خود در پیش بگیرد. احتمالا صفحه‌نمایش دوم جایگزین صفحه‌کلید و ترک‌پد؛ لمسی خواهد بود و به صورتی کار می‌کند تا کاربر بتواند از صفحه‌کلید مجازی استفاده کند.

در حالتی که کاربر نیاز به صفحه‌کلید مجازی نداشته باشد؛ تمام صفحه‌نمایش دوم به یک تاچ‌بار بزرگ تبدیل می‌شود. شاید اپل به دنبال پیاده‌سازی این ایده است که دستگاه‌هایی با تاچ‌بار در اندازه یک صفحه‌نمایش بسازد.

این پتنت به نام «یک وسیله‌‌ی مجهز به نمایشگر دوگانه با وضوح بهینه شده و بازتابش خنثی ‌شده» ثبت شده است و در دو مدل طراحی شده است. مدل اول بیشتر شبیه به یک مک‌بوک است که دو صفحه‌نمایش دارد و یک لولا این‌ها را به هم وصل می‌کند.

مدل دوم طراحی شده در این ثبت‌اختراع، یک صفحه‌نمایش یا صفحه‌کلید دوم را برای اتصال به یک دستگاه دیگر نشان می‌دهد. شاید چیزی شبیه به صفحه‌کلید جانبی آیپد پرو.

ایده نمایشگر – صفحه‌کلید

برای اولین بار در دنیا، شرکت لنوو از ایده نمایشگر – صفحه‌کلید در قالب لپ‌تاپ‌های سری یوگا بوک خود استفاده کرد و حالا به نظر می‌رسد اپل هم چنین رویاهایی دارد.

اپل برای جلوگیری از بازتایش تصویر یک نمایشگر در دیگری، ایده استفاده از فیلتر ضدانعکاسی را مطرح کرده است.

هفته پیش، تیم کوک مدیرعامل اپل اعلام کرده بود که دارند روی فناوری‌هایی کار می‌کنند که برای سال‌های طولانی در دسترس نیستند و ایده‌هایی برای آینده دور هستند. بخشی از این کارها برای جمع‌آوری سیلیکون لازم است. تیم کوک اشاره کرده شاید کارهایی که امروز انجام می‌دهند، در ۴ سال آینده رونمایی شوند.

بنابراین؛ قابل انتظار است که اپل روی ایده‌های مختلف طراحی مک‌بوک‌های آینده خود کار کند ولی برای ما هم بسیار جذاب است یک چنین دستگاهی تنها با دو صفحه‌نمایش ببینیم و وارد عصر لپ‌تاپ‌های بدون صفحه‌کلید شویم.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.