ال‌جی نتوانست درخواست اپل برای تامین انبوه صفحه‌نمایش‌های اولد آیفون را برآورده کند

1

اپل در تلاش است وابستگی خود به سامسونگ در ماجرای صفحه‌نمایش اولد آیفون X را کاهش دهد. کوپرتینو در ماه‌های اخیر با چندین تامین‌کننده بزرگ نمایشگر اولد وارد مذاکره شده ولی به نظر می‌رسد هنوز نتوانسته است موفقیتی به دست بیاورد.

اوایل سال جاری گزارش شد اپل توانسته با شرکت ال‌جی سر تولید انبوه نمایشگر اولد به توافق برسد و حتا جهت تسریع و تضمین این خرید؛ سرمایه‌گذاری‌هایی در این شرکت انجام داده است.

اپل بسیار امیدوار بود ال‌جی بخشی از نمایشگرهای اولد مورد نیازش برای آیفون X و احتمالا آیفون‌های ۲۰۱۸ را تامین کند و در کنار سامسونگ به دومین تامین‌کننده اولد او تبدیل شود.

اما گزارش‌های اخیر و به‌خصوص گزارش سایت وال‌استریت‌ژورنال نشان می‌دهد تمام امیدهای اپل به یاس تبدیل شده و از آن سو؛ ال‌جی نتوانسته است در این نبرد بزرگ با سامسونگ به پیروزی برسد.

ال‌جی نمی‌تواند حجم مورد نیاز اپل برای تولید و تحویل پنل‌های اولد در زمان‌های مشخص شده را برآورده کند. این خبر به معنای وابستگی دوباره و کامل اپل به سامسونگ برای تولید آیفون‌های ۲۰۱۸ است. اتفاقی که با توجه به روابط و مناقشات این دو شرکت در سال‌های اخیر؛ برای اپل اصلا خوش‌آیند نیست.

به‌علاوه، سامسونگ پنل‌های اولد را به قیمتی که خودش می‌خواهد به اپل می‌فروشد و هزینه تمام شده هر آیفون X برای اپلی‌ها بسیار زیاد تمام می‌شود.

هنوز سامسونگ حرف اول و آخر را می‌زند

طبق شایعات، سامسونگ هر پنل اولد را ۹۷ دلار به اپل می‌فروشد. اپل ناچار است این قیمت را بپردازد و از آن سو برای تضمین حاشیه سود خودش؛ قیمت فروش آیفون را افزایش دهد. به همین دلیل؛ باز هم شایع شده است که آیفون‌های جدید اپل قیمت‌هایی بالاتر از هزار دلار خواهند داشت.

البته، گفته می‌شود اپل با عرضه یک مدل آیفون X با پنل LCD سعی می‌کند برای کاربران یک حق انتخاب ایجاد کند. پیش‌بینی می‌شود آیفون X جدید با پنل LCD قیمتی ۵۵۰ تا ۶۵۰ دلار داشته باشد که فاصله قیمتی زیادی با آیفون‌های X بالای هزار دلار دارد.

یکی از مشکلات پیش‌روی اپل در این ماجرا، نه تولید انبوه پنل اولد در زمان‌های مقرر؛ بلکه کیفیت پنل‌های اولد است. ال‌جی برای گوشی V30 و همین‌طور گوگل Pixel 2 XL پنل اولد تولید کرده است ولی اپل معتقد است هنوز کیفیت این پنل‌ها به پای پنل‌های اولد سامسونگ نمی‌رسد.

قطعا تلاش‌های اپل برای تامین فوری پنل‌های اولد ادامه خواهد داشت و دست به هر کاری می‌زند تا از وابستگی تمام و کمال به سامسونگ خارج شود.

منبع

 
1 نظر
  1. حسین صفوی می گوید

    بسیار عالی بود ممنون واقعا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.