بلومبرگ: اپل در حال کار روی آیفونی با طراحی و ویژگی‌هایی است که تا کنون هرگز ندیده‌ایم

0

گزارش‌های جدید از اپل نشان می‌دهند این شرکت در حال کار روی مدلی از آیفون با طراحی و ویژگی‌های جدیدی است که تا کنون از اپل هرگز ندیدیم.

اپل پس از چند سال، با عرضه آیفون X تغییراتی را در طراحی و ویژگی‌های گوشی‌های آیفون به وجود آورد. در واقع، اپل از سال ۲۰۱۴ تا آیفون X از یک طراحی خاص برای آیفون‌های جدید استفاده کرد.

اما به یک‌باره در آیفون X شاهد حذف کلید هوم بودیم و حسگر اثرانگشت Touch ID نیز به تاریخ پیوست. آیفون X طراحی لبه تا لبه دارد و به سیستم تشخیص چهره Face ID مجهز شده است. این طراحی بسیار چشم‌گیرتر از طراحی آیفون ۶ بود و دست اپل را برای وارد کردن برخی ویژگی‌های فانتزی باز گذاشته است.

این طراحی تا حدودی جسورانه بوده و به نظر نمی‌رسید که اپل به این زودی‌ها بخواهد استفاده از آن را متوقف کند ولی خبرهای اطراف اپل چیز دیگری می‌گویند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

بلومبرگ روز چهارشنبه گزارشی جدید از برنامه‌های آتی اپل برای آیفون منتشر کرد. بلومبرگ همیشه خبرهای موثق و نسبتا دقیقی درباره اپل دارد و گذشته این نشریه نشان می‌دهد باید به گزارش‌هایش اطمینان کرد.

اپل به دنبال آیفون‌های دست‌نیافتنی‌تر

بلومبرگ می‌گوید اپل دارد روی دو طراحی جدید با ویژگی‌های کاملا متفاوت برای آیفون‌های آینده کار می‌کند. منظور از آینده؛ همین چند سال بعد است نه ده سال آینده. بلومبرگ می‌گوید این طراحی‌ها و ویژگی‌ها با آن چیزی که تا کنون از شرکت کوپرتینو دیدیم؛ متفاوت است.

در این گزارش از ویژگی «ژست‌های حرکتی کنترلی» نام برده شده است. این ویژگی به کاربران آیفون اجازه می‌دهد برخی کارها را تنها با حرکت دادن انگشت نزدیک صفحه‌نمایش بدون هیچ‌گونه لمس یا تقه‌ای انجام دهند.

هیچ اطلاعاتی نداریم که دقیقا با حرکت انگشت جلوی صفحه‌نمایش بدون تماس چه کاری می‌توان انجام داد. اپل چندین ثبت‌اختراع روی فناوری‌های صفحه‌نمایش سه‌بعدی بدون عینک دارد. همچنین، این شرکت مطالعات و تحقیقات زیادی روی صفحه‌نمایش‌های هولوگرامی داشته است.

آیا ویژگی نام برده شده در گزارش بلومبرگ مبتنی بر یکی از ثبت‌اختراع‌ها یا فناوری‌های بالا است؟ نمی‌دانیم اما یک منبع نزدیک به اپل گفته این فناوری در دو سال آینده روی آیفون‌های جدید عرضه نمی‌شود. پس، به نظر می‌رسد خیلی زود است که درباره‌اش گمانه‌زنی کنیم و باید منتظر دریافت نشانه‌ها و خبرهای تکمیلی دیگری باشیم.

آیفون با صفحه‌نمایش منحنی

نکته مهم دیگر هیجان‌انگیز در گزارش بلومبرگ، استفاده اپل از صفحه‌نمایش‌های منحنی برای مدل‌های آینده آیفون است. بلومبرگ با اشاره به یک منبع ناشناس می‌گوید اپل در حال کار روی صفحه‌نمایش‌های منحنی تورفته‌ای است که از بالا به سمت پایین کشیده می‌شود.

کمی سخت است که باور کنیم اپل به دنبال طراحی چنین آیفونی است. به‌خصوص دلایل این طراحی مانند تمایز شدن در بازار کمی دور از ذهن است چون اپل شرکتی نیست که با صفحه‌نمایش منحنی بخواهد در بازار موبایل متمایز شود.

پیش از این، شرکت‌هایی مانند ال‌جی دو گوشی منحنی به شکل بالا طراحی و عرضه کرد که به دلیل عدم استقبال کاربران با شکست مواجه شد.

اما استفاده از صفحه‌نمایش‌هایی با کمی انحنا می‌تواند برای پیاده‌سازی فناوری‌های اپل بسیار اهمیت داشته باشد. اگر شایعه استفاده از فناوری‌های ژستی و حرکتی در آیفون‌های اپل درست باشد؛ شاید یک آیفون با کمی انحنا بتواند این فناوری را بهتر پیاده‌سازی کند. چون دوربین‌ها و سنسورها طوری در صفحه‌نمایش قرار می‌گیرند که تشخیص حرکات انگشت دست بهتر انجام شود.

به هر حال، طراحی‌ها و ویژگی‌های جدید آیفون‌های آینده اپل در مرحله تحقیق و توسعه هستند. در نهایت، اپل تصمیم می‌گیرد که از آن‌ها استفاده کند یا خیر!

منبع

   

پستهای اخیر

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.