چند پلیس هندی به جرم اخاذی و ارتشا به میزان ۲۰۰ بیت کوین از یک بازرگان دستگیر شدند

1

بعضی از کشورهای دنیای در زمینه فساد دولتی، شهرت بسیار بدی به هم زده‌اند و هند هم یکی از این کشورهاست.

اما آن طور که نشریه هندوستان تایمز نوشته است، ظاهرا استفاده از جلوه‌های تازه فناوری در این عرصه هم فزونی گرفته است.

در یک مورد جالب در استان گجرات هند، چند پلیس هندی یک بازرگان را وادار کردند که در قالب بیت کوین به آنها رشوه بدهد. پس از اینکه این بازرگان به نام شایلش بهات قول داد که مبلغ قابل توجه دیگری هم پرداخت کند، پلیس‌ها او را آزاد کردند.

بازرگان مورد بحث بعدا از ۸ پلیس درگیر این ماجرا و واسطه‌های این امر، شکایت کرد و فعلا ۳ پلیس از این جمع دستگیر شده‌اند و بقیه متواری هستند.

در شرایطی که اخاذی بیت‌کوینی یک چیز خیلی شایع شده است، این از موارد معدودی است که پلیس‌ها هم برای دریافت مبالغ غیرقانونی به بیت‌کوین روی آورده‌اند.

البته دزدی بیت‌کوینی پلیس‌ها سابقه خیلی مشهوری در آمریکا دارد. در سال ۲۰۱۵ دو مامور پلیس فدرال آمریکا در جریاتن تحقیقات در مورد شبکه غیرقانونی فروش آنلاین موارد ممنوعه موسوم به سیلک رود، بعد از یورش به خانه متهم، مبلغی از او در قالب بیت کوین سرقت کردند!

متاسفانه انتقال پول به یاری ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده در هند بدنام شده است. هفته پیش هم برادران بهارادواج که مؤسس نخستین تحارت معدن‌کاوی بیت‌کوینی در هند بودند به جرم کلاهبرداری ۳۰۰ میلیون دلاری دستگیر شدند.

منبع

 
1 نظر
  1. safilo می گوید

    لطفا در پست های بعدی در رابطه با معدن کاوی بیت کویین و سازو کارش و ایا راست و دروغ و اینکه چه اینده شغلی دارد یک پست یک پزشک بارگزاری کنید
    با سپاس

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.