همه برندهای تبلت از اول اریبهشت ماه مشمول طرح رجیستری می‌شوند؛ آخرین مهلت تماس تا ۳۱ فروردین

1

ستاد مبارزه با قاچاق کلا و ارز اعلام کرد هر نوع تبلتی که سیم‌کارت‌خور باشد و بشود باش تماس گرفت یا پیامک دریافت کرد؛ فارغ از برند و سیستم‌عامل از ابتدای روز یکم اردیبهشت ماه وارد طرح رجیستری می‌شوند.

انواع تبلت‌های اپل و اندرویدی اگر در شبکه مخابراتی ایران فعال نشده باشند؛ از این تاریخ به قادر به برقراری تماس و پیامک نخواهند بود.

دیروز «حمیدرضا دهقانی‌نیا»، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز؛ طی نشست خبری از اتمام طرح رجیستری موبایل و آغاز ورود تبلت‌ها از اول اردیبهشت ماه خبر داد و گفت بقیه دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور مانند مودم‌ها، دانگل‌های شبکه و غیره نیز به تدریج شامل طرح رجیستری می‌شوند.

دهقانی‌نیا به دارندگان تبلت‌های سیم‌کارت‌خور از هر نوع برند و مدلی توصیه می‌کند:

«انواع تبلت‌ها اعم از محصولات اپل و تبلت‌های اندرویدی سیم‌کارت خور، تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین باید روشن شوند و با سیم‌‌کارت خودشان یک‌ تماس از آنها برقرار کنند تا در شبکه مخابراتی ثبت شوند.»

در این نشست خبری، اعلام شد موبایل‌های چینی بی‌اصالت و عمدتا کپی‌برداری از اسمارت‌فون‌های معروف بازار؛ در نهایت عملا بی‌استفاده خواهند شد. یکی از اهداف طرح رجیستری از ابتدا، مبارزه با قاچاق این گوشی‌ها به کشور و حذف آن‌ها از شبکه مخابراتی ایرانی بوده است.

دهقانی‌نیا به خبرنگاران گفت از ابتدای طرح رجیستری تا کنون، ۲۱۰ هزار و ۷۶۷ موبایل در لیست سیاه رجیستری قرار گرفته‌اند. بیشترین مورد، مربوط به موبایل‌های اپل با بیش از ۱۰۸ هزار مورد بوده است. پس از اپل، موتورولا با ۱۰۴۵۰ گوشی، گوگل با ۲۳۱ گوشی و بلک‌بری با ۹۳۳ گوشی در رده‌های بعدی قرار دارند.

جالب است از سه برند سونی، تکنو و شیائومی هیچ گوشی موبایلی مسدود نشده است.

گفتنی است هفته پیش با ورود برند سامسونگ به طرح رجیستری، عملا رجیستری برای اسمارت‌فون‌ها و گوشی‌های تلفن همراه به پایان رسید و اکنون نوبت به تبلت‌ها و بعد دیگر دستگاه‌های سیم‌کارت‌خور رسیده است.

 
1 نظر
  1. ali می گوید

    ممنون از اطلاع رسانیتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.