پیام‌رسان «سور»، تنها یک جانشین تلگرام نخواهد بود، بلکه شیوه جدیدی از پیام‌رسانی «خردگرایانه» را معرفی خواهد کرد

58

حدود شش ماه پیش، زمانی که می‌خواستم یک اپلیکیشن اندروید تازه برای «یک پزشک» سفارش بدهم، دوست نداشتم این اپلیکیشن فقط نمایش‌دهنده صرف پست‌های «یک پزشک» باشد.

ایده‌های زیاد و به زعم خودم خوبی داشتم، اما همین ایده‌های زیاد باعث شد که دو بار با یک توسعه‌دهنده خوب ایرانی تا مرحله آخر به پیش برویم و به نتیجه‌ای نرسم. مشکل از توسعه‌دهنده نبود! مشکل این بود که من در حین کار، آنقدر ایده جدید تزریق می‌کردم که سر آخر توازن کار به هم می‌ریخت.

به همین خاطر در ناامیدی از به Freelancer.com مراجعه کرده‌ام و سعی کردم به صورت کمی مرتب‌شده ایده‌هایم را مطرح کنم، دست اتفاق باعث شد که به یک گروه کوچک سه نفره از توسعه‌دهندگان هندی آشنا شوم.

آنها تجربه خوبی از ساختن اپلیکیشن‌های ارتباطی شرکت‌ها و سایت‌ها داشتند و حتی سابق بر این در یک شرکت مشهور هندی به نام TechAhead هم کار کرده بودند.

اینجا بود که در طی گفتگویی که با یکی از آنها داشتم؛ پیشنهاد جالبی دریافت کردم: چرا یک اپ ییام‌رسان نسازیم!

در ابتدای امر، به شدت پیشنهاد را پس زدم. چون می‌دانستم از نظر تأمین بودجه و بعد سر و کله زدن با انواع مشکلات که در ایران برجسته‌تر هم می‌شوند، دشواری خواهم داشت.

اما همه شش ماه بعدی، پبیشتر وقت آزاد من در این پروژه نیمه‌محرمانه سپری شد.

امروز به کارنامه سال پیش خودم نگاه می‌کنم، مفتخرم که لااقل تجربه یک کار گروه متفاوتی و ایده‌پردازی و نزدیک شدن به مراحل انتهایی آن را پیدا کرده‌ام.

اسم اپلیکیشنی که از آن صحبت می‌کنم را به سادگی «سور» نهادم که همان طور که می‌دانید معنی‌اش بزم، جشن، عیش و میهمانی است.

در سور دست‌کم برای اقلیتی از کاربران؛ ما می‌خواهیم یک عیش مداوم را ترتیب بدهیم.

حتما تصور می‌کنید که در این آشفته‌بازار فکری خطر فیلتر تلگرام، از این امر خیلی خوشحال شده‌ام، چون همزمان با نیست شدن تلگرام، در حال ارائه یک اپلیکیشن پیامرسان هستم که ممکن است ناگهان به صورت حبابی خیلی مورد استقبال قرار بگیرد؟

نه! من قائل به مبارزه منصفانه هستم و اصلا تصور نمی‌کنم که هسته اولیه توسعه‌دهندگان سور و عواملی که بعدا اضافه شدند، در قیاس با تلگرام بتواند همان آپدیت‌های منظم را ارائه بدهد و همان میزان مخاطب جمع کند. ما در گام اول فقط اقلیتی از کاربران را هدف قرار داده‌ایم!

اما مگر سور چه ویژگی‌هایی دارد که تصور می‌کنم چنین قابلیتی را خواهد داشت:

1- مسلما با یک اپلیکیشن پیامرسان باید بتوان چت کرد. سور هم چنین قابلیتی را دارد. اما همین جا یک چیز جالبی که ما اضافه کرده‌ایم، قابلیت چت چند نفره است. یعنی هر زمان که اراده کردید می‌توانید با چند نفر دیگر وارد چت همزمان شوید و نیازی نیست که یک گروه موقت برای این کار تشکیل بدهید.

2- در بخش تماس شما می‌توانید چند حلقه از مخاطب به ترتیب محرم و نزدیک بودن برای خودتان درست کنید. مثلا افراد درجه یک خانواده – اعضای فامیل کمی دورتر- دوستان خیلی نزدیک- آشنایان و عموم مخاطبان خود. بعد وقتی که پیامی را می‌نویسید می‌توانید به سادگی مشخص که این پیام به کدام حلقه مخاطبان ارسال بشود. به این ترتیب مثلا می‌توانید زمان ارسال یک لطیفه؛ یک خبر با بار سیاسی یا یک مطلب عادی، به سرعت مشخص کنید که به چه کسی ارسال شود و به چه کسی نه.

3- مجبور شده‌ایم از برخی از ویژگی‌های روتین پیامرسان‌ها به خاطر کم بودن وقت و بودجه صرف‌نظر کنیم، مثلا در وهله اول خبری از استیکرها نخواهد بود. اما در عوض در حین چت یا در داخل گروه‌ها و کانال‌ها، امکان لایک زدن را خواهید داشت و تازه تعداد لایک‌ها هم به نمایش درمی‌آید.

4- چیز دیگری که کمتر سابقه داشته، امکان دادن رأی منفی به صورت دیس لایک در داخل گروه‌ها و کانال‌ها است. هنگامی که دیس لایک می‌کنید، اگر تعداد دیس لایک‌ها از تعداد خاصی بیشتر شود؛ ابتدا پیام زرد رنگ می‌شود و بعد در صورت فزونی گرفتن دیس لایک‌ها پیام به صورت محو نمایش داده می‌شود. این طوری امیدواریم که یک پردازش جمعی کمک کند تا پیام‌های غیرموثق و اصطلاحا فیک‌نیوزها یا اخبار بی‌کیفیت از خبرهای خوب جدا بشود.

5- در تلگرام شما می‌توانستید برای خودتان فایل‌ها، نوشته‌ها و آدرس صفحات وب را ذخیره کنید تا بعدا ببینید. اما در سور ما به جای اینکه این کار را به سادگی انجام بدهیم، یک محیط شبیه پاکت را در برگه پیام‌های ذخیره‌شده درست کرده‌ایم. شما علاوه بر ذخیره نوشته و فایل‌های کم حجم خود می‌توانید، آدرس صفحات وب را به این قسمت بدهید تا به صورت تمام‌متن برایتان ذخیره شود تا بعدا هر وقت که خواستید مطالعه کنید. تازه این قسمت امکان گذاشتن برچسب هم دارد و این طوری یک مطلب؛ نوشته یا فایل را در میان انبوه چیزهایی که ذهیره کرده‌اید کم نخواهید کرد.

6-سیستم نمایش آگهی برای دارندگان کانال‌ها: برای جبران هزینه‌ها به یک سیستم نمایش آگهی فکر کردیم. به صورت پراکنده در لابلای چت‌ها شما آگهی‌هایی خواهید دید که البته این کنترل را خواهید داشت که از بین 10 کتگوری معرفی شده، آنها را محدود به یک یا چند کتگوری کنید. اما چیز جالب‌تر برای دارندگان کانال‌ها این است که می‌توانند با استفاده از سیستم نمایش آگهی ما، آگهی نمایش دهند. بیشتر درآمد این آگهی‌ها از آن دارندگان کانال‌ها خواهد بود و درصدی از آن هم صرف هزینه‌های نگهداری و مدیریت و توسعه اپلیکیشن خواهد شد.

7-مطالب تلگرام بی‌کیفیت بود؟ قسمتی از آن به این دلیل این بود که قسمت اعظم مطالب رد و بدل شده در تلگرام فوروارد صرف بودند. یعنی کاربران به مطالب 20 – 30 کانال پربازدید نگاه می‌کردند و نوشته‌ها آنها به کرات فوروارد می‌شد.

اما ما سعی کردیم یک سیستم نمایش خبرهای داغ را که به صورت نیمه‌خودکار ارائه می‌شود، در یک برگه دیگر ارائه بدهیم.

ما با استفاده از سورس‌های متنوع در توییتر، فلیپ‌بورد و نیز فید سایت‌های معتبر داخلی و خارجی سعی کرده‌ایم که طیف زیادی از خبرهای روز را پوشش بدهیم. این اخبار با صورت تمام‌متن و البته با ذکر دقیق منبع خبری، در بخش خبرهای پیشنهادی قابل ملاحظه خواهند بود.

شما می‌توانید این اخبار داغ را با لایک‌های خود داغ‌تر کنید و خبرهایی را کم‌کیفیت می‌دانید، دیس‌لایک کنید.

در این میان ما البته به جای اینکه فقط به مطالب خبری توجه کنیم، توجه ویژه به مطالب وبلاگ‌ها، سایت‌های فرهنگی و پادکست‌های ایرانی کرده‌ایم.

8- بخش پیشنهادهای فرهنگی: در این بخش پیشنهاداتی برای خریدهای فرهنگی به شما می‌شود: کتاب؛ موسیقی؛ خرید کتاب گویا

9- امنیت: گرچه در مورد هر اپلیکیشنی که یک ایرانی پشت سر آن باشد؛ حرف و حدیث فراوان است. اما باید به شما اطمینان بدهم که همه پیام‌های شما به صورت دوسویه رمزنگاری می‌شوند، طوری که برای خود ما هم هیچ کدام از پیام‌ها قابل رؤیت و دسترسی نخواهند بود.

10- ویژگی شبه‌بلاگ: یک مطلب خیلی دل‌آزار در تلگرام این بود که کانال‌های پیدا می‌شدند که پر از نوشته‌های اوریجینال خوب بودند؛ اما این کانال‌ها را اشخاص محدودی می‌دیدند؛ این نوشته‌های ارزشمند در گوگل اندکس نمی‌شدند و خیلی مهجور واقع می‌شدند.

اما در سور شما ویژگی شبه‌بلاگ را دارید. یعنی هر کاربر دارای کانال با بیش از 500 مخاطب می‌تواند در بخش تنظیمات هر کانال، قابلیت شبه‌وبلاگ را فعال کند.

این طوری همه نوشته‌های کانال با بیش از 250 کلمه، در دو مقطع زمانی در هر روز با نوشته‌های یک وبلاگ خودکار همسان یا سینک می‌شود.

این طوری اگر فرضا هر اتفاقی برای سور بیفتد، شما آن وبلاگ را خواهید داشت و به علاوه می‌توانید به صورت هم‌زمان هم یک وبلاگ داشته باشید و هم ادمین کانال خود باشید.

11- باز هم در بخش کانال‌ها چیز دیگری که افزوده‌ایم، امکان گذاشتن کامنت برای هر نوشته استفاده است. البته این کامنت‌ها فقط در صورت تپ کردن برای هر روی پیام قابل مشاهده خواهد بود. ادمین هر کانال می‌تواند کلا ویژگی کامنت را ببندد یا آن انتخاب کند که فقط در صورت تایید خودش یک کامنت نمایش داده شود یا بخش کامنت را باز بگذارد بعدا در صورتی که کامنتی نامناسب ببیند؛ یک امنت را حذف کند.


با توجه به محدودیت منابع و بودجه و اینکه می‌خواهیم در بازه اول با یک سیستم دارای باگ مواجه نشوید، از هفته چهارم فروردین دعوتنامه‌های محدودی برای نزدیک به 1500 نفر از کاربران ایرانی که بیشتر شامل کاربران قدیمی وب هستند، ارسال خواهد شد. هر کاربر می‌تواند هر هفته 10 نفر را به سور دعوت کند.

بعد از بازخورد گرفتن از کاربران احتمالا از نیمه تابستان سور به صورت عمومی در دسترس همه قرار می‌گیرد.

پس لطفا هر زمان دعوتنامه سور را از طریق ایمیل دریافت کردید، نسبت به نصب (فعلا فقط نسخه اندروید) آن اقدام کنید و پیشنهادات خود را اعلام کنید.

اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

مجموعه عکس‌های چیزهای عجیب و ترسناکی که مو بر تن راست می‌کنند

چرا گاهی دوست داریم داستان‌ها یا فیلم‌های ترسناک را ببینیم؟ خود آزاری؟!در این پست که تعدادی عکس نستا ترسناک (بیشتر عحیب) خواهید دید، می‌خواهم نخست کمی در این مورد حرف بزنم.دلایل لذت بردن افراد از وحشت می‌تواند از فردی به فرد دیگر…

نقاشی‌هایی که به بالاترین رقم‌ها قیمت‌گذاری و فروخته شده‌اند

در اینجا می خواهیم لیستی از گران‌ترین نقاشی هایی که در بازار حراجی‌ها به فروش رسیده اند را با هم مرور کنیم. البته هر لحظه امکان تغییر این لیست و جایگزینی نقاشی های دیگری وجود دارد ولی در آن صورت هم می توان نقاشی های زیر را جزء گرانترین های…

وقتی با اشعه ایکس از اشیای عادی عکس بگیرید؛ شگفت‌زده می‌شوید! کاری که آندری دومان کرد

مجموعه عکس‌های اشعه ایکس می‌توانند اشیاء روزمره را به روشی باورنکردنی و منحصر به فرد نشان دهند.آندری دومان، عکاس تجاری، حدود یک سال است که این کار را می‌کند. زمانی که دومان کاری را برای مشتریان انجام نمی‌دهد، دوست دارد پروژه‌های شخصی را…

ژاک شارل: کسی که اولین بالون هیدروژنی تاریخ را به پرواز درآورد

در 4 ژوئن 1783، برادران مون‌گلفیه اولین بار یک بالون هوای گرم را در جنوب فرانسه به نمایش گذاشتند. این بالون که از گونی محکمی پوشیده شده با کاغذ ساخته شده بود و تا نزدیک به 2 کیلومتر بالا رفت و به مدت 10 دقیقه در هوا باقی ماند.خبر موفقیت…

این معماری‌های بسیار عجیب و در مواردی هراس‌انگیز دوران سوسیالیسم در روسیه و کشورهای اقماری آن

شوروی و سوسیالیست‌ها هم برای خود سبک معماری خاصی داشتند. در مواردی باشکوه، در مواردی خشن و در معدودی موارد مفهومی و زیبا.چیز جالب در آنها هدف ساخت آنها بود: بزرگداشت مبارزات میهنی و پیشرفت‌هایی که در سایه دولت‌های چپ به دست آمده بودند.…

این هنرمند با استفاده از هوش مصنوعی به عنوان یک ابزار، نقاشی‌های خود را ارتقا می‌دهد

در حالی که بسیاری از هنرمندان از هوش مصنوعی فرار می‌کنند، هنرمند دیجیتالی به نام Cy Teh از امکانات خلاقانه آن استقبال کرده . او با آمیختن نقاشی‌های دیجیتال خود با هوش مصنوعی، آثار هنری ترکیبی بی نظیری خلق می‌کند که هنر او را به سطح جدیدی…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / زانوبند زاپیامکس / لیزر فوتونا / زانوبند زاپیامکس /بهترین مرکز لیزر ساری /داروخانه تینا /خرید مواد اولیه آرایشی در شیمی سنتر /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران / کمربند طبی / زانوبند زاپیامکس / فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن / biniclinic.com / کمربند پلاتینر / مراقبت پوست / مهدکودک فلکه اول تهرانپارس / سایت نوید / روپوش پزشکی / سرور مجازی ایران /بای پپ / ویدیوهای دیدنی /بهترین فیزیوتراپی تهران /خرید سیفتی باکس /ویکی درمان /خرید پروتز مو /حرف آخر /کاندوم / خرید سرور مجازی / بهترین کلینیک زخم تهران /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی / مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / لاغری فوری / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم /درمانکده / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی /فروشگاه لوازم آرایشی بهداشتی شاواز /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /خرید خودنویس /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /سریال ایرانی کول دانلود /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /کاشت مو / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش /فروشگاه اینترنتی زنبیل /خرید ساعت دیواری /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /چاپ کلاه /کاشت مو /کاشت مو /پزشکا /قیمت ساک پارچه ای /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /مجتمع فنی ونک /
58 نظرات
 1. محمدجواد می گوید

  سلام
  دستمریزاد. به نظر جالب میاد. اینترفیس این اپ به چه شکل خواهد بود؟ خواهشا کپی کودکانه از تلگرام نباشه مثل بقیه پیام رسان‌های ایرانی.
  چطوری می‌تونم جز افرادی باشم که ایمیل دعوت‌نامه را دریافت کنم؟

 2. شادمهر می گوید

  به نظر عالی میاد، دستمریزاد

 3. محسن می گوید

  چقدر عالی ، چه قدر خوب که به فکر طراحی چنین اپ متفاوتی بودید با این تعریف هایی که کردید مشتاق شدم ازش استفاده کنم
  در صورت امکان دعوت نامه شو برای بنده هم ارسال بفرمایید دکتر عزیز

 4. وحید انگوتی می گوید

  جذابترین دروغ سیزده ولی ایدش جالبه

 5. فرشاد می گوید

  تلگرام در امور بیزنس بسیار استفاده میشه
  یعنی کارشناسان فروش روی پی سی نسخه دسکتاپ و همزمان نسخه پورتابل نصب کرده آند تو شرکت ما با اختلال تلگرام کل کار فروش می‌خوابه و استرس قطع شدن تلگرام بیشتر سر این چیزا هست
  کل سفارش مشتریان از طریق تلگرام هست
  چند کاربره بودن تلگرام خیلی خاصیت خوبی است
  موضوع امنیت و احراز هویت دو مرحله ای بسیار مهم است
  این مواردی هست که باید لحاظ بشه
  به نظر من شما باید یک فرم نظرسنجی و نیازسنجی درست کنید و ببینید ملت از یک پیام رسان چه چیزایی نیاز دارند
  شما همین مسائل که گفتید با وزیر ارتباطات در میان بگذارید و یک وام ۵ میلیاردی بگیرید و کارها رو رله کنید
  ضمن اینکه در صورت فیدبک مثبت شما نیاز به اعتماد سازی دارید برای ملت
  ضمن اینکه به یک دیتاسنتر بسیار بسیار قوی نیاز دارید

  1. mhpakdel می گوید

   دوست عزیز، همین که با وزیر ارتباطات بخوان در میون بذارن، فوراً از ایشون می‌خوان که پیام‌رسان رو طوری طراحی کنن که بشه به متن پیام‌ها دست‌رسی داشت! این‌جا ایرانه برادر. حریم شخصی کشکه!

 6. mhpakdel می گوید

  درود بر شما.
  عالیه. امکاناتی که درباره‌ش نوشته‌ین تو بقیۀ برنامه‌های مشابه وجود ندارن. دست مریزاد.

  چه‌طور می‌شه که جزو افرادی باشم که دعوت‌نامه دریافت می‌کنم؟!

 7. سید می گوید

  به نظر جالب میاد. (…) چه ایده های خوبی میتونست تو کشور پیاده بشه. دم شما گرم

 8. فرشاد می گوید

  سلام
  در مورد امنیت شک دارم به نتیجه برسید. تنها چیزی که باعث شده تلگرام زیر تیغ فیلتر بره همین رمزنگاری و غیر قابل نفوذ بودنشه. مگر اینکه با جریان های موجود سازش کنید!

 9. پویان می گوید

  بسیار عالی. امیدوارم که بتوانید با همین رویه صادقانه جلو برید و موفق بشید.

 10. هادی می گوید

  دروغ ۱۳!

 11. سعید رسولی می گوید

  دکتر دروغ 13 یا همون دروغ آوریله دیگه؟ 😉

 12. احمد محمدی می گوید

  ایده ها عالی ان. واقعا عالی ان. شخصا لذت بردم و آرزوی موفقیت دارم. پیشنهاد میکنم اگر تونسید rss خوان هم اضافه کنید. با این ایده ها خلأ گودر رو هم که هنوز احساس میشه پر کردید و محتوا بهتر میشه.

 13. حامد می گوید

  من البته از امکانات و ایده هایی که عنوان کردید خوشم اومد، اما به نظرم دروغ 13 می خوره.

 14. حامد می گوید

  اگر یه روز ازتون اطلاعات یک کاربر رو بخوان چی کار می‌کنید؟ جواب این سوال مهم ترین چیزه. آره من حاضرم تو شبکه شما فعالیت کنم چون شما رو سالهاست میشناسم اما بعید میدونم دست روی دست بذارن که شما بدون هیچ گونه نم پس دادنی بتونید شبکه اجتماعی یا پیام رسان کاملا مستقل داسته باشید. مالکیت همچین چیزی برای خود شما هم خطراتی داره که امیدوارم متوجهش باشید.

 15. آرش می گوید

  پیشنهاد می کنم برنامه تمی قرمز رنگ داشته باشه چون سور در کردی معنی قرمز میده

 16. غریبه می گوید

  دروغ سیزده؟

 17. رامین می گوید

  واقعاً در تعجبم از درک پایین و غیرقابل انتظار شما از مفهوم بازار! واقعاً نمیشه روی این “معرفی بدموقع “محصول شما به مصرف کننده اسمی کمتر از “خودکشی زودهنگام ” گذاشت! دقیقاً تو شرایطی که جو روانی بازار به دلیل اخبار پیرامون فیلتر شدن تلگرام به شدت منفی و به خصوص نسبت به رقبای داخلی تلگرام بدبینانه ست شما دست به معرفی و ارائه ی محصول تون زدین! تعجب میکنم واقعاً… حیف شد ایده تون!
  تو جوی که حتماً برچسب فرصت طلب، سؤاستفاده چی، کاسب فیلتر و… به راحتی بهتون میچسبه.
  پ.ن: بله متوجه هستم که ایده و پروژه تون وقتی کلید خورپ که این خبرا مطرح نبوده و خب شما عملاً سزاوار این برچسب ها و قضاوت ها نیستید. اما ! منطق بازار و مفهوم “جو روانی بازار ” رو دست کم نگیرید و فراموش نکنید هیچ آزمونی اکیوریت تر از آزمون بازار و اقبال مصرف کننده نمی تونه ضامن پیشبینی بقای یک محصول باشه.
  امیدوارم این تجربه ی به زعم من از همین حالا شکست خورده پلی بشه برای موفقیت های بعدی…
  پ.ن۲: خواهشاً تو ذهن تون پیشبینی من از شکست این پروژه رو با قضاوت هایی که حسودان و معاندان در مورد امثال اسنیوجابز در ابتدای کارشون باهاش مواجه شدن مقایسه نکنید. تولید یک محصول حداقل استاندارد هایی داره که اون بزرگان همیسه رعایت کردن. استاندارد هایی که از قدم اول:ایده تا قدم آخر تولید یعنی: معرفی رو در بر می گیره. که اتفاقاً از همین وضع اسف بار قدم آخر شما میشه حدس زد قدم های قبلی هم چه کیفیتی داشتن!

  1. فرشاد می گوید

   جدای از بحث امنیتیش که هنوز برای من گنگه، با گفته شما هم کاملاً موافقم!

 18. علیرضا می گوید

  خیلی خیلی خوشحال شدم که همچین کاری به دست شما قراره صورت بگیره
  بخش مهمی از نگرانی ما بابت امنیت پیام رسان داخلی از بین میره
  انشاالله یک اپ قوی با کمترین باگ ممکن رو شاهد باشیم
  لطفا برای بنده هم دعوتنامه ارسال کنید.

 19. مصطفی سپهریان می گوید

  دروغ 13 جالبی بود جناب مجیدی :))

 20. شهین می گوید

  به نظر جالب میاد. برای وینفون هم طراحی کنید?

 21. محمدشریف می گوید

  بسیار عالی دکتر مجیدی.جای چنین امکانات خلاقانه ای واقعا خالی بود.همین حالت وبلاگ نظرگذاری زیر پست کانال و ایجاد حلقه ها بسیار کاربردی است.منتظر دریافت سور هستم.(;

 22. محمد می گوید

  با سلام و وقت بخیر
  این که حرف از رمز نگاری میزنید یه خورده غیر منطقی هست . اینجا ایرانه . در صورتی که ایمیلی از بالا دریافت کنید که باید رمزنگاری طوری باشه که ماهم بتونیم دسترسی داشته باشیم چکار میکنید ؟ همکاری رو انتخاب می کنید یا فیلتر و گونی ؟ 100 درصد همکاری و یا در بهترین حالت پیام رسان رو تعطیل میکنید . این ایده در حد خیلی خیلی کوچک مثلا زیر ده هزار نفر باقی میمونه و هیچ وقت پیشرفت نمی کنه

 23. رامین می گوید

  دکتر چقدر جالب ولی فکر می کنم مشکل ما امنیت هست . که شما می گید مطمعن هستش منم می خوام زود امتحانش کنم

 24. یوسف می گوید

  مرسی از این دروغ سیزده :)))))

 25. بهرامی می گوید

  دکتر بسیار عالی . دروغ سیزده جالبی بود .

 26. مو مه مو می گوید

  به نظر دروغ سیزده میاد

 27. محمد ماهر می گوید

  به نظر میاد دروغ 13 باشه جناب دکتر ?

 28. علی می گوید

  سیزده بدرتون مبارک جناب دکتر

 29. Ata می گوید

  درود بر شما
  ایده‌های بسیار خوبی دارید و هم اینکه از فضای باز رقابتی دفاع می‌کنید موافقم.
  برای شما آرزوی موفقیت می‌کنم.

 30. مهدی ملکیادس می گوید

  همینطور که خط‌به‌خط پایین می‌اومدم و بر شدت تعجب‌ام افزوده می‌شد، یادم اومد که امروز سیزده‌به‌در است. دروغ سیزده‌ست دیگه؟ نه؟!

 31. شهاب‌الدین می گوید

  این باید دروغ سیزده آقای دکتر باشه! ?
  ایده های جالبی رو مطرح کردند. سپاس از شما حتی اگر دروغ سیزده باشه! اگر هم راست بود که مشتاقانه منتظر دعوتیم.

 32. فتاحی می گوید

  به نظر عالی میاد
  من هم همون سوال رو دارم، چجوری میتونم از دریافت کنندگان یاشم؟

 33. محمد حسین می گوید

  با سلام
  لطفا دعوت نامه را برای بنده هم ارسال کنید..
  لطفا افزونه ای برای اتصال به وردپرس هم داشته باشه، و همچنین قابلیتی مثل تلگراف

 34. رضائی می گوید

  بی صبرانه منتظرم. علیرغم شرایط معلوم الحال داخلی، صداقت یک پزشک، ارزشمند و ستودنیست.

 35. حسین زارعی می گوید

  دکتر معمولا کاربران وقتی از این آپ استفاده میکنن که امید داشته باشن فراگیر بشه پس لطفا در خصوص توسعه اش هم توضیحاتی بدید

 36. امیر می گوید

  میشه فعالیتهای معمول پیام رسانی یا حتی تجاری خرد رو به این اپ منتقل کرد ولی امید چندانی به امنیتش نباید داشت, ضمن اینکه قاعدتا رانت هم پشتش نیست وامکان کله شدنش زیاده!

 37. محمد می گوید

  دروغ سیزده هه دیگه نه 😉

 38. reza lotfi می گوید

  خیلی سخته اینتر فیسی بشه راه انداخت که افرادی که فقط وب نوشت تورو می خونن بخاطرش نصب اش کنن.
  در خصوص دیس لایک بخاطر جو روانی منفی که ایجاد میکنه و اثر بدی که روی نویسنده میذاره این ایده قبلا اثر پذیری اش از دست داده می تونی در موردش سرچ کنی.
  در کل اما امکاناتی که ارایه می کنه در کنار هم جالبه

 39. مهیار می گوید

  دمت گرم دکتر
  ایده های جالی داری
  انشاا… فراتر از شوخی ِ سیزده در سال 97 به صورت جدی و رسمی بتونید این ایده رو اجرایی کنید

 40. بهزاد می گوید

  سلام
  منتظر هستیم

 41. محسن می گوید

  دروغ سیزده؟

 42. بردیا می گوید

  دوستان گرامی به تاریخ متن هم توجه کنند.

 43. پدرام می گوید

  این پیام رسان با این ابتکاراتی که به کار بردین واقعا عالی هستش. امیدوارم هم تلگرام باز بمونه و هم این پیام رسان در کنارش باشه و مورد اقبال مردم هم قرار بگیره. من هم شدیدا مشتاقم جز اولین گروهی باشم که طعم این پیام رسان رو میچشم

 44. غریبه می گوید

  بابا کاملا تابلو دروغ 13 هه

 45. کیناز می گوید

  دوتا قابلیتش برام جالب بود، یکیش نمایش آگهی و دیگری شبه بلاگ
  این شبه بلاگ خیلی خوبه چون با این سبک پیام رسان ها، خیلی از مطالب مفید دیده نمی شدند

 46. مصطفی می گوید

  برای بالا بردن حس امنیت به برنامتون پیشنهاد میکنم نحوه رمزنگاری و الگوریتمهایی که استفاده کردید رو منتشر کنید

 47. Aaa می گوید

  دروغ ۱۳…

 48. آنا می گوید

  آقای دکتر دروغ سیزده بود درسته 🙂

 49. نیما می گوید

  لطفا واسه من دعوت نامه بدید ! خواهش میکنم 🙂 خودم 10 ساله وبلاگ دارم و به روز میکنم 🙂

 50. حمید می گوید

  ای بابا ملت رو سرکار گذاشته آقای دکتر . این تابلو هست که دروغ سیزدهه . خخخخخخخخخخخخخخخ

 51. م.م.ب می گوید

  سلام.
  در صورت امکان مشتاقم یکی از کاربران آزمایشی سور باشم.

 52. علیزاده می گوید

  سپاس از شما؛ مایلم هر چه زودتر با این برنامه کار کنم، البته کاش تصاویری از محیط اپلیکیشن هم در پستتون قرار می‌دادین

 53. بابک می گوید

  سلام
  دکتر واسه منم بفرست لطفا

 54. یوحنا می گوید

  برنامه‌ای برای ارائه‌ی ارز مجازی هم دارید؟ ?

 55. حسین می گوید

  داشت باورم میشدا تا زمانی که به اون قسمت ۱۵۰۰ ایمیل کاربران قدیمی وب رسیدم …

 56. حامد می گوید

  😐 چه دروغ باحالی بود ولی خداییش ایده اش خوب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5