بازطراحی کامل پیام‌رسان «فیسبوک مسنجر» برای کاربری ساده‌تر و سریع‌تر

0

شاید پیام‌رسان «فیسبوک مسنجر» به اندازه خودش عضو داشته باشد ولی مصرف زیاد حافظه رم و باتری به خاطر طراحی سنگین و پر زرق و برق‌اش؛ یک دغدغه اصلی تیم توسعه این پیام‌رسان شده است.

حالا شرکت فیسبوک دست به بازطراحی و تغییرات ظاهری بزرگ در پیام‌رسان‌ فیسبوک مسنجر زد تا ساده‌تر و تمیزتر از گذشته به نظر برسد و کاربران یک تجربه لذت‌بخش در استفاده از آن داشته باشند.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک در کنفرانس F8 درباره این پیام‌رسان گفت:

«هنگامی که شما مشغول پیام‌رسانی هستید؛ شما واقعا می‌خواهید تجربه کاربری ساده و سریعی داشته باشید. ما در این بازه می‌خواهیم به طور کامل طراحی مسنجر را بازطراحی کنیم تا به این ایده برسیم.»

زاکربرگ در معرفی ویژگی‌های جدید فیسبوک مسنجر بارها به طراحی ساده و تمیز در عین حال سریع این پیام‌رسان اشاره کرد. در مراسم F8 فقط ظاهر این پیام‌رسان در نسخه iOS و آیفون X نشان داده شده ولی نسخه اندروید نیز شامل این تغییرات می‌شود.

سخنگوی این پیام‌رسان نیز اشاره کرد تیم توسعه‌دهنده از ابتدای سال دارند روی طراحی جدید فیسبوک مسنجر کار می‌کنند و خیلی زود شاهد عرضه آن خواهیم بود. یکی از ویژگی‌های جدید اشاره شده در مراسم F8؛ حالت شب یا تاریک است که این روزها طرفداران زیادی دارد و با صفحه‌نمایش‌های اولد نیز سازگاری و زیبایی بیشتری خواهد داشت.

کلیدهای ناوبری پایین پیام‌رسان نیز به طور ساده‌ای طراحی و به سه کلید تقلیل داده شدند تا روی ارتباطات کاربران تمرکز داشته باشند. کلیدهای چت غیر اصلی از بین رفتند و کاربر فقط روی یک چت ساده تمرکز پیدا می‌کند.

آیکون‌های دوربین و چت تصویری در سمت راست بالای برنامه قرار دارد. این کلیدها نیز ساده‌تر از گذشته طراحی شده‌اند.

طراحی پیام رسان فیسبوک آن‌قدر تغییر داشته است که کاربران انگار دارند با یک پیام‌رسان جدید کار می‌کنند. مدیران فیسبوک انتظار دارند؛ تغییرات جدید منجر به آشتی و بازگشت دوباره کاربران شود.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.