حالا دیگر خودروها و کامیون‌های ولوو می‌توانند به یکدیگر پیام‌های ترافیکی بفرستند

0

شرکت Volvo Cars اعلام کرد برخی مدل‌های خودروهای این شرکت می‌توانند اطلاعات واقعی و بی‌درنگی با دیگر خودروهای ولوو به اشتراک بگذارند.

برای مثال، هنگامی که سیستم خطر اضطراری خودروهای ولوو فعال و چراغ‌های هشدار روشن می‌شوند؛ به طور خودکار یک پیام اضطراری برای دیگر خودروهای اطراف ارسال می‌شود. این پیام‌ها با استفاده از سیستم‌های ابری (Cloud) برای خودروهای دیگر فرستاده یا دریافت می‌شود.

این پیام‌ها می‌توانند درباره کاهش سرعت خودروها یا وقوع یک حادثه باشند. شرکت Volvo Cars کار می‌گوید برای اولین بار است که این شرکت اطلاعات ترافیکی بی‌درنگی را با شرکت دیگری به نام Volvo Trucks به اشتراک می‌گذارد. Volvo Trucks سازنده کامیون‌های ولوو است. به این ترتیب، خودروها سواری و کامیون‌های ولوو می‌توانند تبادل اطلاعات داشته باشند.

این تبادل اطلاعات بی‌درنگ می‌تواند به کاهش حوادث رانندگی و بهبود ترافیک در بزرگراه‌ها و جاده‌ها کمک کند. به علاوه، گام رو به جلویی برای افزایش ایمنی خودروها و راننده‌ها است. پیام‌های بی‌درنگ می‌توانند سریعا یک تصادف یا بند آمدن جاده را به خودروهای عقبی و اطراف خود اطلاع دهند تا راننده قادر به تصمیم‌گیری در زمان کافی باشد.

سخنگوی بخش Volvo Cars Safety Centre می‌گوید:

«اشتراک‌گذاری اطلاعات بی‌درنگ ایمنی مبتنی بر یک فناوری اتصال امن خود ولوو است که می‌تواند از حوادث جلوگیری کند. اگر بتوانیم اطلاعات ترافیکی را میان خودروهای بیشتری به اشتراک بگذاریم؛ جاده‌های امن‌تری خواهیم داشت. ما به دنبال همکاری با شرکا و شرکت‌های دیگری هستیم تا این سیستم روی خودروهای بیشتری نصب شود.»

ارتباطات بین خودرویی یکی از فناوری‌هایی است که این روزها طرفداران زیادی هم میان دولت‌ها و هم میان برندهای خودروسازی دارد. شرکت‌هایی مانند تویوتا و فولکس‌واگن نیز به دنبال ارتباطات Vehicle-to-vehicle رفتند.

سیستم Hazard Light Alert شرکت ولوو روی برخی مدل‌های فروخته شده در کشورهای سوئد و نروژ در سال ۲۰۱۶ نصب شده است. این سیستم می‌تواند اطلاعات ترافیکی را با کامیون‌های ولوو فروخته شده در این دو کشور یا کامیون‌هایی که مجهز به سیستم Hazard Light Alert شدند؛ تبادل کند.

به علاوه، کامپیون‌های مدل‌های FH16 و FH و FM و FMX می‌توانند اطلاعات ترافیکی را بی‌درنگ با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

اطلاعات به اشتراک‌گذاری شده توسط یک سیستم ابری جمع‌آوری و به طور ناشناس ذخیره و تبادل می‌شوند. بنابراین؛ این سیستم تبادل اطلاعات ولوو با استانداردهای آینده GDPR مطابقت دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.