چراغ‌های ال‌ای‌دی دیجیتالی جلوی مرسدس بنز پیام‌ها و نمادهای ترافیکی را روی جاده نمایش می‌دهند

0

چراغ‌های جلوی خودروهای آینده مرسدس بنز وظایف و عملکردی فراتر از روشن کردن جاده دارند.

مرسدس بنز در خودروهای آینده خود از چراغ‌های LED دیجیتالی استفاده خواهد کرد که مجهز به یک میلیون میکرو نور هستند تا هم روشنای بیشتری برای جاده‌ها داشته باشند و هم پیغام‌هایی را روی جاده نمایش دهند.

این چراغ‌ها که می‌توانند برخی علایم و نمادهای هشدار ترافیکی را نیز روی جاده بیندازند؛ ناوبری جدیدی برای رانندگان فراهم می‌کنند تا بهتر بتوانند در جاده‌های تاریک و در طول شب رانندگی کنند.

مرسدس بنز با انتشار تیزری، از نسل جدید چراغ‌های ال‌ای‌دی دیجیتالی در جلوی خودروهایش خبر داده که فناوری و طراحی کاملا متفاوت با گذشته دارند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

فعلا روی برخی از مدل‌های سدان این خودروساز یک بورد کامپیوتری Digital Light نصب شده تا چراغ‌های HD خودرو را کنترل کنند. آن‌طور که مرسدس بنز گزارش داده، این بوردها و چراغ‌های HD روی برخی سدان‌های سری S-Class نصب خواهند شد.

چراغ‌های HD جدید مرسدس بنز علاوه بر اینکه شرایط ایده‌آلی از نظر رانندگی و روشنایی جاده برای راننده‌ها فراهم می‌کنند؛ دقت و هوشمندی در تاباندن نور دارند تا بهترین ناوبری در شب و جاده‌های تاریک به دست آید.

بورد کامپیوتری متصل به این چراغ‌ها با هماهنگی دوربین‌ها و سنسورها می‌تواند وسایل نقلیه، عابران پیاده و فعالیت‌های محیطی را کاملا تشخیص و واکنش مناسب نشان دهد. مثلا اگر عابر پیاده‌ای به طور ناگهانی از جلوی خودرو رد شود؛ پیغام هشدار برای او نمایش داده خواهد شد.

در صورت نیاز، این چراغ‌ها می‌توانند نمادها و هشدارهایی را با کیفیت HD روی جاده انداخته تا راننده بدون نیاز به نمایشگر داشبورد، بتواند اطلاعات ناوبری لازم را دریافت کند.

انحصار و مزیت رقابتی

ویژگی دیگر چراغ‌های HD نسل آینده مرسدس بنز؛ خط‌کشی جاده یا خیایان با نور است. چراغ‌ها می‌توانند مسیری به عرض ماشین را با دو رشته نور طولانی خط کشی کنند تا عابران پیاده یا خودروهای دیگر متوجه مسیر حرکت مرسدس بنز شوند و احتیاط کنند.

مرسدس بنز سعی کرده از نمادها و علایم مختلف رانندگی و ترافیکی برای نمایش پیام‌های هشدار روی جاده استفاده کند.

خودرویی که در ویدیوی تبلیغاتی مرسدس بنز نمایش داده شده است؛ مدل مرسدس مایباخ S 560 4Matic است که قیمت اولیه ۱۶۸.۶۰۰ دلاری دارد.

مرسدس بنز هم مانند دیگر خودروسازها تمایل دارد جدیدترین فناوری‌ها و ویژگی‌های خود را روی مدل‌های بالا ارایه کند تا هم انحصار و هم مزیت رقابتی ایجاد شود. مشتریانی که خودروهای مدل بالای این خودروساز را خریداری می‌کنند؛ هزینه بسیار بیشتری نسبت به خودروهای رده متوسط بازار پرداخت کردند.

بنابراین؛ طبیعی است که انتظار داشته باشند از ویژگی‌ها و فناوری‌هایی استفاده کنند که روی خودروهای دیگر در دسترس نیست. مرسدس بنز فناوری‌هایی که در یک دهه آینده روی عموم خودروها استفاده می‌شود را برای مدل‌های خاص و رده بالای خود عرضه می‌کند تا مشتریان همیشه راضی باشند و افتخار کنند.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.