مدفوع گریه این خانم را ثروتمند کرد

0

سال ۱۹۴۷ م

بوی خوش موفقیت

فکری که بر اثر میوی گربه به وجود آمد.

خانم کی دریپر (kaye draper) اهل کاسوپولیس میشیگان, هنگامی که در ژانویهٔ سال ۱۹۴۷ از همسایه‌اش خواست تا در حقش لطفی بکند, به او الهام بخشید تا تجارتی یک میلیارد دلاری به وجود آورد. او از همسایه‌اش پرسید, آیا شن یا خاک اره دارد تا در جعبه‌ای که گربه‌اش مدفوع می‌کند, بریزد.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

همسایه‌اش, ادوارد لووی, تجارت کوچکی داشت که مواد جاذب به کارخانه‌ها می‌فروخت تا پسماندها و ضایعات صنعتی را تمیز کند. او شن یا خاک اره نداشت, اما بسته‌ای خاک جاذب به نام خاک رس (fuller’s earth: نوعی خاک رس مخصوص لکه گیری پارچه.- م) در صندوق عقب ماشینش بود. او به خانم دریپر پیشنهاد کرد از آن استفاده کند. کی چند روز بعد دوباره برگشت و باز هم خاک جاذب خواست. این خاک علاوه بر خواص جاذبش, بوی نامطبوع را هم به خود می‌گرفت, به همین دلیل جعبهٔ مدفوع گربه, بوی بد نمی‌داد.

فکری به ذهن لووی رسید.

او چند بستهٔ ۵/۲ کیلوگرمی را با خاک جاذب پر کرد و عبارت خاک مخصوص مدفوع پیشی را روی آن‌ها نوشت, سپس آن‌ها را به فروشگاه حیوانات خانگی محله‌شان برد و پیشنهاد کرد که هر یک را به مبلغ ۶۵ سنت بفروشند. صاحب فروشگاه اعتراض کرد و گفت هیچ کس حاضر نیست برای بسته‌ای خاک رس ناقابل چنین پولی بپردازد, در حالی که نیم کیلو شن و ماسه یک پنی است, بنابراین لووی پیشنهاد کرد صاحب فروشگاه این بسته‌ها را مجانی به مشتریانش بدهد.

مشتریان به زودی برگشتند و از این خاک بیش‌تر می‌خواستند نام تجاری و معروف محصول لووی, خاک مخصوص مدفوع پیشی, بعدها به گربهٔ تمیز تغییر کرد و به او کمک کرد تجارتی راه بیندازد که در سال ۱۹۹۰ حدود دویست میلیون دلار فروش داشت.

به لطف اختراع و ابداع لووی, در بین حیوانات خانگی در آمریکا گربه‌ها از سگ‌ها محبوب‌ترند. بنا بر نظر سنجی انجمن محصولات حیوانات خانگی در آمریکا, تا سال ۲۰۰۶, ۸۸ میلیون گربه و ۷۴ میلیون سگ خانگی در ایالات متحده وجود داشت.

“من عاشق گربه‌ها هستم.”

– ادوارد لووی

لووی مرکز تحقیقاتی داشت که به “محل نگهداری و پرورش گربه‌های آمریکایی” شهرت یافت و ۱۲۰ گربه‌ای که در آن جا نگهداری و محصولات جدید روی آن‌ها آزمایش می‌شد, زندگی خوب و با کیفیتی داشتند. امکانات این مرکز عبارت بود از: کلینیکی مخصوص گربه‌ها که کارکنانش حاذق و همیشه در خدمت گربه‌ها بودند و دوربین‌های مداربسته‌ای که ۲۴ ساعت بر گربه‌های این مرکز نظارت می‌کرد.

موفقیت چشمگیر ادوارد لووی او را به مصرف کننده‌ای معروف تبدیل کرد که در طول عمرش, علاوه بر خیلی چیزهای دیگر, بیش از یازده هزار جریب زمین و خط راه آهنی اختصاصی خرید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.