لپ‌تاپ گوگل پیکسل بوک می‌تواند هر دو سیستم‌عامل کروم و ویندوز ۱۰ را اجرا کند

0

به‌زودی کاربران گوگل Pixelbook می‌توانند از میان دو سیستم‌عامل کروم و ویندوز ۱۰ دست به انتخاب بزنند.

قبلا شایعاتی درباره تلاش‌های گوگل برای آزمایش لپ‌تاپ گوگل پیکسل با ابزارهای Windows Hardware Certification Kit و Windows Hardware Lab Kit به گوش رسیده بود. هدف گوگل از این آزمایش‌ها مشخص است: اجرای ویندوز ۱۰ روی سخت‌افزار گوگل پیکسل‌بوک!

حالا برخی گزارش‌های توسعه‌دهنده‌های XDA Developers این شایعات را تایید می‌کند و می‌گویند به‌زودی نسخه جدید تبلت گوگل پیکسل با پشتیبانی بومی از هر دو سیستم‌عامل عرضه خواهد شد.

این توسعه‌‌دهنده‌ها لو دادند در حل توسعه کدهایی هستند که لپ‌تاپ‌های پیکسل‌ بوک بتوانند هر دو سیستم‌عامل را اجرا کنند.

جالب است که کیت Windows Hardware Lab Kit به عنوان بخشی از Microsoft Hardware Compatibility Program شناخته می‌شود که مجوز فروش محصولات با سیستم‌عامل ویندوز را می‌دهد. هنگامی یک شرکت از این کیت سخت‌افزاری استفاده می‌کند که مجوزهای ارایه سیستم‌عامل ویندوز روی محصولات‌اش را گرفته باشد.

جذابیت بیشتر با بوت دوگانه

بوت دستگاه‌های هیبریدی گوگل پیکسل‌ بوک با هر دو سیستم‌عامل کروم و ویندوز ۱۰ در کنار یکدیگر؛ می‌تواند یک ایده‌آل برای کاربران باشد. همانند اجرای دو سیستم‌عامل ویندوز و مک‌او‌اس روی یک لپ‌تاپ!

در حال حاضر، کاربران زیادی هستند که تمایل چندانی به خرید پبکسل‌ بوک به خاطر اجرای سیستم‌عامل کروم ندارند ولی اگر همین سخت‌افزار بتواند سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ را هم اجرا کند و کاربران میان این دو سیستم‌عامل حق انتخاب داشته باشند؛ قطعا سراغ‌اش می‌روند.

کاربران لپ‌تاپ گوگل پیکسل‌ بوک می‌توانند در طول روز برای کارهای وب‌گردی و سبک خود در اینترنت از سیستم‌عامل کروم استفاده کنند تا عمر باتری بیشتری روی این دستگاه داشته باشند.

فقط هنگامی که نیاز به اجرای یک اپلیکیشن سنگین مانند فتوشاپ و ادوبی لایت‌روم یا اپلیکیشن‌های اختصاصی ویندوز ۱۰ داشتند؛ به سراغ سیستم‌عامل پرمصرف مایکروسافت بروند.

گوگل می‌خواهد پیکسل بوک را به یک لپ‌تاپ همه‌کاره تبدیل کند. گوگل در ماه گذشته اعلام کرد این سخت‌افزار از اپلیکیشن‌های لینوکس پشتیبانی خواهد کرد و حالا به نظر می‌رسد از ویندوز ۱۰ نیز پشتیبانی می‌کند تا اکوسیستم خود را کامل شده ببیند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.