میلیونر نوجوان بیت‌کوین یک دکتر اختاپوس واقعی برای کودکان معلول جسمی ساخت

1

اریک فایمن؛ نوجوان میلیونر بیت‌کوین یک اسکلت خارجی پوشیدنی شبیه به Dr. Octopus در کتاب‌ها و مجلات تخیلی مارول کمیکس (شخصیت شرور داستان‌های مرد عنکبوتی) برای کودکان ساخت.

نشریه تایم در سال ۲۰۱۴ از فایمن به عنوان یکی از بانفوذترین نوجوانان دنیا نام برده بود. این نوجوان که یکی از میلیونرهای معروف دنیا در ارزهای دیجیتالی و بیت‌کوین است؛ هزینه ساخت یک پروتز روباتیک شبیه به دکتر اختاپوس را متقبل شده و اکنون این بازوهای مکانیکی آماده هستند.

اریک فایمن سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را از ۱۲ سالگی آغاز کرد. او هدیه هزار دلاری مادربزرگ را بیت‌کوین خرید و اکنون صاحب میلیون‌ها دلار سرمایه شده است. فایمن اکنون ۱۹ ساله است و می‌خواهد جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند.

اولین ایده فایمن؛ ساخت یک لباس روباتیک با بازوهای دراز و مکانیکی برای تحقق رویاهای کودکان و حرکت بخشی به آن‌ها است.

کودکان می‌توانند این کیت روباتیک را به صورت لباس یا کت بپوشند. سپس با تکان دادن دستان و انگشتان‌شان می‌توانند بازوهای روباتیک آن را به حرکت دربیاورند تا چیزی را بگیرد یا از روی زمین بردارد.

این پوشیدنی توسط چاپگرهای سه بعدی ساخته شده و متشکل از چندین میکروکنترلر است. میکروکنترلر اصلی این سیستم آردوینو مگا ۲۵۶۰ است که هشت موتور شاخک‌ها و چهار موتور بازوها را کنترل می‌کند.

این کیت یک نمایشگر LCD رنگی برای کنترل بازوها و شاخک‌ها دارد. برخی اطلاعات مورد نیاز درباره این کیت روی LCD نمایش داده می‌شوند و البته جلوه دکتر اختاپوس را هم بهتر کرده است. وزن کل این سیستم با بازوها حدود ۵.۶ کیلوگرم است.

فروش بیت‌کوین برای بهتر کردن جهان

او می‌گوید از ۳ سالگی به روباتیک علاقه داشته ولی در مدرسه این موضوع از سوی معلمان نادیده گرفته شده و رفتار بی‌رحمانه‌ای باش داشتند. فایمن خارج از مدرسه در پروژه‌های مختلف مربوط با روباتیک کار می‌کند و کمی پول درمی‌آورد.

فایمن به همین خاطر، تصمیم می‌گیرد یک تیم مهندسی یکپارچه و متحد را جمع‌آوری و برای ساخت اولین بازوی روباتیکی واقعی شبیه به شخصیت خیالی دکتر اختاپوس رهبری کند.

مطمئنا فایمن به دنبال شخصیتی شرور و برهم‌زننده آرامش جهان مانند دکتر اختاپوس نیست. او می‌خواهد این کیت را در اختیار کودکانی قرار دهد که از معلولیت‌های جسمانی رنج می‌برند ولی آرزوهایی بزرگ دارند.

دکتر اختاپوس فایمن در مراحل مقدماتی است و هنوز برای تکمیل شدن کار دارد. در حال حاضر، این پوشیدنی روباتیک یک ابزار پزشکی یا راه‌حلی برای غلبه بر معلولیت جسمی و حرکتی کودکان و نوجوانان به حساب نمی‌آید.

خود فایمن هم قبول دارد این کیت روباتیک باید توسعه داده شود و آماده استفاده نیست. فایمن می‌گوید اولین ایده‌اش فعلا یک سرگرمی بیشتر نیست و باید هزینه‌های بیشتری برای تحقیق و توسعه آن انجام دهند و انواع تست‌های واقعی را با کودکان مختلف پشت سر بگذارند تا مشکلات و کمبودهای این بازوهای مکانیکی روباتیک بروز کند.

اریک فایمن به شدت روی بخش آموزش و پرورش تمرکز کرده و با فروش حدود ۱۰۰ هزار دلار از بیت‌کوین‌های خود اقدام به راه‌اندازی شرکتی به نام Botangle کرده است. این شرکت روی مسایل آموزشی تمرکز دارد.

فایمن هنگامی که هر بیت‌کوین فقط ۱۲ دلار بود؛ یک سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتالی داشته و اکنون صاحب میلیون‌ها سرمایه خفته است و می‌خواهد این سرمایه‌ها را برای بهتر کردن جهان خرج کند.

منبع: + و +

 
1 نظر
  1. علیرضا می گوید

    من آرزومه اینو داشته باشم??????????????????????

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.