بهترین عکس‌های مسابقه سالانه عکاسی آیفون ۲۰۱۸

0

عکاسی دیجیتال در حال رشد و پیشرفته است. این رشد و پیشرفته را در هیچ بخشی به اندازه عکاسی با اسمارت‌فون‌ها نمی‌توان به خوبی مشاهده کرد.

هر سال شاهد عکس‌هایی بهتر و حرفه‌ای‌تر هستیم. به‌خصوص اگر این عکس‌ها توسط لنزهای کوچک دوربین‌های گوشی‌های آیفون ثبت شده باشند.

امسال، مسابقه سالانه عکاسی آیفون در ۱۱ سالگی خود به سر می‌برد و شاهد بهترین عکس‌های تمام ادوار هستیم. عکس‌هایی که بیشتر شبیه به جادو هستند و نمی‌توان تصور کرد فقط با یک گوشی هوشمند ثبت شدند.

مسابقه سالانه عکاسی آیفون از سال ۲۰۰۷، یعنی همزمان با عرضه اولین آیفون آغاز شده و هر ساله با حضور هزاران عکاس و کاربر برگزار می‌شود. به تنها چیزی که برای شرکت در این جشنواره نیاز دارید؛ یک آیفون یا آیپد است.

عکس‌هایی جادویی با روایت‌هایی رئالیسم

در مسابقه بزرگ عکاسی آیفون ۲۰۱۸ هزاران نفر از ۱۴۰ کشور شرکت کردند و تصاویر ارسالی، ترکیبی از جلوه‌های هنری، سبک‌های عکاسی، اصالت و موضوع هستند.

عکس‌های ارسالی در ۱۸ دسته مختلف به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این دسته‌بندی‌ شامل کودکان، معماری شهری، حیوانات، چشم‌انداز، سبک زندگی، طبیعت، سفر و مردم می‌شود.

نفر اول مسابقات سالانه عکاسی آیفون ۲۰۱۸ آقای «جاشیم سالم» از بنگلادش است. وی با آیفون ۷، گروهی از کودکان روهینگی را در حال تماشای یک فیلم آموزشی با موضوع درمان و بهداشت در نزدیکی یک اردوگاه پناهندگان عکاسی کرده است:

عکس «ماسیمو گرازیانی» از ایتالیا برای به تصویر کشیدن دالان‌های تو در تو و منحنی نیز به شدت مورد توجه و تقدیر قرار گرفت. این عکس با آیفون ۷ پلاس گرفته شده است:

عکس «الکساندر وبر» از سوییس نیز یکی دیگر از برندگان امسال است. این تصویر در شهر سالوادور از استان باهیای برزیل گرفته شده و زنی کارگر با لباس‌های سنتی را آماده به کار برای خالی کردن بار کامیون نشان می‌دهد. این عکس زیبا با آیفون ۶ اس گرفته شده است:

عکس‌ «Eye to eye» از یک عکاس چینی رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد. آیفون ۶ این عکس را ثبت کرده است:

رتبه سوم عکاسی آیفون ۲۰۱۸ را عکس زیر با عنوان «I want to play» از یک عکاس میانماری کسب کرد. این عکس با آیفون ۷ پلاس گرفته شده است:

در ادامه هم می‌توانید برخی از عکس‌های منتخب سال مسابقات سالانه عکاسی آیفون ۲۰۱۸ را مشاهده کنید:

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.