این روزها مایکروسافت به اپلیکیشن‌های اندرویدی و iOS خود افتخار می‌کند

0

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در کنفرانس Inspire با افتخار بخش قابل توجهی از سخنرانی‌اش را به نمایش اپلیکیشن‌های این شرکت روی پلتفرم‌های اندروید و iOS اختصاص داد.

شاید اگر این خبر را ۵ سال پیش می‌خواندیم؛ شک نداشتیم که در تیتر و محتوای خبر اشتباهی صورت گرفته است ولی حالا در سال ۲۰۱۸ هستیم و مایکروسافت یک شرکت توسعه‌دهنده اپلیکیشن برای اسمارت‌فون‌های اندرویدی و iOS است.

مایکروسافت به طور کامل از گوشی‌های ویندوزفون ناامید شده و دیگر نمی‌خواهد انرژی، تمرکز و هزینه خود را برای یک پروژه شکست خورده هدر بدهد. مایکروسافت ترجیح می‌دهد به جای پافشاری و تعصب کورکورانه روی ویندوزفون، دنبال تکمیل اکوسیستم خود باشد و سهمی از بازار نرم‌افزارهای موبایل روی پلتفرم‌های دیگر به دست بیاورد.

هر ساله شرکای تجاری مایکروسافت کنفرانس Inspire را برگزار می‌کنند و پنلی هم برای ارایه مدیرعامل این شرکت در نظر می‌گیرند.

آفیس ۳۶۵ روی اندروید و iOS

امسال، ساتیا نادلا در بخشی اختصاصی به معرفی اپلیکیشن‌های مایکروسافت روی پلتفرم‌های اندروید و iOS به‌خصوص اپلیکیشن آفیس ۳۶۵ پرداخت.

مدیرعامل مایکروسافت در هنگام نمایش نسخه اندرویدی و iOS آفیس ۳۶۵ گفت که این مجموعه نرم‌افزاری اداری بسیار بهتر از اپلیکیشن‌های مشابه روی این دو پلتفرم کار می‌کند و کاربران با آن‌ها به معنای واقعی کلمه راحت و دارای بهره‌وری بالایی هستند.

نادلا با افتخار به قدرت‌نمایی مایکروسافت در تولید و اپلیکیشن برای پلتفرم‌های موبایل اشاره کرد و از نرم‌افزارهایی مانند اج، لانچر، Outlook ،LinkedIn ،Teams و Yammer به عنوان جایگزین‌هایی عالی برای اپلیکیشن‌های native این پلتفرم‌ها یاد کرد.

این رویداد به خوبی تغییر استراتژی غول ردموند در قبال کاربران ویندوز ۱۰ را نشان می‌دهد. بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ روی دستگاه‌های همراه به اندروید کوچ کردند و مایکروسافت نمی‌خواهد آن‌ها را از دست بدهد.

شاید روزی برسد که بهترین اپلیکیشن‌های روی پلتفرم‌های iOS و اندروید متعلق به اپل و گوگل نباشند؛ بلکه این مایکروسافت باشد که در تولید اپلیکیشن موبایل از رقبا پیشی بگیرد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.