بهترین اپلیکیشن‌های مترجم زبان فارسی و انگلیسی برای سفر

0

دنیای اپلیکیشن‌های مترجم تغییرات بزرگی داشته است. در گذشته، با یک اپلیکیشن مترجم فقط می‌توانستید یک کلمه یا عبارت را ترجمه کنید. حداکثر آن ترجمه چند جمله به صورت ناقص و نامفهوم بود.

اپلیکیشن‌های مترجم امروزی می‌توانند تابلوها، راهنماها و متن‌ها را برای شما ترجمه کنند؛ پیامک و مکالمات تلفنی را ترجمه کنند و با کمک‌شان در کشورهایی غیر انگلیسی تاکسی بگیرید، غذا سفارش بدهید و با افراد محلی ارتباط برقرار کنید.

واقعیت افزوده به شما این امکان را می‌دهد تا گوشی موبایل را جلوی هر نوشته و متنی گرفته تا سریعا برایتان در صفحه‌نمایش ترجمه شود.

این روزها، سفر به خارج از ایران بدون همراه داشتن چند اپلیکیشن مترجم خوب زبان انگلیسی و فارسی غیرممکن به نظر می‌رسد. به مناسبت شروع تابستان و سفرهای زیاد در ماه‌های گرم این فصل، می‌خواهیم چند اپلیکیشن مترجم خوب به شما معرفی کنیم:

Google Translate

تازه‌های سایت گلونی:
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شاید شناخته‌ترین اپلیکیشن مترجم در دنیا و در میان فارسی‌زبان‌ها باشد. از ۱۰۳ زبان دنیا از جمله فارسی پشتیبانی می‌کند که ۵۹ زبان به صورت آفلاین قابل استفاده هستند. در ۹۳ زبان می‌توانید از دست‌خط خودتان استفاده کنید و در ۳۷ زبان می‌توان از قابلیت‌های واقعیت افزوده و مترجم دوربین سود برد.

این اپلیکیشن را حتما روی گوشی موبایل‌تان نصب کنید و هرکجا گیر افتادید؛ کافی است متن را جلوی دوربین گوشی بگیرید تا حداقل ترجمه انگلیسی آن را مشاهده کنید. یکی از راحت‌ترین اپلیکیشن‌های مترجم در دنیا است که دقت بسیار بالایی هم دارد.

دانلود اپلیکیشن گوگل ترنسلیت از روی گوگل‌‌پلی و اپ‌استور

iTranslate

این اپلیکیشن هم جزو معروف‌ترین مترجم‌های زبان دنیا است که خوش‌بختانه از زبان فارسی هم پشتیبانی می‌کند. برخی سایت‌ها از این اپلیکیشن به عنوان دقیق‌ترین مترجم زبان دنیا نام می‌برند. قابلیت تشخیص گفتار بسیار خوبی هم دارد.

این اپلیکیشن از ۱۰۰ زبان مختلف دنیا پشتیبانی کرده و یک نسخه مخصوص برای نصب روی ساعت هوشمند اپل (Apple Watch) دارد. برخی از قابلیت‌های این اپلیکیشن، ترجمه آفلاین، ترجمه وب‌سایت، حالت صوتی و نشان دادن حالات مختلف فعل‌ها است.

به سرعت می‌توان بخشی یا کل متن را کپی و در این اپلیکیشن قرار داد تا ترجمه کند. با عملیات swipe ترجمه روی دستگاه‌های همراه بسیار آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود.

نسخه پایه این اپ رایگان است ولی برای استفاده از نسخه حرفه‌ای آن باید هزینه پرداخت شود. هزینه سالیانه اپلیکیشن iTranslate حدود۴۰ دلار است (ماهیانه می‌شود ۵ دلار).

دانلود اپلیکیشن iTranslate از روی گوگل‌‌پلی و اپ‌استور

TripLingo

این اپلیکیشن صوتی و تصویری برای افرادی مناسب است که می‌خواهند مدتی در یک کشور زندگی کنند و با فرهنگ، تاریخچه، عبارات، کلمات و مکان‌های ان‌ها بیشتر آشنا شوند.

قبل از شروع سفر، بسته مخصوص آن کشور مثلا اسپانیا، فرانسه، چین و … را دانلود و نصب کنید. حالا علاوه بر متن، یک مترجم صوتی و تصویری دارید. به راحتی صدای شما را به زبان دیگر ترجمه می‌کند و اجازه می‌دهد با وای‌فای شماره‌گیری کنید و با دیگران بدون هزینه مکالمه داشته باشید.

برای هر موقعیتی مثلا شوخی، صحبت رسمی کاری، گپ‌های شبانه و مکالمات گردشگری، جملات و عبارت‌هایی به شما پیشنهاد می‌دهد تا باهوش و مسلط به آن زبان به نظر برسید.

باز هم نسخه اولیه اپلیکیشن TripLingo رایگان است ولی باید برای نسخه حرفه‌ای آن هر سه ماه ۳۱ دلار بپردازید.

دانلود اپلیکیشن TripLingo از روی گوگل‌‌پلی و اپ‌استور

Papago

اگر قصد سفر به کشورهای آسیایی را دارید؛ بهتر است اپلیکیشن مترجمی مناسب با این کشورها نصب کنید. Papago مترجمی است که از غالب زبان‌های آسیایی پشتیبانی می‌کند.

یک اپلیکیشن کوچک برای ترجمه متن و صوت روی گوشی موبایل شما است. به راحتی صحبت‌های شما را به زبان مقصد ترجمه می‌کند و از امکاناتی مانند دیکشنری، ترجمه تصویری و کتاب اصطلاحات سود می‌برد.

کاربران از این اپلیکیشن راضی هستند. در اندروید امتیاز ۴.۴ را دارد و بیش از ۵ میلیون بار از روی گوگل‌پلی دانلود شده است.

دانلود اپلیکیشن Papago از روی گوگل‌‌پلی و اپ‌استور

Translate voice

این اپلیکیشن مخصوص ترجمه‌های صوتی است. با این برنامه می‌تواند به ۴۰ زبان دنیا صحبت کنید و از عبارات و اصطلاحات از پیش آماده سود ببرید.

صدای شما را به طور همزمان و بدون تاخیر ترجمه می‌کند. می‌توانید نسخه چاپی صدای خود را کپی و منتشر کنید. امکان ذخیره برخی جملات و عبارات برای استفاده در آینده وجود دارد. البته، قابلیت تشخیص گفتار اسمارت‌فون شما در کیفیت و قدرت اپلیکیشن Translate voice تاثیر زیادی دارد.

دانلود اپلیکیشن Translate voice از روی گوگل‌‌پلی

   

پستهای اخیر

به مناسبت سالمرگ انور خوجه بخوانید: کتاب انور خوجه، مشت سرخ آهنین، نوشته بلندی فوزیو، ترجمه بیژن…

انور خوجه مردی کتابخوان، خوش برخورد و خوش سیما بود اما زیر این لایه بیرونی شخصیتی به غایت متعصب، بیگانه ستیز، بدگمان و خونریز آرمیده بود. از بخت بد مردم آلبانی، این مرد که خود را مارکسیست لنینیست می‌نامید زمام امور این کشور را در پی…

این کرم صدپا برای در امان ماندن از شکارچیان خود و ترساندن آنها خود را به شکل ددپول یا جمجمه‌ای با دو…

استتار جانداران یا ایجاد ویژگی‌های ظاهری که باعث در امان ماندنشان از شکارچیان می‌شوند، گاهی بسیار عجیب می‌شوند و آدم درمی‌ماند که چه سیر تکاملی برای ایجاد هر یک از آنها طی شده است. یکی از عجیب‌ترین از مکانیسم‌ها را یک کرم صدپای خاص دارد.…

جدیدترین دستاورد شرکت نورا لینک ایلان ماسک: میمونی که با کمک یک تراشه کاشتنی در مغز بازی «پونگ»…

استارتاپ Neuralink ایلان ماسک ویدئویی از یک میمون منتشر کرده که با تسلط کامل و براساس دستورات ذهنی‌اش دارد پونگ بازی می‌کند. این تازه‌ترین دستاورد نمایشی از پروژه «brain-machine interface» قابل کاشتن است که شرکت نورالینک از سال ۲۰۱۷ در…

کتاب سفر به سیارات ناشناخته – نوشته رابرت سیلوربرگ – بریده‌ای از کتاب برای تجدید خاطره

فکر کنم کتاب سفر به سیارات ناشناخته را وقتی 10 سالم بود، خواندم. یکی از بهترین علمی تخیلی‌های غیرآسیموفی بود و ایده‌ها و داستان‌پردازی بسیار عالی داشت. در این داستان یکی از سیاراتی که سابق بر این مستعمره زمین بود، وقتی با تهدید نژاد وحشی…

۱۰ ترفند عیب‌یابی و رفع مشکل گجت‌هایی که روزانه با آن‌ها سروکار داریم؛ بدون نیاز به دانش یا هزینه‌…

هر مشکلی بر اثر یک مسئله به وجود آمده است و کافی است منشا آن مشکل را پیدا و بعد رفع کنید. با این وجود، بسیاری از رایج‌ترین مشکلات فناوری دارای راه‌حل‌هایی آسان و سرراست هستند. در ادامه می‌خواهیم به ۱۰ مورد از این ترفندهای عیب‌یابی و رفع…

انحصار حتی در چین هم جریمه می‌شود: علی بابا ۲.۸ میلیارد دلار به خاطر تخطی از قوانین ضدانحصار جریمه…

از سوی مقامات نظارت کننده بر قوانین چین، شرکت علی بابا به پرداخت 18.23 میلیارد یوان، معادل 2.8 میلیارد دلار، جریمه به خاطر سرپیچی از قوانین ضدانحصار جریمه شده است. گفته می‌شود که این غول فناوری از برتری خود در بازار سوء استفاده کرده است.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.