فایرفاکس پیشنهاد می‌دهد: یک افزونه تازه موزیلا که بر اساس شناخت از سابقه وبگردی‌های قبلی، به شما صفحات جدید را توصیه می‌کند

0

بنیاد موزیلا در حال آزمایش ویژگی است تا فایرفاکس با استفاده از یادگیری ماشینی؛ مطالب جدید را به کاربران پیشنهاد دهد.

یادگیری ماشینی سعی می‌کند براساس سوابق وب‌گردی گذشته کاربر و صفحات جدید؛ به کاربر پیشنهاداتی بدهد. این ویژگی فعلا در قالب یک افزونه به نام Advance ارایه شده است.

این افزونه با استفاده از فناوری یادگیری ماشینی توسعه داده شده توسط شرکت Laserlike آموزش می‌بیند که شما چه سایت‌های مفید و کلیدی را بازدید کردید و در نوار کنار به شما پیشنهاد می‌دهد.

مثلا اگر شما همیشه خبرهای داغ فوتبال را دنبال می‌کنید؛ فایرفاکس در نوار کناری به شما خبرهای یک تیم یا بازیکن خاص را پیشنهاد می‌کند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

شما می‌توانید خبرها و مطالبی که علاقه ندارید را علامت‌گذاری و مسدود کنید تا به مرور، فایرفاکس آموزش ببیند و نتایج ایده‌آل شما را نمایش دهد. افزونه Advance به مرور زمان بهبود خواهد یافت و با آشنایی بیشتر به علاقه‌مندی‌ها و سوابق وب‌گردی شما، نتایجی نمایش می‌دهد که احتمالا دلخواه شما هستند.

تجربه متفاوت خواندن محتوای جدید

موزیلا به خاطر رعایت حریم خصوصی کاربران و رفع دغدغه‌های آن‌ها؛ در پیغامی بالای این افزونه هشدار می‌دهد که تمام اطلاعات وب‌گردی جمع‌آوری شده توسط فایرفاکس روی سرورهای شرکت Laserlike ذخیره شده و امکان حذف و پاک‌سازی آن‌ها وجود دارد.

موزیلا می‌گوید کاربران می‌توانند هر زمان که اراده کنند؛ این اطلاعات و نتایج آزمایش‌ها را پاک کنند.

موزیلا می‌گوید در حال ایجاد تجربه کاربری و متد متفاوتی برای دادن پیشنهاد به کاربران است. اگر طرفدار آزمایش کردن رویکردها و تجربه‌های جدید هستید؛ می‌توانید افزونه جدید Advance فایرفاکس را نصب و استفاده کنید و اگر نتوانست شما را مجذوب خود کند؛ روش‌های دیگری برای حذف آن وجود دارد.

افزونه Advance از امروز برای دانلود و نصب روی مرورگر فایرفاکس آماده است. مزایای این افزونه می‌تواند شما را نسبت به گوگل کروم یا مرورگرهای دیگر بدبین کند و نشان می‌دهد موزیلا هنوز به دنبال تغییرات و اصلاحات جزیی برای بهبود تجربه کاربری مردم است.

همیشه افزونه‌ها و ویژگی‌های آزمایشی که در بخش Test Pilots موزیلا برای فایرفاکس عرضه می‌شوند؛ قابلیت‌هایی قطعی و بدون مشکل نیستند و ممکن است افزونه Advance هم روی برخی نسخه‌های فایرفاکس مشکلاتی داشته باشد ولی در عوض هیجان آزمایش روش‌های جدید دست‌یابی به محتوای جدید را به شما تقدیم می‌کند.

در حال حاضر، کاربران می‌توانند با افزونه‌هایی مانند Pocket به مطالب قدیمی ذخیره شده روی فایرفاکس دسترسی داشته باشند ولی معمولا یافته یک مطلب یا محتوای خاص میان صدها فیلد کار سختی است.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.