موزیلا در پی راه‌اندازی نسخه بدون تبلیغات فایرفاکس با هزینه ۵ دلار در ماه است

0

وب‌گردی بدون مسدود کردن تبلیغات می‌تواند تجربه بسیار بد و ترسناکی باشد. ده‌ها آگهی زشت و پاپ‌اپ دایم مزاحم شما شده یا ویدیوهای خودکار با صدای بلند شروع به پخش شدن می‌کنند.

البته، در این میان هستند سایت‌هایی که روی تولید محتوا تمرکز دارند و سعی می‌کنند از تبلیغات کمتری استفاده کرده یا این تبلیغات برای مخاطب آزاردهنده نباشد. همین‌طور، سایت‌هایی هستند که درآمد حاصل از تبلیغات را برای تولید محتوای بهتر و ارایه به مخاطب هزینه می‌کنند.

اما همه کاربران نمی‌توانند این‌گونه سایت‌ها را پیدا و عضو شوند تا یک محتوای خوب با تبلیغات کمتر بخوانند. موزیلا می‌خواهد این مشکل را حل کند.

این شرکت در ماه گذشته از ارایه یک نسخه پولی و اصطلاحا پریمیوم مرورگر وب محبوب فایرفاکس خبر داد. اکنون، صفحه این نسخه فایرفاکس برای پیش‌ثبت‌نام و نظرسنجی راه‌اندازی شده است.

آن‌طور که در این صفحه نوشته شده است؛ هزینه شارژ این نسخه فایرفاکس ۴.۹۹ دلار در ماه بوده و به شما اجازه می‌دهد وارد سایت‌های خبری و رسانه‌ای شوید که بدون تبلیغات هستند تا با خیال راحت محتواهای متنوع و با کیفیتی را مطالعه کنید.

شعار این نسخه پولی فایرفاکس «Support the sites you love, avoid the ads you hate» انتخاب شده است: پشتیبانی از سایت‌هایی که شما دوست دارید تا از ارایه تبلیغات به شما اجتناب کنند.

موزیلا توضیح می‌دهد که می‌خواهند با برخی از ناشران معروف وب وارد مذاکره و همکاری شوند تا تجربه کاربری بهتری به کاربران ارایه دهند. موزیلا می‌گوید هزینه دریافت شده از کاربران را به طور مستقیم به دست سایت‌های تولیدکننده محتوا خواهد رساند تا محتواهای بهتری بدون تبلیغات یا المان‌های منحرف‌کننده بسازند.

فراتر از یک مرورگر بدون تبلیغات

نسخه پریمیوم فایرفاکس فقط به بازدید از سایت‌های بدون تبلیغات محدود نمی‌شود و شامل چندین ویژگی بزرگ دیگر است. شما می‌توانید نسخه صوتی مطالب را دانلود و گوش کنید؛ مطالب را بوک‌مارک کرده و در یک هماهنگ‌سازی میان دستگاه‌های مختلف روی یک دستگاه دیگر مطالعه کنید یا بهترین اپلیکیشن‌ها و مطالب را به صورت پیشنهادی دریافت کنید.

موزیلا می‌گوید یکی از ویژگی‌های بزرگ فایرفاکس پریمیوم؛ سیستم سینک خواندن است. یعنی وقتی روی لپ‌تاپ یک مقاله را نیمه مطالعه کرده و بعد رها می‌کنید؛ وقتی دوباره روی گوشی موبایل یا تبلت این مقاله را باز می‌کنید؛ بتوانید ادامه مقاله را بخوانید. همانند ویژگی سینک خواندن در اپلیکیشن Pocket که حالا می‌تواند در یک مرورگر وب پیاده‌سازی شود.

البته، بسیاری از این ویژگی‌های گفته شده برای فایرفاکس پولی را می‌تواند با نصب چند افزونه روی نسخه رایگان هم به دست آورد ولی همیشه اعتماد کردن به افزونه‌ها و شرکت‌های ثالث می‌تواند دردسرآفرین باشد.

قرار است تجربه وب‌گردی بدون تبلیغات در هر دو نسخه دسکتاپ و موبایل در دسترس قرار گیرد.

هنوز مشخص نیست این نسخه فایرفاکس دقیقا چه زمانی عرضه می‌شود یا مکانیزم پرداخت هزینه ماهیانه آن چقدر است و مثلا اگر فردی اشتراک سه ماهه، شش ماهه یا یک ساله بگیرد؛ از تخفیف برخوردار خواهد شد یا خیر!

فعلا صفحه فایرفاکس پریمویم راه‌اندازی شده و می‌توانید برای دریافت نسخه بتای آن ثبت‌تام کنید.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.