فایرفاکس ۶۴ با مدیریت بهتر برگه‌ها و پیشنهاد افزونه‌های شخصی منتشر شد

0

آخرین نسخه مرورگر فایرفاکس منتشر شد. فایرفاکس ۶۴ از چندین ویژگی ارزشمند مانند مدیریت بهتر برگه‌ها یا پیشنهادات ویژه نصب افزونه سود می‌برد.

به عنوان مثال، در فایرفاکس ۶۴ می‌توانید چند برگه را انتخاب کرده و به طور همزمان تنظیم و عملیاتی مانند بوک‌مارک، میوت، پین و غیره را روی آن‌ها اعمال کنید.

برای کار گروهی روی برگه‌ها باید کلیدهای Control/Cmd را فشار داده و با ماوس روی برگه‌ها کلیک شود.

البته، این ویژگی برای یک مرورگر وب چندان پیشرفته و جدید نیست. مرورگر وب Vivaldi علاوه بر قابلیت کار گروهی روی برگه‌ها، امکان دسته‌بندی گروهی برگه‌ها را نیز فراهم می‌کند تا کاربر بهتر بتواند تمام برگه‌های خود را مدیریت کند.

ویژگی برجسته بعدی فایرفاکس ۶۴ به نام Contextual Feature Recommender یا CFR سعی می‌کند ویژگی‌ها و افزونه‌هایی را براساس عادت‌های وبگردی کاربران به آن‌ها پیشنهاد دهد.

موزیلا می‌گوید فایرفاکس ۶۴ به طور هوشمند ابزارها و افزونه‌های کاربردی و مفید برای کاربران را پیشنهاد می‌دهد. مثلا، اگر شما در هر وب‌گردی سراغ بازدید سایت‌های خاصی می‌روید؛ فایرفاکس به شما پیشنهاد می‌دهد برگه‌های این سایت‌ها را پین کنید تا دسترسی آسان‌تری فراهم شود.

تمام داده‌ها محلی پردازش می‌شوند

از دیگر افزونه‌ها و ابزارهای پیشنهاددهنده فایرفاکس ۶۴ می‌توان به Facebook container (برای جلوگیری از ردگیری شما توسط شبکه‌های اجتماعی)، Enhancer for YouTube (برای بلوکه کردن تبلیغات و کنترل بیشتر روی پلی‌بک‌ها) و Google Translate (ترجمه آسان و سریع کلمات و جملات) اشاره کرد.

موزیلا اعلام کرده فعلا دسترسی به فابلیت CFR فقط برای کاربران کشور ایالات متحده امکان‌پذیر است و در حالت خصوصی این مرورگر وب هم کار نخواهد کرد.

موزیلا برای اطمینان خاطر کاربران اعلام کرده تمام اطلاعات وب‌گردی مورد نیاز برای ویژگی CFR به طور محلی ذخیره و پردازش می‌شوند و هیچ دیتایی روی سرورهای این شرکت آپلود نمی‌شود.

سرعت فایرفاکس روی دستگاه‌های اندرویدی نیز بهبود داده شده است. از جمله ویژگی‌های توسعه‌دهنده فایرفاکس ۶۴ می‌توان به بهبود جاوا اسکریپت و پشتیبانی از CSS اشاره کرد.

به طور کلی، فایرفاکس ۶۴ تغییرات زیادی نسبت به نسخه‌های پیشین ندارد ولی همین دو الی سه ویژگی جدید آن می‌تواند تجربه وب‌گردی بهتری رقم بزنند.

فایرفاکس ۶۴ برای دسکتاپ و اندروید آماده دانلود است و می‌توانید پس از نصب، تجربه خود را با ما در میان بگذارید.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.