ویژگی «Undo Send» برای لغو ایمیل‌های ارسالی به اپلیکیشن جیمیل اندروید افزوده شد

0

قابلیت «Undo Send» برای بازگرداندن یا لغو ایمیل‌های ارسال شده بر اثر اشتباه یا پشیمانی کاربران، سال‌ها است که به نسخه تحت وب سرویس جیمیل گوگل افزوده شده است.

حالا خبر رسیده که این ویژگی در حال انتقال به نسخه اندرویدی و رسمی اپلیکیشن جیمیل گوگل است. این ویژگی در نسخه Gmail 8.7 در دسترس کاربران اندرویدی قرار می‌گیرد.

قابلیت «Undo Send» از سال ۲۰۱۵ به فهرست ویژگی‌های سرویس ایمیل جیمیل افزوده شده و اجازه می‌دهد تا ۱۰ ثانیه، اگر یک ایمیل را اشتباهی ارسال کردید یا در متن و ضمیمه آن کمبود و خطایی صورت گرفته است، پیش از باز شدن در مقصد دوباره بازگردانده شود.

این قابلیت هم‌اکنون هم روی گوشی‌های اندرویدی و iOS قابل استفاده بوده است ولی کاربران باید اپلیکیشن Google Inbox را نصب و استفاده می‌کردند.

کاربرانی که از نسخه اصلی و رسمی اپلیکیشن جیمیل اندروید استفاده کردند؛ به این قابلیت دسترسی نداشتند که با عرضه Gmail 8.7 امکان لغو ایمیل‌های ارسال شده هم فراهم می‌شود.

سایت پلیس اندروید که برای اولین بار خبر افزوده شده قابلیت «Undo Send» به جیمیل اندروید را منتشر کرد؛ تاکید می‌کند شاید این به‌روزرسانی فعلا در سمت سرور گوگل انجام شده باشد و تا به دست کاربران برسد؛ مدت زمانی طول بکشد.

همین‌طور، ممکن است با نصب اپلیکیشن Gmail 8.7 باز این قابلیت در دسترس کاربران نباشد که در این صورت نیاز به ریستارت اپلیکیشن جیمیل یا نصب دوباره آن است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.