اینستاگرام با یک ویژگی اختصاصی به دنبال جذب دانش‌آموزان و دانشجویان کالج‌ها است

0

اینستاگرام روز جمعه اعلام کرد در حال آزمایش یک ابزار برای دانش‌آموزان است تا بتوانند یک جامعه مجازی تشکیل داده و با یکدیگر ارتباط باشند.

دانش‌آموزان و دانش‌جویان می‌توانند با در این پلتفرم راحت‌تر با دیگر هم‌کلاسان خود ارتباط‌گیری کنند و به طور مستقیم برایشان پیام بفرستند. دانش‌آموزان می‌توانند یک پیام را تایید کرده و جواب دهند یا اینکه نادیده بگیرند و حتی حذف و بلوکه کنند.

اینستاگرام می‌خواهد این پلتفرم را روی اپلیکیشن فعلی اینستاگرام راه‌اندازی  و با یافتن کاربران سنین پایین یا دانش‌آموزان، از آن‌ها برای عضویت در این جامعه مجازی و ارتباط با دیگر هم‌کلاسی‌ها و هم کالجی‌های دعوت کند.

اینستاگرام در حالی خبر از راه‌اندازی یک پلتفرم مخصوص دانش‌آموزان داده که چهار روز قبل از آن اپلیکیشن Tinder ویژگی جدید به نام Tinder U روی iOS عرضه کرد که به کاربران اجازه می‌دهد جست‌وجوهای خود را محدود به هم‌کلاسی‌ها یا دانشگاه‌های مجاور کنند.

Tinder که یک اپلیکیشن موبایل شبکه اجتماعی مبتنی بر موقعیت مکانی است؛ درباره این ویژگی جدید می‌گوید ابزاری فراتر از دوست‌یابی یا مصارف عاشفانه است. دانش‌آموزان و دانش‌جویان با استفاده از Tinder U می‌توانند هم‌کلاسان خود را یافته و با هم تبادل اطلاعات داشته باشند؛ پیام بفرستند و احیانا مشکلات درسی خود را رفع کنند.

جوانان در تیررس شبکه‌های اجتماعی

هر دو پلتفرم Tinder و اینستاگرام در رویکردی جدید کالج‌ها و دانش‌گاه‌ها را هدف قرار دادند و به دنبال جذب کاربران جوان و اصطلاحا نسل Gen Z هستند؛ نسلی که با اینترنت و شبکه‌های اجتماعی عجین شده است.

مدیرارشد محصول شرکت Tinder می‌گوید بیش از نیمی از کاربران ما در سنین ۱۸ تا ۲۴ ساله هستند. پس، طبیعی است که با Tinder U به دنبال ارایه یک تجربه کاربری جدیدی به آن‌ها باشیم.

فیسبوک که مالک اینستاگرام است؛ نیاز به جذب کاربران کم سن دارد. گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد به شدت محبوبیت این شبکه اجتماعی در میان جوانان کاهش پیدا کرده است و او با پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام به دنبال افزایش کاربران و محبوبیت در میان نسل‌های جدید است.

به علاوه، برای فیسبوک و اینستاگرام بسیار اهمیت دارد کاربران نوجوان و جوان بیشتری جذب کرده و در رقابت با پلتفرم‌های دیگری مانند اسنپ‌چت بیشتر موفق ظاهر شوند. افزایش کاربران جوان اینستاگرام می‌توان درآمدزایی بیشتری برای فیسبوک داشته باشد و از سوی دیگر برخی قابلیت‌های این پلتفرم مانند IGTV، استوری و فیلترهای عکس بیشتر استفاده می‌شوند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.