چگونه نیکون دوام دوربین D850 را آزمایش می‌کند؟

0

نیکون آسیا با انتشار فیلمی، نحوه آزمایش ماندگاری دوربین D850 در محیط‌های سخت و خشن را نمایش داده است.

دوربین‌های DSLR حرفه‌ای باید بتوانند در شرایط مختلف آب‌وهوایی یا تحت فشار و ضربه به کار خود ادامه دهند و محیط بیرونی روی عملکرد آن‌ها تاثیری نگذارد. برای عکاسان حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد دوربینی در دست بگیرد که در باران، رطوبت زیاد، گردوغبار و حتی ضربه‌های شدید مقاومت از خود نشان دهد.

مسئولین آزمایشگاه DSLR شرکت نیکون چندین دستگاه D850 را در دماهای بسیار زیاد قرار داده تا قدرت تحول حرارت و گرمای این دوربین را ارزیابی کنند. اگرچه دمای استاندارد دوربین D850 بین ۳۲ تا ۱۰۴ درجه فارنهایت (۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد) است ولی آن‌چه که در فیلم نشان داده شده است؛ این دوربین تحمل بسیار بیشتری دارد.

آتش‌سوزی، یکی از خطرات احتمالی برای دوربین‌های حرفه‌ای DSLR است و باید تحمل‌پذیری بالایی در برابر گرما و حرارت داشته باشند.

در آزمایش بعدی، دوربین D850 در یک محیط با رطوبت بسیار بالا قرار داده می‌شود. مدیران نیکون می‌گویند در محیط‌های بارانی و رطوبت حتی نباید یک قطره باران وارد بدنه و سیستم اصلی دوربین شود.

در آزمایش دیگر، دوربین D850 به مدت طولانی در معرض باران و آب قرار گرفته تا عملکرد آن ارزیابی شود.

همین‌طور، دوربین با گرد و غبار زیاد پوشانده شده تا اطمینان پیدا کنند ذرات معلق در هوا نمی‌توانند دوربین D850 را از کار بیندازند.

در فیلم منتشر شده می‌بینیم که دوربین D850 تمامی این آزمایش‌ها را با موفقیت پشت سر گذاشته و نمره قابل قبولی کسب کرده است.

دوربین D850 پس از قرار داده شدن در مایکرووفر، حضور طولانی‌مدت در باران و گردوغبار باز هم می‌تواند عملکرد خود را حفظ کرده و عکس‌هایی با کیفیت بالا ثبت کند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.