این گجت با تحلیل تنفس شما، کمک می‌کند وزن‌تان را کاهش دهید

0

لومن دستگاه کوچکی شبیه به یک ماژیک یا مسواک است ولی کار بسیار جالبی انجام می‌دهد.

Lumen می‌تواند نفس شما را تجزیه و تحلیل کند، اطلاعاتی درباره متابولیسم بدن شما به دست بیاورد و پیشنهادتی به شما بدهد تا وزن‌تان را کاهش دهید.

لومن می‌تواند متخصص تغذیه شما باشد و همیشه و بی‌درنگ بگوید چه بخورید و چگونه بخورید. حتی این گجت کوچک می‌تواند برنامه غذایی و تغذیه شما را برنامه‌ریزی و تنظیم کند.

هنگامی که شما لومن را در نزدیک دهان گرفته و دکمه آن را فشار می‌دهید؛ با اندازه‌گیری گاز دی‌اکسیدکربن موجود در نفس‌تان می‌تواند متوجه شود آیا کربوهیدرات یا چربی بدن را می‌سوزانید یا خیر!

لومن توسط شرکت Dror Cedar طراحی شده است. تیمی از دانشمندان، مهندسان و طراحان این گجت پوشیدنی را با هدف دستیابی به یک راه‌حل پایدار برای مدیریت و نظارت بر تغذیه و بدن ساختند و امیدوار هستند به زندگی‌های سالم‌تر کمک کند.

در این دستگاه چندین سنسور برای اندازه‌گیری و تحلیل CO2 و دیگر گازهای ترشح شده از معده و موجود در نفس انسان نصب شده است. اندازه‌گیری و تحلیل این گازها و هک متابولیسم بدن به یک برنامه غذایی روزانه مشخص ختم می‌شود.

لومن هر روز صبح به شما منوی غذایی روزانه پیشنهاد می‌کند ولی باز هم با اندازه‌گیری وضعیت گازهای بدن در طول روز می‌توانید این منو را دستکاری کنید چون ممکن است یک روز انرژی و کالری بیشتری بسوزاید و روز دیگر بیشتر استراحت کرده باشید.

بهبود تغذیه و تمرین برای زندگی سالم‌تر

لومن یک راه‌حل برای کاهش وزن بدن به صورت اصولی و تدریجی است. طراحان این دستگاه تاکید دارتد که رسیدن به یک زندگی سالم‌تر و کاهش وزن نیازمند یک سری تمرین‌های پایدار و بهبود تغذیه در دوره‌های مختلف است.

البته، هنوز لومن به تولید انبوه نرسیده است و تازه کمپین جمع‌آوری سرمایه برای تولید آن روی سایت Indiegogo راه‌اندازی شده است.

هدف اولیه تیم سازنده لومن، جمع‌آوری سرمایه‌ای نزدیک به ۳۰۰ هزار دلار است. تا کنون، حدود ۵۰ هزار دلار جمع‌آوری شده است. تیم توسعه لومن سعی دارند تا پاییز ۲۰۱۸ سرمایه اولیه مورد نیاز را جمع‌آوری و تولید محصول را آغاز کنند.

فعلا کاربران می‌توانند این دستگاه پوشیدنی جالب را به قیمت ۱۹۹ دلار پیش‌خرید کنند ولی احتمالا در ماه‌های آتی به قیمت ۲۱۹ دلار هم برسد. پیش‌بینی می‌شود اولین دستگاه‌ها در فوریه سال ۲۰۱۹ تحویل خریداران شود.

گجت‌های هوشمند زیادی برای بهبود تغذیه و به‌خصوص کاهش وزن روانه بازار شده است ولی لومن یک گجت علمی و اصولی است که می‌خواهند افراد در طول مدت زمان طولانی به وزن ایده‌آل برسند و وعده‌های کاهش وزن سریع چند روزه و چند ماهه نمی‌دهد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.