به‌زودی ال‌جی V40 با پنج دوربین معرفی می‌شود

0

ال‌جی دعوت‌نامه‌های خود را برای رونمایی از اسمارت‌فون پرچم‌دار بعدی ارسال کرد.

در این دعوت‌نامه‌ها تاریخ ۳ اکتبر (۱۱ مهرماه) درج شده و هیچ‌چیزی برای پنهان‌کاری دارد. به صراحت از رونمایی ال‌جی V40 ThinQ نام برده شده است و حتی به ویژگی برجسته‌ای از این اسمارت‌فون اشاره دارد: ۵ دوربین!

شایعات هفته‌های گذشته درباره ال‌جی وی ۴۰ از چندین دوربین حکایت داشت. این شایعات می‌گویند ال‌جی در پنل پشتی وی ۴۰ از ۳ دوربین و در پنل جلویی از ۲ دوربین استفاده کرده است تا به این صورت رکورد استفاده از دوربین روی یک گوشی را بشکند.

البته، ال‌جی در سال ۲۰۱۵ نیز اسمارت‌فون وی ۱۰ را با دو دوربین در جلو معرفی کرد.

افزایش تعداد لنزهای دوربین روی اسمارت‌فون دارد به یک رویکرد و ترند جدید این بازار تبدیل می‌شود. امسال، هواوی گوشی P20 Pro را به سه دوربین پشتی معرفی کرد که تا کنون بهترین دوربین اسمارت‌فون در سایت DxO Mark شناخته می‌شود.

همین‌طور، اچ‌تی‌سی گوشی با دو دوربین جلویی عرضه کرد و نوکیا هم دارد روی یک گوشی با چندین دوربین کار می‌کند.

دوربین‌های بیشتر یک رویکرد جدید تلفن‌سازها است

ال‌جی از ابتدا سری وی را برای کاربران علاقمند به عکاسی و امکانات تصویری راه‌اندازی کرد و V10 را با دو دوربین سلفی عرضه کرد. در مدل‌های بعدی سری V این رویکرد دنبال نشد تا اینکه باز هم در V40 شاهد دو دوربین سلفی و سه دوربین اصلی هستیم.

هنوز مشخص نیست این دوربین‌ها روی اسمارت‌فون V40 دقیقا چه قابلیت‌ها و اماناتی دارند و برای چه کاری استفاده می‌شوند. احتمالا یک دوربین برای دید وسیع و دوربین دیگر برای عکاسی تله است. اما دوربین سوم چه کاری انجام می‌دهد؟

شاید مانند هواوی پی ۲۰ پرو برای تنظیم نور و بهبود کیفیت عکس در محیط‌های با نور کم استفاده شود. شاید هم یک دوربین با دید بسیار وسیع پانوراما باشد. دوربین دوم در جلو هم برای دادن عمق به عکس‌ها و عکاسی پرتره است.

باید این نکته را اشاره کنیم که همیشه افزایش تعداد لنزهای دوربین‌ها به معنای افزایش کیفیت عکاسی و عکس‌ها نیست. گوگل در گوشی‌های پیکسل خود هنوز روی یک دوربین اصلی در اسمارت‌فون اصرار دارد ولی کیفیت عکس بسیار خوبی را به نمایش می‌گذارد.

آیفون‌های سری ۱۰ اس اپل هم مجهز به دوربین دوگانه اصلی هستند ولی قابلیت‌های هوش مصنوعی و نرم‌افزاری آن‌ها باعث می‌شود شما یک دوربین در حد DSLR روی اسمارت‌فون داشته باشید.

امیدواریم که روی اسمارت‌فون وی ۴۰ علاوه بر دوربین‌های زیاد؛ قابلیت‌ها و امکانات هیجان‌انگیز دیگری هم شاهد باشیم تا رقابت در بازار گوشی‌های پرچم‌دار داغ‌تر شود. منتظر می‌مانیم تا ۱۱ مهرماه ال‌جی وی ۴۰ را از نزدیک ببینیم.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.