تقاطع هوشمند هوندا به رانندگان می‌گوید در اطراف‌شان چه می‌گذرد

0

شرکت هوندا یک تقاطع هوشمند در بخش ماریسویل شهر اوهایو (محل تاسیسات خودروسازی این شرکت) نصب کرده است.

این تقاطع هوشمند می‌تواند با کمک یک صفحه‌نمایش به راننده‌ها اطلاع دهد که عابرپیاده‌ای در حال عبور از خیابان است یا خودرویی دارد از چراغ قرمز رد می‌کند. همین‌طور، می‌تواند گزارش بدهد یک خودروی اورژانس دارد با عجله به چهارراه نزدیک می‌شود.

این اطلاعات به راننده در تصمیم‌گیری هنگام رسیدن به چهارراه و پشت چراغ‌های راهنمایی کمک می‌کنند. در حقیقت، راننده می‌تواند اطلاعاتی از پیرامون تقاطع و چهارراه دریافت کند که به طور طبیعی و عادی متوجه‌شان نمی‌شود یا امکان دیدن‌شان را ندارد.

شرکت هوندا با نصب دوربین‌هایی بالای چراغ‌های راهنمایی نصب شده در تقاطع‌ها و خیابان‌ها، سعی کرده است عابران پیاده و خودروهای اورژانس یا غیرعادی را شناسایی و به رانندگان دیگر گزارش دهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

هر خودرو باید به یک صفحه‌نمایش HUD (سرنام heads-up display) مجهز شده باشند تا اطلاعات دوربین‌ها را دریافت کنند. این دروبین‌ها اطلاعات را برای خودروهای دارای HUD ارسال می‌کنند. هوندا به طور آزمایشی روی ۲۰ خودرو صفحه‌نمایش‌های HUD را نصب کرده است.

یک گام کوچک برای ساخت بسترهای شهری هوشمند

البته، هوندا در فاز بعدی می‌خواهد چند صد خودرو را به این دستگاه‌ها مجهز کند. هدف اولیه شرکت هوندا، جمع‌آوری اطلاعات درباره حوادث رخ داده برای خودروها در تقاطع‌ها و چهارراه‌ها است.

هوندا در تلاش است سیستمی را توسعه بدهد که حوادث و تلفات خودروها، عابران پیاده، موتورسیکلت‌ها و دوچرخه‌ها را در چهارراه‌ها کاهش دهد.

مدیر بخش تحقیقات و توسعه هوندا در ایالات متحده می‌گوید: «نمی‌توانیم آمار تلفات وسایل نقلیه به خصوص خودران‌ها را به صفر برسانیم اما باید تلاش کنیم این حوادث کاهش پیدا کنند.»

هوندا تنها شرکتی نیست که در حال توسعه تقاطع‌های هوشمند برای سرویس‌های vehicle-to-everything خود است. چندین شرکت دیگر مانند آئودی نیز تلاش کردند چراغ‌هایی هوشمند با شمارش معکوس بسازند تا تردد خودروها را بهتر کنترل کنند.

خودروهای هوشمند و خودران‌ها کم‌کم وارد خیابان‌ها و شهرها می‌شوند. شهرها باید زیرساخت و امکاناتی هوشمند برای استفاده این خودروها داشته باشند تا آمار تصادف‌ها و تلفات کاهش پیدا کند.

تقاطع هوشمند هوندا یک گام کوچک برای ساخت بسترهایی هوشمند در شهرها است که باعث کاهش تلفات می‌شود. خود هوندا هم می‌داند هنوز راه درازی در پیش است و شاید چندین دهه طول بکشد تا شهرها و خودران‌ها بتوانند با همکاری یکدیگر سلامتی شهروندان را تضمین کنند.

منبع

   

پستهای اخیر

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

چگونه در اندروید و آیفون تماس‌های مزاحم را مسدود کنیم؟

براساس یافته‌های شرکت The Harris Poll (از طریق Statista)، کلاه‌برداری‌های تلفنی در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹.۷ میلیارد دلار ضرر زدند. برخی گزارش‌های دیگر هم نشان می‌دهد تا کنون نزدیک به ۲۲ میلیارد ربات تلفن مزاحم در سال ۲۰۲۱ برای کشور ایالات…

این بتن خودترمیم با برهم‌کنش گاز دی‌اکسیدکربن، در ۲۴ ساعت ترک‌های خود را پر می‌کند

در بتن می‌توان ردپای زیادی از کربن یافت. فناوری‌های زیادی به خدمت گرفته می‌شوند تا کارایی بتن را تقویت کرده و باعث دوام بیشتر آن شوند تا به طور غیرمستقیم فواید زیادی برای محیط زیست داشته باشد. یکی از این فناوری‌ها که در سال‌های اخیر مورد…

و حالا دیگر دوربین‌ساز مشهور و باسابقه -لایکا – هم گوشی موبایل اختصاصی خود را رونمایی کرده

لایکا، این شرکت آلمانی کهنه‌کار به سبب صنایع پیشرفته اپتیک و ساختن دوربین‌ها و لنزهای باکیفیت مشهور عام و خاص است. اما این شرکت سرانجام به صرافت ساخت یک گوشی موبایل هوشمند پرچم‌دار افتاده است. این گوشی موبایل Leitz Phone 1 نام دارد.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.