شایعه: جیمز مرداک مدیرعامل «فاکس قرن بیست و یکم» و فرزند «رابرت مرداک» جانشین ایلان ماسک می‌شود

0

ایلان ماسک باید تا ۲۲ آبان امسال صندلی رئیس هیئت مدیره شرکت تسلا را ترک کند.

چندی پیش، خبر حکم کمیسیون بورس ایالات متحده آمریکا درباره ایلان ماسک و توئیت‌های جنجالی‌اش را منتشر کردیم. در این حکم آمده است ایلان ماسک باید ظرف مدت ۲ ماه ریاست هئیت مدیره تسلا را ترک کند.

در تابستان امسال، ایلان ماسک با سلسله توییت‌هایی سعی کرد ارزش سهام تسلا را به صوری افزایش دهد و اخبار و اطلاعاتی غیرواقعی و دروغین منتشر سازد که روی بازار بورس تاثیر گذاشته‌اند.

حالا، براساس گزارش برخی رسانه‌ها، «جیمز مرداک»، مدیرعامل موسسه هنری و رسانه‌ای «فاکس قرن بیست و یکم» به عنوان جانشین ایلان ماسک معرفی خواهد شد.

تبلیغ: دوره آموزش الکترونیکی: پداگوژی، ابزارها و تولید محتوای آموزشی

«مرداک» عضو غیر اجرایی هیئت‌مدیره تسلا است و اگرچه بخشی از تیم مدیریتی تسلا بود که نقش اجرایی ندارد ولی در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان تسلا حضور پررنگی داشته است.

«جیمز مرداک»، فرزند «رابرت مرداک» معروف است و در سال ۲۰۱۷ به تسلا پیوست و عضو ناظر هیئت مدیره این شرکت شد. غالب فعالیت‌ها و تجربیات او در حوزه موسسه‌ها و شرکت‌های رسانه‌ای مانند فاکس قرن بیست و یکم است.

بحران در شرکت تسلا جدی است

برخی رسانه‌ها و مشاوران تسلا به این موضوع خرده گرفتند و می‌گویند او هیچ‌گونه تجربه مدیریتی در شرکت سازنده خودرو و به‌خصوص خودران‌ها و خودروهای برقی ندارد.

البته، «جیمز مرداک» در هیئت مدیره بسیاری از شرکت‌ها حضور داشته و تجربه مدیریتی بالایی در سن ۴۵ سالگی دارد ولی منتقدان می‌گویند در شرایط و وضعیت کنونی برای سکان‌داری تسلا انتخاب مناسبی نیست.

ظاهرا هیئت مدیره تسلا هیچ برنامه‌ای برای انتخاب یک گزینه خارجی برای جانشینی ایلان ماسک ندارند و در حالی‌که شرکت تسلا دوران بسیار حیاتی و حساسی را پیش‌سر می‌گذارد و باید بر چندین بحران مانند نقدینگی برای تولید انبوه خودروی برقی تسلا مدل ۳ چیره شود؛ همه نگاه‌ها متوجه انتخاب ریاست هیئت مدیره است.

ایلان ماسک در حالی دارد ریاست هیئت مدیره تسلا را ترک می‌کند که کماکان مدیرعامل این شرکت باقی خواهند ماند و پیش‌بینی کرده است این شرکت در سه ماهه چهارم امسال علاوه بر سوددهی، نقدینگی بالایی به دست بیاورد.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.