شایعه: جیمز مرداک مدیرعامل «فاکس قرن بیست و یکم» و فرزند «رابرت مرداک» جانشین ایلان ماسک می‌شود

0

ایلان ماسک باید تا ۲۲ آبان امسال صندلی رئیس هیئت مدیره شرکت تسلا را ترک کند.

چندی پیش، خبر حکم کمیسیون بورس ایالات متحده آمریکا درباره ایلان ماسک و توئیت‌های جنجالی‌اش را منتشر کردیم. در این حکم آمده است ایلان ماسک باید ظرف مدت ۲ ماه ریاست هئیت مدیره تسلا را ترک کند.

در تابستان امسال، ایلان ماسک با سلسله توییت‌هایی سعی کرد ارزش سهام تسلا را به صوری افزایش دهد و اخبار و اطلاعاتی غیرواقعی و دروغین منتشر سازد که روی بازار بورس تاثیر گذاشته‌اند.

حالا، براساس گزارش برخی رسانه‌ها، «جیمز مرداک»، مدیرعامل موسسه هنری و رسانه‌ای «فاکس قرن بیست و یکم» به عنوان جانشین ایلان ماسک معرفی خواهد شد.

«مرداک» عضو غیر اجرایی هیئت‌مدیره تسلا است و اگرچه بخشی از تیم مدیریتی تسلا بود که نقش اجرایی ندارد ولی در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان تسلا حضور پررنگی داشته است.

«جیمز مرداک»، فرزند «رابرت مرداک» معروف است و در سال ۲۰۱۷ به تسلا پیوست و عضو ناظر هیئت مدیره این شرکت شد. غالب فعالیت‌ها و تجربیات او در حوزه موسسه‌ها و شرکت‌های رسانه‌ای مانند فاکس قرن بیست و یکم است.

بحران در شرکت تسلا جدی است

برخی رسانه‌ها و مشاوران تسلا به این موضوع خرده گرفتند و می‌گویند او هیچ‌گونه تجربه مدیریتی در شرکت سازنده خودرو و به‌خصوص خودران‌ها و خودروهای برقی ندارد.

البته، «جیمز مرداک» در هیئت مدیره بسیاری از شرکت‌ها حضور داشته و تجربه مدیریتی بالایی در سن ۴۵ سالگی دارد ولی منتقدان می‌گویند در شرایط و وضعیت کنونی برای سکان‌داری تسلا انتخاب مناسبی نیست.

ظاهرا هیئت مدیره تسلا هیچ برنامه‌ای برای انتخاب یک گزینه خارجی برای جانشینی ایلان ماسک ندارند و در حالی‌که شرکت تسلا دوران بسیار حیاتی و حساسی را پیش‌سر می‌گذارد و باید بر چندین بحران مانند نقدینگی برای تولید انبوه خودروی برقی تسلا مدل ۳ چیره شود؛ همه نگاه‌ها متوجه انتخاب ریاست هیئت مدیره است.

ایلان ماسک در حالی دارد ریاست هیئت مدیره تسلا را ترک می‌کند که کماکان مدیرعامل این شرکت باقی خواهند ماند و پیش‌بینی کرده است این شرکت در سه ماهه چهارم امسال علاوه بر سوددهی، نقدینگی بالایی به دست بیاورد.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.