پژو خودروی الکتریکی مفهومی E-Legend را معرفی کرد: بازگشت به دهه ۶۰ با جدیدترین فناوری‌های جهان

0

شرکت پژو در نمایشگاه Paris Motor Show از یک خودروی مفهومی الکتریکی به نام E-Legend رونمایی کرد.

این خودرو از چهره و هیکل بزرگی برخوردار است و شما را سریعا به یاد خودروهای دهه ۶۰ می‌اندازد اما با به‌روزترین و جدیدترین فناوری‌های صنعت خودرو که می‌تواند هر راننده‌ای را مسحور خودش کند.

به طور خاص، طراحی این خودرو از پژو ۴۰۵ کوپه الهام گرفته شده است ولی ظاهراش کمی خشن‌تر و تهاجمی‌تر است به‌طوری‌که شما را یاد آخرین مدل موستانگ GT فورد می‌اندازد.

خودروی E-Legend به طور کامل خودران، متصل و تمام الکتریکی است. دارای ۴ مود رانندگی است که ۲ مود آن مربوط به خودران می‌شوند.

ترکیب نوستالژی و آینده‌نگری

در یک مود رانندگی، خیابان و حرکت چرخ‌ها به طور کامل روی مانیتور خمیده ۴۹ اینچی متصل به داشبورد نمایش داده می‌شود تا راننده بتواند راحت‌تر روی خودرو کنترل داشته باشد.

در مود رانندگی Soft می‌توانید بدون هیچ مزاحمتی، کنترل فرمان را به خودرو بدهید اما در مود Sharp می‌توانید همزمان بالاترین سطح دسترسی به دنیای دیجیتال مانند شبکه‌های اجتماعی هم را داشته باشید.

اگر قصد یک رانندگی معمولی با پژو E-Legend را دارید باید روی مود Legend حرکت کنید و برای سرعت و هیجان بیشتر مود Boost انتخاب شود.

تغییر مود رانندگی، باز و بسته کردن درب‌های خودرو و کنترل موسیقی و کارهای مشابه این توسط یک دستیار صوتی انجام می‌شوند که به طور خاص برای خودران‌ها طراحی شده است. شرکت پژو می‌گوید نسخه‌ای از این دستیار صوتی طی دو سال آینده روی برخی مدل‌های این شرکت نصب می‌شود.

شرکت فرانسوی Focal با پژو در طراحی و پیاده‌سازی سیستم صوتی و سرگرمی خودروی مفهومی E-Legend مشارکت کرده است. راننده می‌تواند بسیاری از دستورالعمل‌های ناوبری را با استفاده از صوت به خودرو فرمان دهد یا مسافران می‌توانند برای خودشان سیستم سرگرمی و صوتی مستقلی داشته باشند.

حتی پژو با همکاری یک شرکت عطرسازی به نام Parisian parfumerie Ex Nihilo توانسته دو رایحه مخصوص این خودرو طراحی کند تا فضای داخل آن بوی متفاوتی داشته باشد.

صندلی‌های داخل کابین از جنس مخمل هستند. فرمان خودرو به شکل فرمان یک جت طراحی شده است و یک نمایشگر ۱۶ اینچی دقیقا بالای آن قرار گرفته است. به علاوه، نمایشگرهایی هم روی کنسول وسط، درهای خودرو، صندلی‌ها و حتی سایبان‌ها مشاهده می‌شود.

مشخصات فنی پژو E-Legend

این خودروی تمام الکتریکی انرژی ۳۴۰ کیلووات به چهار چرخ می‌دهد و شتا آن از صفر تا صد کیلومتر زیر ۴ ثانیه است. پژو وعده کرده با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی ۳۷۰ مایلی (۶۰۰ کیلومتر) را طی کند.

فناوری شارژ سریع این خودرو اجازه می‌دهد در ۲۵ دقیقه بیش از ۸۰ درصد باتری ماشین شارژ شود. امکان استفاده از شارژ القایی هم وجود دارد. باتری‌های نصب شده روی این خودرو ۱۰۰ کیلو وات ساعتی هستند.

یک پیشرانه الکتریکی ۴۵۶ اسب بخاری دارد و از یک گشتاور ۸۰۰ نیوتنی سود می‌برد.

خودروی E-Legend یک طرح مفهومی از خودروهای الکتریکی نسل بعدی شرکت پژو است. امیدواریم که واقعا در بازار شاهد چنین خودرویی باشیم. چیزی که بیشتر از همه مشخصات این خودرو به چشم می‌آید؛ طراحی جسورانه آن است که می‌تواند برای بسیاری از خریداران هیجان‌انگیز باشد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.