پرتره نقاشی شده توسط هوش مصنوعی ۴۳۲ هزار دلار به فروش رفت

0

در یک حراجی، اثر هنری که توسط نرم‌افزار هوش مصنوعی ایجاد شده بود به مبلغ ۴۳۲ هزار دلار فروخته شد.

این نقاشی پرتره به نام «Portrait of Edmond Belamy» توسط مجموعه هنری «Obvious» ساکن پاریس خلق شده است. قیمت اولیه این نقاشی پرتره بین ۷ تا ۱۰ هزار دلار بود که قیمت نهایی بسیار بالاتر شد.

این نقاشی پرتره توسط الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی مبتنی بر ۱۵ هزار پرتره نقاشی شده در قرن‌های ۱۴ و ۱۵ میلادی خلق شده است.

برای تولید این تصویر، الگوریتم هوش مصنوعی به طور مرتب کار خودش را با اطلاعات پرتره‌های نقاشی واقعی مقایسه می‌کند تا شبیه به هیچ‌یک از آن‌ها نباشد.

یک معادله ریاضی به جای امضا

امضای اثر هوش مصنوعی پای این نقاشی نیز جالب و قابل توجه است. نرم‌افزار هوش مصنوعی به جای ترسیم یک امضای ساده، یک معادله استفاده شده است.

در حقیقت، این معادله تفاوت میان پرتره هوش مصنوعی با پرتره‌های نقاش‌های انسانی را نشان می‌دهد. این معادله قابل کپی‌برداری و نقض حق مالکیت نیست.

مدیران شرکت هنری Obvious می‌گویند نقاشی پرتره بهترین نقطه شروع برای نشان دادن قدرت هوش مصنوعی در تقلید از خلاقیت انسانی است. فروش این اثر در حراجی با قیمتی ۴۵ برابر گوایای تاثیرات فراوان هوش مصنوعی در آینده دنیای هنر و اثرهای هنری است.

مدیر حراجی Christie که این اثر هنری هوش مصنوعی را به فروش رسانده نیز تاکید می‌کند، هوش مصنوعی یکی از چندین فناوری تاثیرگذار روی دنیای هنر است.

اگرچه قابل پیش‌بینی و انتظار است در آینده چه اتفاقای رخ می‌دهد ولی واکنش مردم مهم‌تر است.

این نقاشی اولین اثر هنری تمام دیجیتالی است که در یک حراجی به فروش می‌رود. به همین دلیل، رسانه‌های زیادی این خبر را پوشش دادند و از آن به عنوان یک نقطه عطف در دنیای هنر یاد می‌کنند.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.