پل آلن یکی از بنیان‌گذاران شرکت مایکروسافت همچنان در حال مبارزه با سرطان است

2

بنیان‌گذار مایکروسافت دوباره برای سرطان غدد لنفاوی غیر هوچکین (non-Hodgkin lymphoma) تحت درمان قرار گرفته است.

پل آلن، ۹ سال پیش به این نوع سرطان مبتلا شده ولی موفق شد آن را درمان و از بین ببرد. حالا دوباره سرطان سراغ‌اش آمده است و روز دوشنبه به خبرنگاران گفت تحت درمان است.

پل آلن در حالی دارد دوباره با سرطان مبارزه می‌کند که به گفته خودش ارتباطات کاری و دوستانه پیچیده و سنگین را متوقف کرده است و بیشتر انرژی خود را معطوف برنامه‌ریزی برای درمان می‌کند.

داستان سرطان‌های این بنیان‌گذار مایکروسافت طولانی است. اولین بار، در سال ۱۹۸۳ برای درمان بیماری غدد لنفاوی ناچار شد مایکروسافت را ترک کند.

دوباره در سال ۲۰۰۹ گرفتار سرطان شد و پس از چندین دوره درمان موفق شد بر سرطان چیره شود. حالا او امیدوار است دوباره بتواند از مراحل درمانی خود نتیجه مثبتی بگیرد. موضوعی که پزشکان معالج‌اش هم امیدوار هستند.

ادامه مبارزه و زندگی

آلن روز دوشنبه اعلام کرد قصد دارد فعلا در شرکت Vulcan باقی بماند. او در سال ۱۹۸۶ این شرکت ساکن سیاتل را راه‌اندازی کرد و اکنون ارزشی چند میلیارد دلاری دارد. به علاوه، او در بخش‌های گوناگونی از جمله چندین تیم ورزشی سرمایه‌گذاری کرده است.

پل آلن در رتبه ۴۴ ثروتمندترین افراد فهرست نشریه فوربس در سال ۲۰۱۸ است. سرمایه او حدود ۲۰.۵ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. او یک موسسه خیریه هم در شهر سیاتل راه‌اندازی کرده است که به مراکز زیادی مانند دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، کتابخانه‌ها و موسسات تحقیقاتی کمک مالی می‌کند.

در ماه آگوست، شرکت فضایی آلن به نام Stratolaunch Systems Corp، جزییاتی درباره ساخت یک موشک اندازه متوسط و یک هواپیمای بارگیری با محفظه‌های قابل استفاده مجدد منتشر کرد. این شرکت می‌خواهد با دیگر رقبای بازار در پرتاب ماهواره و راکت‌های فضایی رقابت کند.

آلن می‌گوید به تیم مدیریت درمانی‌اش اعتماد کامل دارد و طبق برنامه‌ریزی‌های آن‌ها پیش می‌رود.

نکته بارز در گفت‌وگوی روز گذشته‌اش؛ امید و داشتن حس مبارزه و تلاش برای ادامه زندگی است. او هرگز نمی‌خواهد تسلیم شود و قصد دارد برای بار سوم سرطان را شکست دهد و دوباره مدیریت شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایش را به دست بگیرد.

منبع


   
2 نظرات
  1. حسین 2 می گوید

    test comment 2

  2. حسین 2 می گوید

    test comment 3

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.