بنیان‌گذاران شرکت BioNTech پیش‌بینی می‌کنند که تا ساختن واکسن سرطان تنها حدود یک دهه باقی مانده است

0

زوج موسس شرکت BioNTech، شرکت زیست‌فناوری که با فایزر برای توسعه واکسن مبتنی RNA پیام‌رسان (mRNA) مؤثر علیه کووید-۱۹ شریک شدند، پیش‌بینی کرده‌اند که واکسن سرطان می‌تواند به طور گسترده در دهه آینده در دسترس باشد.

پروفسور اوزلم تورچی در مصاحبه‌ای با بی‌بی سی  گفت: “بله، ما احساس می‌کنیم که درمان سرطان یا تغییر زندگی بیماران سرطانی در دسترس قرار گرفته.”

پروفسور اوگور شاهین گفت واکسن سرطان که بر اساس پیشرفت‌های دانشمندان در طول توسعه واکسن کووید-۱۹ ساخته می‌شود، ممکن است در عرض هشت سال به طور گسترده در دسترس قرار بگیرد.

«ما معتقدیم که این اتفاق قطعاً قبل از سال ۲۰۳۰ خواهد افتاد.»

امید این است که واکسنی که در حال حاضر در حال توسعه است، بدن را برای شناسایی و حمله به سرطان با استفاده از فناوری mRNA آموزش دهد.

«هدف ما این است که بتوانیم از رویکرد واکسن شخصی‌سازی شده استفاده کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که بلافاصله پس از جراحی، بیماران واکسن شخصی‌سازی شده را دریافت می‌کنند و ما یک پاسخ ایمنی را القا کنیم تا سلول‌های T در بدن بیمار بتوانند غربالگری کنند.»

BioNTech در ابتدا بر روی توسعه فناوری‌های مبتنی بر mRNA برای رویکردی خاص برای درمان سرطان متمرکز بود.

تجربیات موسسان از کار در بخش‌های سرطان به عنوان پزشکانی جوان، که از ناتوانی در ارائه درمان به بیماران سرطانی ناامید شده بودند، آن‌ها را به سمت کار  در تحقیقات سرطان سوق داد.

تورچی گفت که باید دید که پزشکان چگونه از انواع دیگر مداخلات پزشکی در ترکیب با واکسن استفاده خواهند کرد و چه چیز‌های دیگری برای اطمینان از درمان بیماران باید اصلاح شود.

منبع: Business Insider

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.