گوگل مکالمه انسانی Duplex AI را برای برخی کاربران گوشی‌های پیکسل فعال می‌کند

0

پس از ماه‌ها انتظار، گوگل سرویس Duplex AI را به طور آزمایشی در دسترس عموم قرار می‌دهد.

به گزارش سایت VentureBeat، گوگل این ویژگی را برای برخی از کاربران گوشی‌های پیکسل در چند شهر محدود فعال خواهد کرد.

هنوز صحبت رسمی از تعداد کاربران و شهرهای مورد آزمایش نشده است ولی همان‌طور که قبلا گوگل اعلام کرده بود؛ احتمالا شهرهای آتلانتا، نیویورک سیتی، فونیکس و سان فرانسیسکو در ایالات متحده آزمایش‌کننده قابلیت محاوره انسانی Duplex AI خواهند بود.

اولین بار، گوگل دوبلکس در کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان Google I/O معرفی شد. این فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی است و می‌تواند شبیه به انسان‌ها مکالمه کند. در حقیقت، گوگل دوبلکس به هوش مصنوعی یک هویت انسانی می‌دهد.

فعلا گوگل دوبلکس می‌تواند برای شما در رستوران‌ها صندلی رزرو کند. افرادی که با گوگل دوبلکس صحبت کردند؛ نتوانستند متوجه شوند او یک ربات است و انسان نیست.

برای شروع، احتمالا این سیستم به طور کاملا مطمئنا و بی‌نقصی کار نکند و کاربران نیاز داشته باشند از رزرو صندلی و مکان و زمان رستوران اطمینان حاصل کنند و حتی خودشان دوباره با رستوران تماس بگیرند.

گوگل می‌خواهد به آرامی و با احتیاط این قابلیت خود را برای آزمایش عمومی آزاد کند و کم‌کم مردم و کسب‌وکارها بتوانند آن را تجربه کنند.

شروع چالشی جدید برای گوگل و کسب‌وکارها

پس از معرفی قابلیت دوبلکس، کارشناسان زیادی ابراز نگرانی کردند و درباره چالش‌های اخلاقی و اجتماعی آن هشدار دادند.

گوگل دوبلکس آن‌قدر شبیه به انسان صحبت می‌کند و ضمن ادا کردن درست کلمات و جملات، از مکث‌های لازم در حین مکالمه استفاده می‌کند که تمایز آن با یک ربات بسیار سخت است.

اگرچه گوگل فعلا این قابلیت را تنها برای رزرو رستوران عرضه کرده و تمام رستوران‌های شهرها نیز با آن همکاری ندارند؛ اما توسعه آن در آینده می‌تواند بحث‌برانگیز باشد.

گوگل می‌خواهد این سرویس را برای انواع خدمات عمومی توسعه دهد؛ به‌طوری‌که کاربران بتوانند برای کاربردها و خدمات مختلفی از گوگل دوبلکس استفاده کنند. این امر مستلزم همکاری کسب‌وکارها و شرکت‌های تجاری با گوگل است.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.