یوتیوب برخی فیلم‌های سینمایی را رایگان اما با تبلیغات نمایش می‌دهد

0

یوتیوب سرویس جدیدی برای استریم و نمایش حدود ۱۰۰ فیلم سینمایی معروف و عمدتا ساخت هالیوود به طور رایگان آغاز کرده است. البته؛ تماشای این فیلم‌ها همراه با تبلیغات است.

این فیلم‌ها با برچسب «Free to watch» و در بخشی به همین نام قرار داده شده‌اند تا کاربران بتوانند آن‌ها را تماشا کنند. این فیلم‌ها زیرمجموعه بخش «Movies & Shows» این شبکه اجتماعی هستند.

در میان این فیلم‌ها، عناوین بسیار معروفی دیده می‌شود که شاید سال‌ها از نمایش عمومی‌شان گذشته ولی هنوز محبوب و پرطرفدار هستند و کاربران دوست دارند دوباره به تماشای آن‌ها بنشینند.

سیاست جدید یوتیوب این است که فیلم‌های سینمایی که به آخر زمان اکران خود نزدیک شده‌اند یا دیگر روی پرده سینما نیستند را به طور رایگان برای استریم کاربران قرار دهد.

هزینه‌های کپی‌رایت این فیلم‌های سینمایی نیز از پخش تبلیغات تامین می‌شود. یوتیوب در فواصل پخش این فیلم‌ها تبلیغات می‌کند و البته مانند همیشه تبلیغات پاپ‌اپ روی فیلم ظاهر خواهند شد. به نظر می‌رسد برای کاربران YouTube Premium این تبلیغات نمایش داده نشوند.

یوتیوب می‌گوید به مرور زمان عناوین بیشتری از فیلم‌های سینمایی روز را به بخش  «رایگان همراه با تبلیغات» اضافه خواهد کرد. هر روز چندین فیلم جدید در این بخش دیده می‌شود و قابل تصور است پس از چند ماه یک مجموعه عظیم از فیلم‌های سینمایی رایگان در انتظار کاربران باشد.

بزرگ‌ترین هارددیسک دنیا

این سرویس از ماه اکتبر روی یوتیوب به راه افتاده و در همین فاصله کوتاه توانسته ولوله‌ای در میان کاربران راه‌اندازی کند. کاربران اینترنتی در شبکه‌های اجتماعی از این حرکت یوتیوب استقبال کردند و اکنون این سایت را بزرگ‌ترین هارددیسک دنیا می‌دانند که صدها فیلم سینمایی رایگان روی آن ذخیره شده و همیشه در دسترس است.

البته، شاید این خبر برای کاربران ایرانی چندان جذاب نباشد چون هزینه‌های اینترنت در طی ماه‌های اخیر به شذت افزایش یافته و حتی در برخی موارد چند برابر شده است.

این موضوع به هر کاربری اجازه نمی‌دهد به راحتی پای استریم و تماشای آنلاین یک فیلم سینمایی بنشیند چون در این صورت باید هزینه‌ای نسبتا بالا (چند ده هزار تومان) برای اینترنت پرداخت کند.

شاید هنوز دانلود غیرقانونی این فیلم‌ها و تماشای آف‌لاین آن‌ها برای کاربران ایرانی به‌صرفه‌تر باشد.

تا کنون یوتیوب مدل‌های مختلفی از پخش فیلم‌های سینمایی را آزمایش کرده ولی به نظر می‌رسد مدل پخش رایگان همراه با تبلیغات بتواند تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و مخاطبان بیشتری هم جذب کند.

این رویکرد جدید دومین سایت بزرگ پخش فیلم دنیا می‌تواند هم برای هالیوود و هم برای صنعت فناوری مفید باشد و از قدرت تبلیغات در این بازار سخن می‌گوید.

به جز یوتیوب، سرویس‌های استریم فیلم دیگری مانند Sony Crackle و Tubi و Vudu هم فیلم‌هایی رایگان با پخش تبلیغات نمایش می‌دهند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.