اپلیکیشن Comixify می‌تواند فیلم‌ها و سریال‌ها را به صفحات کمیک تبدیل کند

0

هزاران کتاب کمیک از روی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های معروف ساخته شده است.

اما محققان دانشگاه فناوری ورشو توانستند سیستمی را توسعه دهند که ویدیوهای زنده را به صفحات کمیک تبدیل کند.

سیستم Comixify بهترین فریم‌ها از فیلمی که در حال پخش است را انتخاب و کمیک مشابه آن‌ها را می‌سازد. هنگامی که این فریم‌ها در کنار هم صفحات یک کتاب را می‌سازند؛ داستان فیلم به طور کامل پیاده‌سازی شده است.

به گفته محققان، این سیستم براساس الگوریتم‌های شبکه عصبی مبتنی بر Generative Adversarial Networks طراحی شده است.

تکنیک یادگیری ماشینی استفاده شده در Comixify با دو شبکه عصبی مولد (generator) و تفکیک‌کننده (discriminator) پیاده‌سازی شده است.

الگوریتم GANs اطلاعات ورودی را دریافت کرده و به شبکه مولد می‌دهد. شبکه مولد یک نمونه جدید براساس اطلاعات دریافتی می‌سازد و شبکه تفکیک‌کننده بررسی می‌کند این نمونه جزو نمونه‌هایی است که قبلا ساخته شده یا آموزش داده شده است یا باید از ابتدا ساخته شود.

این پروسه همین‌طور ادامه پیدا می‌کند تا شبکه مولد به طور کامل تمام نمونه‌ها را آموزش دیده باشد و شبکه تفکیک‌کننده نتواند میان نمونه جدید و مجموعه نمونه‌های قبلی تفاوتی پیدا کند.

تولید کتاب‌های کمیک با یادگیری ماشینی

چون کمیک تنها می‌تواند فریم‌های خاصی اجرا کند ولی فیلم‌ها شامل فریم‌های بسیار زیادی هستند؛ بنابراین سیستم Comixify باید بهترین لحظات فیلم و فریم‌های نماینده و منتخب ویدیو را یافته و پیاده‌سازی کند.

هنگامی که الگوریتم GANs فریم‌های منتخب یک فیلم را شناسایی و اطلاعات ورودی‌شان را جمع‌آوری و نمونه‌سازی می‌کند؛ سبک‌های کمیک روی آن‌ها اعمال شده و نتیجه نهایی دوباره بررسی می‌شود تا به صورت یک صفحه کمیک منتشر شود.

علاقه‌مندان به دانستن اطلاعات فنی بیشتر درباره این سیستم می‌توانند به مقاله کامل معرفی سیستم Comixify مراجعه کنند.

افرادی هم که تمایل دارند اپلیکیشن Comixify را آزمایش کنند؛ می‌توانند به صفحه وب اپلیکیشن Comixify سری بزنند.

توسعه Comixify می‌تواند انقلاب بزرگی در صنعت کمیک ایجاد کند و بسیاری از محتواهای مفید برای کودکان و نوجوانان به صورت کمیک عرضه شود.

منبع

بنر سایت دانلود فیلم نمایش دسکتاپ
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.