رکوردشکنی هواوی با فروش ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۸

0

هواوی روز یک‌شنبه اعلام کرد در سال ۲۰۱۸ موفق شده بیش از ۲۰۰ میلیون گوشی هوشمند به فروش برساند.

این شرکت چینی اعلام کرد بخش بزرگی از این فروش به مدل‌های پی ۲۰، آنر ۱۰ و میت ۲۰ تعلق دارد.

هواوی در سال ۲۰۱۰ تنها ۳ میلیون اسمارت‌فون فروخته بود و در سال ۲۰۱۷ به رکورد جدید ۱۵۳ میلیون اسمارت‌فون رسید که به خوبی رشد این شرکت را نشان می‌دهد.

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی Canalys، شرکت هواوی در فصل دوم سال ۲۰۱۸ موفق شده در فروش اسمارت‌فون از اپل هم پیشی بگیرد و به دومین فروشنده بزرگ گوشی دنیا تبدیل شود.

هواوی در بیانیه خود به مناسبت رکوردزنی فروش اسمارت‌فون در سال ۲۰۱۸، تاکید می‌کند دیگر هواوی یک فروشنده گوشی تازه‌کار نیست که در رده «شرکت‌های دیگر» قرار بگیرد؛ بلکه طبق آمارها و گزارش‌های رسمی جهانی جزو سه فروشنده برتر اسمارت‌فون دنیا است.

تسخیر چین و اروپا؛ عدم ورود به امریکای شمالی

با وجود موفقیت‌های بزرگی که این شرکت چینی در بازارهای جهانی کسب کرده است ولی هنوز چالش‌های جدی و بزرگی برای توسعه کارش دارد.

مهم‌ترین این چالش‌ها در ارتباط با دولت ایالات متحده است. دولت امریکا تمام بخش‌های خود را از خرید گوشی‌های هواوی منع کرده است و اعتقاد دارد دولت چین از طریق این گوشی‌ها مشغول جاسوسی است.

هواوی نمی‌تواند در بازارهای امریکای شمالی بدون ترس از تحریم اسمارت‌فون‌های خود را بفروشد. در ماه ژانویه، دو اپراتور بزرگ ورایزون و AT&T قراردادهای خود با هواوی را لغو کردند و در یک مورد فروش هواوی میت ۱۰ پرو در ایالات متحده متوقف شد.

اما هواوی توانسته در بازارهای کشورهای چین و اتحادیه اروپا بسیار موفق ظاهر شود. به گفته هواوی، بیش از ۵۰۰ میلیون نفر در ۱۷۰ کشور دنیا از اسمارت‌فون‌های تولیدی این شرکت استفاده می‌کنند.

هواوی در مه اوت پیش‌بینی کرد فروش اسمارت‌فون سال ۲۰۱۸ این شرکت بین ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون گوشی باشد ولی در سال ۲۰۱۹ می‌خواهد به مقام بزرگ‌ترین فروشنده تلفن همراه دنیا برسد.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.