اپل به لطف تحریم‌های ضد هواوی، جایگاه دوم فروش گوشی‌های هوشمند را دوباره به چنگ آورد

0

بر اساس تحقیق و برآوردهای تازه، اپل دوباره جایگاه دوم فروش گوشی‌های هوشمند را تصاحب کرده است. سامسونگ همچنان مقام نخست را دارد و بعد از هواوی که الان رتبه سوم را دارد، شرکت‌های شیائومی، اوپو و ویوو قرار دارند.

یک سال پیش در چنین روزهایی هواوی توانسته بود از اپل پیشی بگیرد، اما تحریم‌های تجاری آمریکا، کار هواوی را بسیار دشوار کرد و میزان فروش این شرکت ۲۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ افت کرد.

این تحقیق را پژوهشکده‌های Counterpoint و Canalys انجام داده‌اند.

البته هواوی به خاطر اینکه بازار مصرف بسیار بزرگ چین را دارد، از رتبه سوم پایین‌تر نیافتاده است. در سال ۲۰۱۹ هواوی ۷۰ درصد گوشی‌های خود را در خود چین فروخته بود.

دیگر غول گوشی‌‌سازی چین، یعنی شیائومی، وضعیت خوبی دارد و از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰؛ حدود ۱۷ درصد افزایش فروش داشته است.

ولی جالب است بدانید که بیشترین میزان رشد را در سال ۲۰۲۰، شرکت Realme داشته که ۶۵ درصد بیشتر گوشی روانه بازار کرده است.

میزان رشد اپل ناچیز و بین ۳ تا ۵ درصد بوده است.

سراغ سامسونگ می‌رویم. این شرکت گرچه رتبه اول را همچنان از آن خود کرده، اما در حال سقوط است. این شرکت ۱۴ درصد کمتر گوشی فروخته است. با این حال نسبت به اپل هنوز ۵۰ میلیون دستگاه موبایل بیشتر فروخته است.

سامسونگ در قسمت گوشی‌های پرچم‌دار به شدت از سوی اپل تهدید می‌شود و از آن سو در بخش گوشی‌های میان‌رده، چینی‌ها به سختی ابزارش را تهدید می‌کنند.

اما به صورت کلی بازار گوشی‌های هوشمند در جهان در سال ۲۰۲۰ بین ۷ تا ۱۰ درصد تحلیل رفته است. گمان می‌رود که همه‌گیری کرونا و قرنطینه‌ها و خانه‌نشینی‌های مردم باعث این امر شده باشد.

منبع verge

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.