«کوو» شبکه اجتماعی صوتی برای اشتراک‌گذاری پادکست‌های کوتاه یک دقیقه‌ای است

0

الکساندر مرگان (Alexandre Meregan) می‌گوید موسیقی و صدا هسته زندگی او را تشکیل می‌دهند. او همیشه مشغول شنیدن پادکست‌های طولانی یا آهنگ‌های موسیقی است.

اما یک روز در سفر کاری، پادکستی ۵ دقیقه‌ای گوش داد و خیلی لذت برد. به ذهن‌اش رسید پادکست‌های کوتاه می‌توانند کاربردی‌ و پرطرفدار باشند و برای ساخت‌شان نباید زیاد وقت صرف کرد.

مرگان با همین ایده شروع به کار روی اپلیکیشن و شبکه اجتماعی «Koo» کرد. یک اپلیکیشن برای ساختن پادکست‌هایی کوتاه و اشتراک‌گذاری آن‌ها با دیگر دوستان.

کوو به شما اجازه می‌دهد پادکست‌هایی یک دقیقه‌ای ضبط کنید و بعد برچسب‌ها و استیکرهای صوتی به آن افزوده و خیلی سریع و راحت با دیگر دوستان خود در Koo به اشتراک بگذارید.

مرگان اعتقاد دارد برخی از جوانان از ابراز عقاید یا طرح افکارشان در شبکه‌های اجتماعی خودداری می‌کنند چون غالب این پلتفرم‌ها مبتنی بر عکس و ویدیو هستند.

اما کوو اجازه می‌دهد جوانان به راحتی نظرات و افکارشان را در قالب یک پادکست یک دقیقه‌ای مطرح کنند بدون اینکه نگرانی و ترسی از دیده شدن چهره‌شان داشته باشند.

توسعه‌دهنده‌گان شبکه اجتماعی اعتقاد دارند بیان احساسات و نظرات افراد مهم‌تر از عکس و چهره‌شان است.

جای خالی صوت

همانند بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر، کوو در ابتدای کار خود بیشتر روی جذب کاربران تازه تمرکز دارد تا اینکه بخواهد سراغ مدل‌های کسب‌وکاری و درآمدزایی برود.

مرگان می‌گوید چندین ایده درآمدزایی مطرح است و در حال بررسی و محک‌زنی آن‌ها هستیم. بدون شک، مدل درآمدزایی این شبکه اجتماعی درون‌زا خواهد بود و با خود اپ و پلتفرم کوو ترکیب می‌شود.

آن‌ها سراغ سازندگان ویدیوهای یوتیوب و یوتیوبگرهای رفتند و دارند سرویس‌های صوتی را به عنوان یک پلتفرم خوب و تاثیرگذار تبلیغ می‌کنند.

در حال حاضر، چندین استارتاپ روی شبکه اجتماعی مبتنی بر صدا کار می‌کنند و تنها انگشت‌شماری از آن‌ها توانستند به موفقیت‌هایی برسد و جذب کاربر داشته باشند.

شبکه اجتماعی کوو توسط استودیوی Sweet Studio پشتیبانی می‌شود و فعلا برای پلتفرم دستگاه‌های iOS عرضه شده است. اپلیکیشن Koo را می‌توانید از روی اپ‌استور دانلود و نصب کنید.

منبع


 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.