کره جنوبی Boosting در لیگ بازی‌های کامپیوتری را ممنوع و مجازات‌های بسیار سنگینی برای مجرمان اعلام کرد

0

کره جنوبی یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در صنعت بازی است. آن‌ها Esports را بسیار جدی گرفتند و سعی می‌کنند قوانین آن را به طور کامل اجرا کنند.

در مسابقات Overwatch League، غالب گیمرها از کشور کره جنوبی هستند. آن‌ها با PC Bangs و سرعت اینترنت بسیار بالایی که دارند؛ بهترین بستر برای توسعه Esports هستند و به نوعی لیدر و رهبر این صنعت محسوب می‌شوند.

بنابراین، هیچ جای تعجب نیست که بشنویم دولت این کشور قوانینی برای صنعت بازی‌های کامپیوتری و مسابقات الکترونیکی وضع کند و هشدار دهد تخطی‌کننده‌ها با مجازات سنگینی روبرو می‌شوند.

دولت کره جنوبی طبق قانون جدیدی به نام «Law On Game Business Development» که در ژوئن ۲۰۱۷ به تصویب رسیده است؛ Boosting در لیگ بازی‌های کامپیوتری را ممنوع کرده و افرادی که مرتکب این جرم شوند باید ۲۰ میلیون وون معادل ۱۸ هزار دلار جریمه بپردازند و ۲ سال زندان بروند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

Boosting تکنیکی است که در آن یک فرد با مهارت‌های گیمینگ بالا، به جای فرد دیگری از حساب کاربری او استفاده کرده تا امتیازهای بیشتری جمع‌آوری شود.

سالم‌سازی صنعت بازی و سودآوری گیمرها

در لیگ‌های بازی‌های کامپیوتری از Boosting برای افزایش رتبه گروه یا جمع‌آوری امتیاز و بعد سودآوری بیشتر استفاده می‌شود. اما این تکنیک مانع رقابت سالم گیمرها و افزایش مهارت‌های آن‌ها می‌شود.

افزون بر این، شرکت‌های سازنده بازی باید هزینه‌های بیشتری بپردازند در حالی‌که در دنیای واقعی چنین گیمرهایی با این مهارت‌ها وجود ندارند.

کره جنوبی این قانون را با کمک و حمایت شرکت‌های بازی‌سازی و برگزارکننده بازی‌های Esports در این کشور و همین‌طور متولیان صنعت بازی تصویب کرده است.

قرار است این قانون شش ماه پس از تصویب به اجرا دربیاید و با استفاده از یک پروکسی بازی، همه گیمرها تحت نظر باشند.

تداوم اجرای این قانون می‌تواند تاثیرات زیادی روی صنعت بازی هم در کره جنوبی و هم در سراسر دنیا داشته باشد. بسیاری از شرکت‌های غیرقانونی که پیرامون Boosting شکل گرفتند و تبلیغات آن‌ها در اینترنت مشاهده می‌شود؛ دیگر قادر نخواهند بود به خدمات خود ادامه دهند.

همین‌طور، بسیاری از گیمرهای Boosting معروف در دنیا کنار زده می‌شوند و رقابت‌های سالم‌تری شکل می‌گیرد.

در بسیاری از کشورهای اروپایی، Boosting یک کار غیرقانونی تلقی نمی‌شود و خلاف قانون نیست ولی کشور کره جنوبی می‌خواهد در این زمینه پیشگام باشد.

منبع: + و +

   

پستهای اخیر

خودروی مفهومی جیلی ویژن استاربرست معرفی شد؛ طراحی مدرن، فضایی و آینده‌نگرانه (گالری عکس)

جیلی با رونمایی از خودروی مفهومی Vision Starburst، نقشه راه آینده طراحی خودروهای خود را ترسیم کرد. خودروی ویژن استاربرست توسط استودیوی طراحی جیلی در شانگهای خلق شده است و از المان‌های کاملا مدرن و آینده‌نگرانه‌ای مبتنی بر نورپردازی‌های…

پیشنهاد کتاب: عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست – مواجهه با اندوه و فقدان با فرهنگی که این‌ها را…

آن‌هایی که رنج را تجربه می‌کنند، معرفتی کسب می‌کنند که بقیه ما به آن نیاز داریم. با توجه به اینکه در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم از احساس کردن هراس دارند، مهم است تا عمق سفر انسانی‌مان را به روی یکدیگر باز کنیم، که تنها با تجربه…

پیشنهاد کتاب: کتاب چگونه بر جهان حکومت کنیم؟ راهنمای دیکتاتور بلند پرواز، نوشته آندره د گیلوم

کسی که آرزو دارد از او اطاعت کنند، ابتدا باید بداند چگونه دستور دهد. نیکولو ماکیاولی قدرت، در جهان امروز در ذهن افراد لیبرال و طرفداران شفافیت سیاسی تصویری منفی دارد. بعضی‌ها می‌گویند قدرت باید تقسیم شود، می‌گویند قدرت زیاد در دست یک…

با این تانک مثل فوت کردن به شمع، به چاه‌های نفت مشتعل کویت فوت می‌کردند تا خاموش شوند!

تصور کنید که شما یک تانک قدیمی روسی را با دو موتور هواپیمای جت و مقدار زیادی آب ترکیب کنید تا یک دستگاه عجیب آتش‌نشانی بسازید که قادر باشد که حتی حریق چاه‌های نفت را خاموش کند! به سال 1991 می‌رویم، در این زمان جنگ خلیج فارس به انتهای خود…

فیلم‌هایی که بسیار خوب و عالی و احساس‌برانگیز هستند، اما به خاطر تاثیرگذاری زیاد روی روح و روانمان،…

وقتی در سایت‌های دانلود هستیم و فهرست فیلم‌ها را نگاه کنیم تا تصمیم بگیریم کدامشان را دانلود کنیم، نگاهی به اسم کارگردان و امتیاز فیلم و هنرپیشه‌ها و داستان کلی‌شان می‌ندازیم تا بتوانیم تصمیم بگیریم. اما شمار زیادی از فیلم‌هایی که دانلود…

فهرستی از چیزهایی که شاید تصور کنید که تنها شما را عصبی می‌کنند، اما عامل اضطراب خیلی‌ها در کشورهای…

چند روز پیش یک کاربر سایت اجتماعی ردیت، سوالی مطرح کرد که در کمال شگفتی خیلی از آن استبال شد و پاسخ‌های متعددی برای آن گذاشته شد. سوال این بود که چه چیز خاص و ویژه‌ای شما را عصبی می‌کند و صرف‌نظر اینکه بارها آن شرایط را تجربه کرده باشید،…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.