برندهای نوکیا و وان‌پلاس بدترین عملکرد را در مدیریت اپلیکیشن‌های پس‌زمینه دارند

0

اپلیکیشن‌هایی که در پس‌زمینه اسمارت‌فون‌ها اجرا شده و دایم در حال مصرف باتری گوشی یا دیتا و پهنای‌باند هستند؛ یکی از دردسرهای همیشگی کاربران محسوب می‌شوند.

معمولا باید این اپلیکیشن‌ها را یافت و غیرفعال کرد یا روش‌هایی برای متوقف کردن‌شان به کار گرفت. مردم پلتفرم‌ها و برندهایی را دوست دارند که به اپ‌های کمتری اجازه می‌دهد در پس‌زمینه گوشی فعال باشند.

اما تا کنون بررسی کردید کدام برندهای سازنده گوشی موبایل در این زمینه بهتر عمل کردند و کدام برندها وضعیت بدتری دارند؟

سایتی به نام DontKillMyApp.com بی‌سروصدا به بررسی عملکرد برندهای معروف بازار اندروید پرداخته و آن‌ها را از نظر فاکتور کشتن اپلیکیشن‌های پس‌زمینه، رتبه‌بندی کرده است.

شرکت HMD Global سازنده گوشی‌های نوکیا، تنها شرکت سازنده اسمارت‌فونی است که با دریافت امتیاز ۵ از ۵، بدترین عملکرد در خاموش کردن اپ‌های پس‌زمینه را دارد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

گوشی‌های نوکیا روی اندروید اوریو یا پای به طور خودکار، ۲۰ دقیقه پس از خاموش شدن صفحه‌نمایش، اپلیکیشن‌های پس‌زمینه را غیرفعال می‌کند و ظاهرا هیچ برنامه‌ای در whitelisting برای فعالیت در پس‌زمینه نیست.

یک بسته نرم‌افزاری به نام Battery Protection مسئول پایان دادن کار اپ‌ها در پس‌زمینه گوشی‌های نوکیا است. این ویژگی در ظاهر مزیت محسوب می‌شود ولی هوشمندی و قابلیت‌های یک گوشی هوشمند را از بین برده و اسمارت‌فون‌ها را به یک گوشی ساده تبدیل خواهد کرد.

برندهای معروفی که کشنده اپ‌ها نیستند

اما پس از نوکیا، برندهای وان‌پلاس، شیائومی، هواوی و میزو قرار دارند. پشت سر آن‌ها هم برندهای سونی، سامسونگ و اچ‌تی‌سی دیده می‌شوند.

جالب است برندی مانند سامسونگ تقریبا در انتهای این رتبه‌بندی قرار دارد و پس از آن برندهایی مانند سونی، اچ‌تی‌سی، گوگل و لنوو دیده می‌شود. یعنی لنوو بهترین عملکرد را در مدیریت اپ‌های پس‌زمینه دارد.

نکته مهم بعدی به برند هواوی مربوط می‌شود. این برند همیشه مدعی ارایه بهترین عملکرد در مصرف باتری و مدیریت هوشمند اپ‌های پس‌زمینه بود ولی اکنون در رتبه سوم این رتبه‌بندی قرار دارد. از هواوی انتظار می‌رفت هوشمندتر عمل کرده و جزو بدترین برندها نباشد.

کاربران برندهایی که وضعیت مناسبی در این رتبه‌بندی ندارند؛ می‌توانند به طور دستی فعالیت اپ‌ها در پس‌زمینه را مدیریت کنند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.