از هر شش امریکایی بزرگسال، یک نفر کامپیوتر پوشیدنی به مچ دست خود بسته است

0

شاید در حوالی سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، ساعت هوشمند یک کالای لوکس و غیرضروری محسوب می‌شد ولی اکنون آمار و ارقام نشان می‌دهند حداقل در کشور ایالات متحده این‌گونه نیست.

موسسه مطالعاتی NPD Group تخمین زده است فروش ساعت‌های هوشمند در ۱۲ ماه منجر به نوامبر ۲۰۱۸ بیش از ۶۱ درصد افزایش داشته است.

به این معنی که یک ششم افراد بزرگ‌سال (حدود ۱۶ درصد) در کشور امریکا یک ساعت هوشمند به مچ دست خود بستند.

شما هنگامی که در خیابان راه می‌روید؛ افراد زیادی را در اطراف خود می‌بینید که ساعت هوشمند به دست دارند و این اتفاق نشان می‌دهد این پوشیدنی‌ها به یک جریان غالب در جامعه تبدیل شدند.

این آمار به معنی مرگ ساعت‌های کلاسیک یا دیگر پوشیدنی‌ها نیست و این بازار همچنان برای شرکت‌ها و محصولات مختلف ظرفیت و گنجایش دارد.

چه عواملی موجب رشد فروش ساعت هوشمند شده است؟

گروه مطالعاتی NPD اعتقاد دارند ورود ساعت‌های هوشمند مجهز به ارتباطات LTE از جمله اپل واچ‌های اخیر بزرگ‌ترین عامل فروش و استقبال مردم از این پوشیدنی‌ها بوده است.

ساعت‌های هوشمند زمانی جذاب‌تر شدند که توانستید بدون نیاز به گوشی با آن‌ها کار کنید و جواب تماس و پیام دوستان خود را بدهید.

عوامل دیگری هم در رشد بازار ساعت‌های هوشمند دخیل بوده است. کاهش قیمت این محصولات نسبت به نسل‌های اول را نباید از یاد برد.

سری‌های جدید ساعت‌های هوشمند قیمتی حدود ۲۰۰ دلار دارند درحالی‌که مدل‌های قدیمی‌تر با قیمت‌هایی نزدیک به ۴۰۰ دلار عرضه شدند.

صفحه‌نمایش بزرگ‌تر این ساعت‌ها به همراه طراحی‌های کاربرپسند و ظریف هم باعث استقبال بیشتر از این گجت‌ها شد. ساعت‌های هوشمند اولیه هم زمخت و بدشکل بودند و هم چیزی اضافی روی مچ دست به نظر می‌رسیدند که کارایی چندانی نداشتند.

روی ساعت‌های اولیه هیچ نرم‌افزاری نصب نمی‌شد یا ویژگی‌های محدودی در دسترس بود ولی امروزه شما می‌توانید روی ساعت‌های هوشمند جدید، انواع اپلیکیشن‌های بازی و سرگرمی، موسیقی، برنامه‌ریزی، تناسب اندام و سلامتی و نرم‌افزارهای کاربردی روزانه را نصب و استفاده کنید.

فناوری دارد به سمتی می‌رود که ساعت‌های هوشمند ساده‌تر و کاربردی‌تر شوند و به معنای واقعی کلمه کارهای روزانه و فوری کاربران را انجام دهند.

به همین دلیل است که مردم تمایل پیدا کردند همیشه روی مچ دست خود یک کامپیوتر کوچک داشته باشند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.