فیلیپینی‌ها روزی ۱۰ ساعت آنلاین هستند درحالی‌که ژاپنی‌ها زیر ۴ ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند

0

در سال‌های اخیر، کشورهای جنوب شرقی آسیا در رکوردهای اینترنت تاثیرگذاری بالایی داشتند و حضوری پررنگ دارند.

جالب اینجا است که مدل مصرف اینترنت آن‌ها نیز با کشورهای دیگر دنیا و حتی کشورهای همسایه خود بسیار متفاوت است.

مثلا، در حالی‌که کشورهای فیلیپین، تایلند و اندونزی جزو میانگین آنلاین بسیار بالایی هستند و در ۵ کشور برتر دنیا قرار می‌گیرند؛ کشور ژاپن پایین‌ترین رده را دارد.

گزارش تازه‌ای از متوسط ساعت آنلاین کاربران در کشورهای مختلف توسط موسسه HootSuite منتشر شده است. در این گزارش، کاربران فیلیپینی با رکورد ۱۰ ساعت و ۲ دقیقه در صدر جدول قرار دارند.

آن‌ها در سال‌های گذشته رده‌های دوم و سوم بودند و تایلند در رده اول قرار داشت که امسال به رده اول کوچ کردند.

یعنی تصور کنید هر کاربر اینترنتی در کشور فیلیپین، به طور متوسط بیش از ۱۰ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه‌روز را در اینترنت می‌گذراند. این آمار متوسط حضور در اینترنت را نشان می‌دهد وگرنه حتما کاربرانی با ساعت‌های حضور بسیار بیشتر از ۱۰ ساعت هم در این کشور یافت می‌شود.

دو کشور تایلند و اندونزی نیز در بالای جدول و میان ۵ کشور اول دنیا از نظر مصرف اینترنت قرار دارند. تایلند با رکورد ۹ ساعت و ۱۱ دقیقه در مکان سوم و اندونزی با ۸ ساعت ۳۶ دقیقه در رتبه پنجم است.

رتبه‌های دوم و چهارم در اختیار کشورهای برزیل و کلمبیا از ناحیه امریکای لاتین است.

چرا ژاپنی‌ها آنلاین نمی‌شوند؟

در این گزارش، مردم ژاپن کمترین استفاده را از اینترنت دارند و به طور متوسط فقط ۳ ساعت و ۴۵ دقیقه آنلاین هستند. این آمار باورکردنی نیست و در دل خود نکات مهم بسیار زیادی دارد.

ژاپن کشوری فقیر از نظر دسترسی به اینترنت یا سرعت دیتا نیست. از سوی دیگر، پیشرفته‌ترین تجهیزات همراه در این کشور یافت می‌شود؛ پس چرا کاربران اینترنتی ژاپنی چندان علاقه‌ای به آنلاین شدن ندارند؟

شاید متوجه شدند استفاده از شبکه‌های اجتماعی چقدر می‌تواند کارایی آن‌ها را کاهش دهد و باید زمان سپری شده در اینترنت را چگونه مدیریت و کنترل کنند.

گزارش موسسه HootSuite می‌گوید ۵۷ درصد از جمعیت جهان به اینترنت متصل شده است و به طور متوسط روزی ۶.۵ ساعت از اینترنت استفاده می‌کنند.

کاربران اینترنت در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱.۲ میلیارد نفر خواهند بود. در سال ۲۰۱۸، نزدیک به ۳۶۰ میلیون کاربر جدید به اینترنت افزوده شده‌ است که نشان می‌دهد به طور متوسط روزی ۱ میلیون کاربر اینترنتی جدید داریم.

کشور هند با ضریب نفوذ ۴۱ درصد در صدر کشورهای حرکت‌کننده به سوی اینترنت قرار دارد. در سال ۲۰۱۸، نزدیک به ۱۰۰ میلیون کاربر از جنوب شرق آسیا به اینترنت افزوده شده‌اند که سهم کشور چین بسیار زیاد است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.