چگونه در نرم‌افزار KMPlayer دو زیرنویس را همزمان اجرا کنیم؟

1

نرم‌افزار KMPlayer یکی از محبوب‌ترین پخش‌کننده‌های صوتی و تصویری در میان کاربران است.

رابط کاربری این نرم‌افزار بسیار ساده است؛ از کدک‌های صوتی و تصویری گسترده‌ای پشتیبانی می‌کند و امکانات فراوانی دارد که تماشای فیلم با آن را راحت و لذت‌بخش می‌کند.

بسیاری از کاربران از نرم‌افزار KMPlayer به خاطر امکانات فوق‌العاده او در نمایش و مدیریت زیرنویس‌ها استفاده می‌کنند. نمایش چند زیرنویس با هم، تغییر رنگ و فونت، تنظیم زمانی زیرنویس و امکانات دیگر کار با زیرنویس‌ها در این نرم‌افزار میسر است.

اگر شما هم جزو کاربران و طرفداران KMPlayer هستید و از سوی دیگر در حال یادگیری زبان جدیدی هستید؛ می‌توانید فیلم و سریال مورد علاقه‌تان را با دو زیرنویس همزمان تماشا کنید.

مثلا، زبان انگلیسی و فارسی یا زبان انگلیسی و فرانسوی. این قابلیت به شما امکان می‌دهد جملات و کلمات دو زبان را با هم مقایسه کنید و به در آموزش زبان جدید پیشرفت کنید.

چندین ترفند برای نمایش همزمان دو زیرنویس فیلم در KMPlayer وجود دارد. ما ترفند ساده زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

تنظیمات اجرای همزمان دو زیرنویس

۱- نرم‌افزار KMPlayer را اجرا کنید.

۲- کلید F2 را بزنید تا پنجره Preference باز شود.

۳- از بخش سمت چپ، روی سربخش Subtitle Processing کلیک کرده و بعد از فهرست باز شده گزینه Multi-sub/etc را انتخاب کنید.

۴- از بخش سمت راست پنجره باز شده، در برگه General گزینه Position 2nd Lang-Class at top of screen/Enable 2nd subtitle  را تیک زده و در نهایت روی کلید Close پایین پنجره کلیک کنید.

تنظیمات بالا باعث اجرای همزمان دو زیرنویس فیلم می‌شوند. البته، باید توجه داشت هر دو زیرنویس با هم هماهنگی زمانی داشته باشند.

فراموش نکنید که باید فایل‌های هر دو زیرنویس را کنار فایل اصلی فیلم قرار دهید. اگر فیلم نام و پسوندی مانند film1.mkv دارد؛ باید زیرنویس‌های مثلا فارسی و انگلیسی دارای نام‌های film1.EN.srt و film1.FA.srt بوده و در پوشه اصلی فیلم ذخیره شده باشیند.

با اجرای فیلم، مشاهده می‌کنید که هر دو زیرنویس با هم به صورت خودکار اجرا شده و یکی در بالای صفحه و بعدی در پایین صفحه نمایش داده می‌شوند.

تنظیمات مکان نمایش دو زیرنویس

اگر تمایل دارید هر دو زیرنویس کنار یکدیگر یا زیرهم نمایش داده شوند؛ نرم‌افزار KMPlayer به شما امکان تغییر مکان زیرنویس‌ها را می‌دهد.

۱- پس از باز کردن نرم‌افزار KMPlayer، کلید F2 را فشار دهید تا پنجره Preference باز شود.

۲- روی سربخش Subtitle Processing زده و گزینه Alignment را انتخاب کنید.

۳- در برگه ۲nd subtitle، تیک گزینه Inherit the attributes of first subtitle را بردارید تا تنظیمات این پنجره فعال شوند.

۴- حالا، تنظیمات بخش Subtitles Alignment/Margins در دسترس قرار می‌گیرند و شما می‌توانید به راحتی مختصات و مکان زیرنویس دوم را برای نرم‌افزار تعریف کنید. فراموش نکنید که در پایان روی کلید Close کلیک کنید.

روش‌های دیگر

دو روش مشهور دیگر برای نمایش دو زیرنویس روی یک فیلم در نرم‌افزار KMPlayer وجود دارد.

در روش اول با استفاده از سایت SRT Merger می‌توان دو زیرنویس را تبدیل به یک فایل زیرنویس کرد.

روش دوم افزودن زیرنویس‌ها در هنگام اجرای فیلم است. ابتدا زیرنویس اول به فیلم افزوده می‌شود و بعد زیرنویس دوم انتخاب و اجرا می‌گردد.

در این روش، روی وسط صفحه نرم‌افزار KMPlayer راست کلیک کرده و از مسیر Subtitles —>Subtitle Languages –>2nd Subtitle –>Load Subtitle پوشه حاوی دو زیرنویس را باز و اجرا می‌کنید.

   
1 نظر
  1. علی می گوید

    این امکان از KMPlayer حذف شده! می توانید از potplayer استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.