ترامپ از طرح‌های ۵G جدید و پرسرعتی برای مقابله با هواوی و چین رونمایی کرد

0

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده با همکاری FCC (کمسیون ملی ارتباطات آمریکا) از طرح‌ها و برنامه‌های جدیدی برای رشد شبکه‌های پرسرعت ۵G در امریکا رونمایی کرد.

ترامپ به طور علنی و مستقیم گفت: «رقابت در ۵G آغاز شده است و امریکا باید برنده باشد.»

او اشاره کرد تا پایان سال جاری میلادی، ۹۲ بازار در سراسر ایالات متحده آماده ورود و استفاده از شبکه‌های ۵G خواهند بود که در این زمینه حتی از کشور کره جنوبی هم با ۴۸ بازار پیشی گرفتند.

رئیس جمهور امریکا در مراسم رونمایی از طرح‌های جدید رشد و توسعه ۵G گفت: «این یک رقابت است و اکنون شرکت‌های بزرگ ما درگیر آن هستند.»

به گفته ترامپ، طبق برخی برآوردها، صنعت بی‌سیم امریکا قصد دارد ۲۷۵ میلیارد دلار در شبکه‌های ۵G سرمایه‌گذاری کند و به سرعت ۳ میلیون شغل برای شهروندان امریکایی فراهم شود. این فعالیت‌ها نزدیک به ۵۰۰ میلیارد دلار به اقتصاد این کشور کمک می‌کنند.

مدت‌ها است جنگ ۵G آغاز شده

جنگ ۵G میان امریکا و چین از مدت‌ها پیش آغاز شده است و هریک با سرمایه‌گذاری زیاد و هم‌افزایی تمام نیروها و توانمندی‌های خود سعی دارند بر دیگری غلبه کرده و برنده این میدان بزرگ اقتصادی، فنی و حتی نظامی باشند.

شبکه‌های ۵G نسل بعدی شبکه‌های سلولی موبایل هستند که هم از نظر سرعت و پایداری و هم از نظر تاخیر و هوشمند با شبکه‌های ۴G LTE بسیار متفاوت و بهتر عمل می‌کنند. بسیاری از ایده‌های شهر هوشمند، خودران‌ها و اینترنت اشیا تنها بر بستر ۵G تحقق پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شبکه‌های ۵G می‌توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:

اینترنت ۵G چیست؟ چه تفاوت‌ها و برتری‌هایی با نسل‌های پیشین اینترنت دارد؟

در حال حاضر، دو اپراتور AT&T و ورایزون شبکه‌های ۵G خود در ایالات متحده را راه‌اندازی کرده و دو اپراتور مخابراتی دیگر، تی‌موبایل و اسپرینت، قصد دارند تا اواخر سال ۲۰۱۹ خدمات خود را آغاز کنند.

فعلا تنها یک اسمارت‌فون ۵G از موتورولا توسط ورایزون ارایه شده است که از شبکه‌های ۵G این کشور پشتیبانی می‌کند.

۵G یک مسئله امنیت ملی است

ترامپ تاکید کرده باید محدودیت‌ها و موانع توسعه ۵G از میان برداشته شوند؛ از جمله طیف‌های فرکانسی بیشتری آزاد شود. وی گفت دولت‌اش دنبال این هدف است و انتظار دارد FCC جسورانه‌تر و شجاعانه‌تر مجوزهای طیف‌های فرکانسی را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری صادر و طیف‌های بیشتری در دسترس قرار دهد.

مدیر موسسه FCC در این مراسم اشاره کرد بزرگ‌ترین مزایده طیف‌های فرکانسی در تاریخ امریکا را ۱۰ دسامبر برگزار کردند تا کریرها به ۳۴۰۰ مگاهرتز پهنای‌باند جدید در فرکانس‌های بالای ۳۷ و ۳۹ و ۴۷ گیگاهرتز دسترسی پیدا کنند.

ممنوعیت استفاده از تجهیزات مخابراتی هواوی در سراسر امریکا، کمک مالی ۲۰.۴ میلیارد دلاری تحت نام Rural Digital Opportunity برای توسعه باندپهن روستایی تا ۴ میلیون خانه و کسب‌وکار در مناطق روستایی، توسعه اینترنت اشیا و خدمات ۵G مبتنی بر طیف‌های فرکانسی و رایزنی با متحدان اروپایی برای توسعه ۵G از اقدامانی هستند که FCC برای رشد این شبکه‌ها انجام داده است.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.