چگونه در گوگل مپس مکان پارک خودرومان را ذخیره کنیم تا بعدا سریع‌تر به پارکینگ برسیم

0

همه ما با مشکل پارک خودرو و پارکینگ در مرکز شهر و خیابان‌های اصلی یا شلوغ آشنا هستیم و شاید هر روز با آن درگیر باشیم.

برای رسیدن به یک قرار کاری، مجبور می‌شویم خودرو را در یک خیابان فرعی، در محل پارک ممنوع یا یک گاراژ و پارکینگ ناآشنا پارک کرده و دو ساعت بعد نمی‌دانیم دقیقا کجا باید دنبال خودرومان باشیم!

اما این روزها فناوری و گوشی‌های هوشمند راه‌کارهایی برای هر مشکل دارند. از جمله می‌توانند محل پارک خودروی خود را ذخیره کرده تا سریع‌تر آن را پیدا کنید. کافی است روی گوشی خود اپلیکیشن گوگل مپس را نصب کرده باشید.

گوگل مپس را روی گوشی‌های اندرویدی و iOS باز کرده و دستورالعمل‌های زیر را انجام دهید تا محل پارک خودرو را روی نقشه ذخیره کرده و بعدا در زمان خود صرفه‌جویی کنید:

در آیفون

با اپلیکیشن گوگل مپس در iOS می‌توانید به راحتی محل پارک خودروی‌تان را پیدا کنید و به کلافگی و اعصاب‌خردی خود پایان دهید. اگرچه، گزینه‌ها و تنظیمات این ویژگی در iOS کمتر از اندروید است ولی باز هم به شدت کاربردی است.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

۱- روی نقطه آبی رنگی که مکان فعلی شما را نشان می‌دهد؛ ضربه بزنید و از منوی ظاهر شده گزینه «Set as parking location» را انتخاب کنید.

۲- اگر می‌خواهید محل پارک خودروی خود یا پارکینگی که یافته‌اید را با دیگران به اشتراک بگذارید؛ روی کلید «Share» در نوار پایین بخش «Saved parking» ضربه‌ای بزنید. اگر این نوار ظاهر نمی‌شود؛ دوباره روی نقطه آبی ضربه‌ای بزنید تا ظاهر شود.

۳- روی کلید «Directions» در نوار بخش «Saved parking» ضربه‌ای بزنید تا نقشه گوگل مپس به طور گام به گام شما را به محل پارک خودرو هدایت کند. همین‌طور، می‌توانید روی کلید «Start» بزنید سیستم ناوبری گوگل مپس برای رسیدن به محل پارک خودرو فعال شود.

۴- روی گزینه «Clear» بزنید تا موقعیت فعلی محل پارک خودروی شما پاک شود یا با زدن روی «Share» می‌توانید موقعیت فعلی خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

گوگل مپس می‌تواند با اعلان‌هایی محل پارک خودرو و وضعیت آن را به شما دایما گزارش دهد. برای این منظور:

۱- روی منوی سه خطی (همبرگری) در بالا گوشه راست نقشه ضربه بزنید تا منویی باز شود. این منو را به پایین اسکرول کنید تا گزینه «Notifications» را ببینید.

۲- روی گزینه «Notifications» ضربه زده و مطمئن شوید نوتفیکیشن گزینه «Saved parking locations» روشن باشد. ممکن است از شما خواسته شود ابتدا گوگل مپس را از نظر ارسال اعلان‌ها احرازهویت کنید.

در اندروید

روش ذخیره‌سازی محل پارکینگ در اندروید بسیار شبیه به iOS است ولی تنظیمات و گزینه‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌گیرد:

۱- روی نقطه آبی نشان‌دهنده محل موقعیت کنونی خود ضربه‌ای بزنید.

۲- از منوی آبی رنگی که ظاهر می‌شود؛ گزینه «Save your parking» را انتخاب کنید.

۳- اگر می‌خواهید مکان پارکینگی را برای دیگران بفرستید؛ در بخش «Parking location» به نوار پایین صفحه مراجعه و گزینه «Share» را بزنید.

۴- با زدن روی گزینه «More Info» یا سوایپ رو به بالای نوار «Parking location» می‌توانید به تنظیمات و گزینه بیشتری برای ذخیره محل پارک خودرو دست یپدا کنید.

۵- با زدن روی «Enter notes» می‌توانید اطلاعات بیشتری مانند نام خیابان، نام کسب‌وکار نزدیک محل پارک خودرو یا شماره خاصی را ذخیره کنید.

۶- با زدن روی گزینه «Add photos» می‌توانید از محل پارک خودروی خود یک عکس بگیرید تا بعدا این مکان را راحت‌تر پیدا کنید.

۷- در بخش «Time left» هم می‌توانید زمان منقضی شدن پارکینگ را وارد کنید. این شمارنده معکوس به شما می‌گوید چقدر دیگر از زمان پارکینگ شما باقی مانده است.

هنگامی که می‌خواهید سراغ خودروی خود بیایید:

۱- به نوار «Parking location» در پایین گوگل مپس نگاه کنید یا این نوار را به بالا سوایپ کنید تا اطلاعات محل پارک خود ظاهر شوند.

۲- می‌توانید روی گزینه «Directions» بزنید تا مسیر گام به گام رسیدن به محل پارک خودرو روی نقشه مشخص شود. با زدن روی کلید «Start» ناوبری گوگل مپس شروع به کار می‌کند.

۳- با زدن روی «Clear» می‌توانید محل ذخیره پارکینگ را پاک کنید.

در اندروید به طور خودکار اعلان‌های مربوط به محل پارک خودرو را دریافت خواهید کرد. شما می‌توانید این اعلان‌ها را مانند هر اعلان دیگری در اندروید با کشیدن و رها کردن پاک کنید. اگر می‌خواهید اعلان‌های محل پارک خودرو را دریافت نکنید:

۱- وارد بخش تنظیمات گوگل مپس شوید (منوی همبرگری در بالا سمت چپ برنامه).

۲- روی «Notifications» و بعد «People and places» ضربه بزنید.

۳- در گزینه «Saved parking» وضعیت اعلان‌ها را خاموش کنید.

همان‌طور که مشاهده کردید؛ گوگل مپس به شما این امکان را می‌دهد محل پارک خودروی خود را ذخیره کرده تا در زمان یافتن آن صرفه‌جویی کنید. اگر بخواهید محل دومی برای پارک خودرو تعیین کنید؛ محل جدید به عنان محل اصلی و جاری انتخاب می‌شود.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.