چگونه دوربین‌ها، محدودیت‌های سرعت و تصادف‌های ترافیکی را در گوگل مپس چک کنیم؟

0

چند روزی است ویژگی‌های ترافیکی جدیدی به سرویس گوگل مپس افزوده شدند.

علاوه بر اینکه گوگل مپس از تعداد کشورها و مناطق بیشتری برای نمایش اطلاعات ترافیکی پشتیبانی می‌کند؛ در اقدامی جدید حداکثر سرعت مجاز جاده‌ها، دوربین‌ها، تله‌های سرعتی و حوادث ترافیکی را گزارش می‌کند. این اطلاعات و ویژگی در بیش از ۴۰ کشور جهان قابل استفاده هستند

هنگامی که در مود ناوبری گوگل مپس هستید؛ حداکثر سرعت مجاز در گوشه پایین سمت چپ نقشه نمایش داده می‌شود. همین‌طور، اپلیکیشن گوگل مپس به شما گزارش می‌دهد که به یک دوربین، سرعت‌سنج، گره ترافیکی یا حادثه تصادفی نزدیک می‌شوید.

تبلیغ: رایگان: تست MBTI + تفسیر ویدیویی تیپ شخصیت و سازگاری شغلی

در ادامه می‌خواهیم نحوه استفاده دستی از این ویژگی جدید گوگل مپس برای مکان‌های مختلف را بررسی کنیم:

۱- در مود ناوبری گوگل مپس، یک آدرس را وارد کرده و روی گزینه directions ضربه بزنید یا آیکون آبی رنگ Go در وسط صفحه گوگل مپس را بزنید. سپس باید مقصد انتخاب شود و روی کلید Start بزنید.

۲- در همان مود ناوبری روی آیکون + (سومین آیکون از پایین سمت راست) ضربه بزنید.

۳- نوع گزارش مورد نظرتان را انتخاب کنید (تصادف، محدودیت سرعت، کاهش سرعت، دوربین و …)

۴- گوگل مپس شروع به افزودن گزارش به نقشه می‌کند. یک پنجره هم برای لغو این گزارش مشاهده خواهید کرد.

این ویژگی جدید گوگل مپس برای مدت زمان طولانی در سرویس‌هایی مانند اپلیکیشن ویز قرار دارند ولی در گوگل مسپ به مناطق خاصی محدود شده بودند که با به‌روزرسانی اخیر به طور کامل در کشورهایی مانند امریکا، انگلیس، استرالیا، روسیه، ژاپن، ایتالیا، قطر، اردن، کویت، همان و غیره قابل استفاده است.

گفتنی است که این ویژگی جدید در سمت سرور گوگل مپس رخ داده و کاربران نیاز به نصب نسخه جدید یا به‌روزرسانی گوگل مپس خود در اندروید و آی‌او‌اس ندارند. البته، ممکن است برای همه کاربران در سراسر جهان همزمان نمایش داده نشود.

بهتر است مشاهده گزارش‌های ترافیکی یا محل دوربین‌های سرعت‌سنج را خود راننده انجام ندهد و از مسافران یا دیگر سرنشینان خودرو بخواهد این اطلاعات را از روی نقشه گوگل مپس در حین رانندگی برایش بخوانند.

منبع


 
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.