یک استارتاپ هوافضای امریکایی می‌خواهد سریع‌ترین هواپیمای جهان را بسازد؛ پیمودن فاصله نیویورک تا فرانسه در کمتر از ۱.۵ ساعت

0

در سال‌های اخیر، رقابت تازه‌ای برای ساخت سریع‌ترین هواپیمای جهان شکل گرفته است. چندین شرکت هوافضا می‌خواهند سریع‌ترین هواپیمای فراصوت را بسازند و رهبری بازار را به دست بگیرند.

در تازه‌ترین حرکت، شرکت تازه تاسیس و استارتاپی Hermeus می‌خواهد طرحی را توسعه دهد که به ساخت یک هواپیمای تجاری با سرعت ۵ ماخ منجر می‌شود. این سرعت به این معنی است که فاصله شهر نیویورک تا فرانسه که در حالت عادی ۷ ساعت است را در کمتر از ۱.۵ ساعت بپیماید.

شرکت امریکایی Hermeus در حال جمع‌آوری سرمایه و کمک‌های مالی برای توسعه فناوری‌ها و پیش‌نیازهای ساخت سریع‌ترین هواپیمای جهان است.

سه سال پیش، شرکت Boom Supersonic اعلام کرد یک هواپیمای تجاری با سرعت فراصوت ۲.۲ ماخ خواهد شد. این شرکت در ژانویه ۲۰۱۹ موفق به جذب سرمایه‌ای ۱۴۰ میلیون دلاری شد تا بتواند هواپیمای فراصوت Overture خود را توسعه دهد.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
خرید ساعت سونتو و لوازم جانبی ساعت Suunto

هواپیمای Overture سرعتی حدود ۱۰ درصد بیشتر از سرعت هواپیمای Concorde دارد. هواپیمای کنکورد با سرعتی ۲ ماخ برای مصارف تجاری و مسافربری استفاده می‌شد و تا کنون سریع‌ترین هواپیمای جهان بوده است که البته از سال ۲۰۰۳ دیگر اجازه پرواز نیافت.

شرکت Boom Supersonic به طور رسمی اعلام کرده است هواپیمای فوق سریع خود را تا نیمه‌های سال ۲۰۲۰ روانه بازار می‌کند. ایرلاین‌های ویرجین و ژاپن ایرلاینز ۳۰ فروند هواپیمای Overture را پیش خرید کردند.

سرمایه‌گذاری بلندمدت در صنعت هوانوردی

اکنون، شرکت Hermeus به دنبال توسعه هواپیمایی سریع‌تر از این‌ها است. آن‌ها نمی‌خواهند کاری معجزه‌آسا بکنند یا دست به اختراع و اکتشاف علمی بزنند. یک مجموعه از مهندسان هوافضا در این شرکت فعالیت می‌کنند که می‌خواهند با توسعه فناوری‌های موجود به هواپیمایی سریع‌تر برسند.

مواد اولیه هواپیمای Hermeus از جنس تیتانیوم خواهد بود. نیروی محرکه این هواپیما هم ترکیبی از موتورهای توربینی و چرخشی است. آن‌ها تصور می‌کنند تا ۵ سال آینده بتوانند هواپیمایی با سرعت ۵ ماخ بسازند و ۳ تا ۵ سال دیگر هم طول می‌کشد تا تجاری‌سازی شود.

برخی از مهندسان شرکت Hermeus تجربه کار در شرکت‌هایی مانند SpaceX و Blue Origin را دارند و چهار مهندسی دیگر از شرکت Generation Orbit فارغ‌التحصیل شدند. شرکتی که در زمینه توسعه موشک‌های فراصوت و دیگر فناوری‌های جدید فضایی فعالیت می‌کند.

در سال‌های اخیر، شرکت‌های زیادی وارد صنعت هوافضا و هوانوردی شدند و سرمایه‌گذاری‌های بلندمدتی انجام دادند.

منبع

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.