سرانجام توییتر اجازه داد به ریتوییت‌ها فایل گیف‌ اضافه کنید

0

توییتر روز دوشنبه اعلام کرد کاربران موبایل می‌توانند از این پس در ریتوییت‌های خود از فایل‌های گیف استفاده کنند.

بنابراین، شما دیگر مجبور نیستید برای انتقال احساسات خود دنبال کلمات و جملات مناسب باشید و با انگشت تایپ کنید. کافی است گیف مناسب را پیدا و به ریتوییت اضافه کنید.

توییتر در بیانیه خود که در اختیار رسانه‌ها قرار داده است؛ اعلام می‌کند در ریتوییت‌ها می‌توان از عکس، فیلم و فایل‌های گیف استفاده کرد. تمام این محتواها قابل افزودن به ریتوییت‌ها هستند تا مردم بهتر و سریع‌تر بتوانند افکار، ذهنیات، احساسات و نظرات‌شان را به اشتراک بگذارند.

توییتر به طور شفافی اشاره می‌کند: «وقتی می‌خواهید با فرد دیگری مکالمه کنید ولی نمی‌توانید کلمات مناسبی بیابید؛ از گیف‌ها استفاده کنید.»

این قابلیت جدید فقط برای کاربران موبایل اندروید، iOS و نسخه وب اپلیکیشن موبایل در دسترس است و هنوز روی نسخه دسکتاپ توییتر اعمال نشده است. توییتر می‌گوید ممکن است این قابلیت برای همه کاربران در یک زمان فعال و قابل استفاده نباشد ولی به مرور و در چند روز آینده در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.

به‌روزرسانی کوچک؛ تاثیری بزرگ

اگرچه این به‌روزرسانی کوچک توییتر شاید اتفاق و تغییر بزرگی نباشد ولی کاربران این شبکه اجتماعی مدت‌ها است منتظرش هستند. مکالمات و گفت‌وگوهای کاربران در سال‌های اخیر از متن به سوی عکس، استیکر، ایموجی و گیف حرکت کرده است و کاربران نیاز داشتند فایل‌های متحرکی در ریتوییت‌های خود استفاده کنند.

افزون بر این، به‌روزرسانی کوچک اخیر توییتر می‌تواند در تغییر چهره تایم‌لاین‌ها بسیار تاثیرگذار باشد و شاهد متن کمتر و گیف‌های متحرک بیشتری باشیم که قطعا شادابی و مشارکت بیشتر کاربران را در پی خواهد داشت.

توییتر اعلام کرد این به‌روزرسانی کوچک حاصل همکاری چندین تیم و کار تیمی بسیار سطح بالایی است. چون نیازمند تغییراتی در ساختار خود توییت، تایم‌لاین و همین‌طور ویژگی‌هایی برای نمایش یکسان و متقارن برای همه کاربران بودند.

تیم کاری این ویژگی در توییت‌های خود بسیار هیجان‌زده نشان داده و ابراز خوشحالی کردند که موفق شدند یکی از خواسته‌های کاربران این شبکه اجتماعی را برآورده کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.