سرانجام توییتر اجازه داد به ریتوییت‌ها فایل گیف‌ اضافه کنید

توییتر روز دوشنبه اعلام کرد کاربران موبایل می‌توانند از این پس در ریتوییت‌های خود از فایل‌های گیف استفاده کنند.

بنابراین، شما دیگر مجبور نیستید برای انتقال احساسات خود دنبال کلمات و جملات مناسب باشید و با انگشت تایپ کنید. کافی است گیف مناسب را پیدا و به ریتوییت اضافه کنید.

توییتر در بیانیه خود که در اختیار رسانه‌ها قرار داده است؛ اعلام می‌کند در ریتوییت‌ها می‌توان از عکس، فیلم و فایل‌های گیف استفاده کرد. تمام این محتواها قابل افزودن به ریتوییت‌ها هستند تا مردم بهتر و سریع‌تر بتوانند افکار، ذهنیات، احساسات و نظرات‌شان را به اشتراک بگذارند.

توییتر به طور شفافی اشاره می‌کند: «وقتی می‌خواهید با فرد دیگری مکالمه کنید ولی نمی‌توانید کلمات مناسبی بیابید؛ از گیف‌ها استفاده کنید.»

این قابلیت جدید فقط برای کاربران موبایل اندروید، iOS و نسخه وب اپلیکیشن موبایل در دسترس است و هنوز روی نسخه دسکتاپ توییتر اعمال نشده است. توییتر می‌گوید ممکن است این قابلیت برای همه کاربران در یک زمان فعال و قابل استفاده نباشد ولی به مرور و در چند روز آینده در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرد.

به‌روزرسانی کوچک؛ تاثیری بزرگ

اگرچه این به‌روزرسانی کوچک توییتر شاید اتفاق و تغییر بزرگی نباشد ولی کاربران این شبکه اجتماعی مدت‌ها است منتظرش هستند. مکالمات و گفت‌وگوهای کاربران در سال‌های اخیر از متن به سوی عکس، استیکر، ایموجی و گیف حرکت کرده است و کاربران نیاز داشتند فایل‌های متحرکی در ریتوییت‌های خود استفاده کنند.

افزون بر این، به‌روزرسانی کوچک اخیر توییتر می‌تواند در تغییر چهره تایم‌لاین‌ها بسیار تاثیرگذار باشد و شاهد متن کمتر و گیف‌های متحرک بیشتری باشیم که قطعا شادابی و مشارکت بیشتر کاربران را در پی خواهد داشت.

توییتر اعلام کرد این به‌روزرسانی کوچک حاصل همکاری چندین تیم و کار تیمی بسیار سطح بالایی است. چون نیازمند تغییراتی در ساختار خود توییت، تایم‌لاین و همین‌طور ویژگی‌هایی برای نمایش یکسان و متقارن برای همه کاربران بودند.

تیم کاری این ویژگی در توییت‌های خود بسیار هیجان‌زده نشان داده و ابراز خوشحالی کردند که موفق شدند یکی از خواسته‌های کاربران این شبکه اجتماعی را برآورده کنند.

منبع

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.