دانشگاهی در انگلیس شبکه‌های اجتماعی دانشجویان را برای جلوگیری از خودکشی پایش می‌کند

0

یک دانشگاه در انگلیس می‌خواهد با استفاده از تحلیل داده‌ها مانع خودکشی دانشجویان شود.

دانشگاه نورثامبریا با همکاری چند شرکت و سازمان نزدیک به خود می‌خواهد اطلاعاتی از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی دانشجویان جمع‌آوری کند تا یک ابزار هشدار اولیه (Early Alert Tool) طراحی کند.

اگر این دانشگاه موفق به ساخت این ابزار شود؛ می‌تواند دانشجویان دارای شرایط روحی بحرانی را شناسایی کند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه نورثامبریا آمده، در حال حاضر اطلاعاتی مانند حضور در سخنرانی‌ها و فعالیت‌های عمومی، استفاده از کتابخانه یا وضعیت تحصیلی و رتبه آن‌ها برای دریافت مشکلات بالقوه روحی دانشجویان استفاده می‌شود.

لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اما بودجه‌هایی در این دانشگاه به تصویب رسیده است تا توسعه‌دهنده‌ها بتوانند از اطلاعات بیشتری استفاده کنند. غالب دانشجویان از شبکه‌های اجتماعی بیشتر از کتابخانه‌های دانشگاه استفاده می‌کنند. توسعه‌دهنده‌ها می‌خواهند به الگویی برای بهره‌برداری اطلاعات از شبکه‌های اجتماعی دانشجویان برسند.

حل مسئله پیچیده خودکشی با کلان داده

دانشگاه نورثامبریا در بیانیه مطبوعاتی خود مشخص نکرده است چه نوع اطلاعاتی از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی جمع‌آوری می‌کند ولی یک منبع نزدیک به دانشگاه می‌گوید این عملیات می‌تواند به نفع دانشجویان باشد و حتی حافظ حریم خصوصی آن‌ها است.

قرار است این اطلاعات دانشجویان به شدت محافظت شده و حریم خصوصی آن‌ها تحت تاثیر قرار نگیرد. طراحان این برنامه از دانشجویان می‌خواهند داده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

اگر این برنامه نتایج موفقیت‌آمیزی در جلوگیری از خودکشی دانشجویان داشته باشد؛ دانشگاه‌های دیگر بریتانیا هم می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند. دیگر دانشگاه‌ها هم به دنبال راه‌کارها و ابزارهایی برای جلوگیری از خودکشی هستند.

خودکشی یک فرآیند پیچیده روانی است که از روی علایم ظاهری قابل تشخیص نیست و ابزارهای کلان داده با پایش مستمر اطلاعات و بعد تجزیه و تحلیل آن‌ها می‌توانند به الگویی درست برای تشخیص آن برسند.

در ایران هم دانشگاه‌ها با مسئله خودکشی دانشجویان روبرو هستند و یکی از طرح‌های آن‌ها زیر نظر گرفتن شبکه‌های اجتماعی آن‌ها برای پیشگیری و جلوگیری است. البته، این نظارت بر شبکه‌های اجتماعی به صورت دستی و انسانی صورت می‌گیرد.

منبع

   

پستهای اخیر

دنیایی که وراج‌ها و فک‌زنی را دوست دارد! این مرد برنامه‌ریزی کرده که سال‌ها تک و تنها لایواستریم کند…

در دنیای عجیبی زندگی می‌کنیم که متن و مفهوم در حال از دست معنی خود است و در عوض جنجال و ساعت‌های حرف زدن و گرفتن وقت مخاطب، ارزش پیدا می‌کند. برخی‌ها هنوز نمی‌خواهند این واقعیت را قبول کنند، برخی هم به سرعت از تغییر سلیقه و گرایش‌های…

چرا از بهترین اپلیکیشن اندروید و iOS برای ایجاد عادت‌های روزانه بهتر و پیگری وضعیت سلامتی استفاده…

اگر در اندروید و iOS دنبال یک اپلیکیشن انگیزشی روزانه و ردگیری عادت‌ها یا خودمراقبتی بگردید؛ احتمالا هیجان‌انگیزتر از اپلیکیشن Fabulous نخواهید یافت. بهترین اپلیکیشن سال گوگل پلی در دسته Health & Fitness، برنده جایزه بهترین طراحی…

درگذشت بنیان‌گذار ادوبی، خالق PDF و بسیاری از نرم‌افزارهای مهم دنیای فناوری

چارلز گسچه (Charles Geschke) بنیان‌گذار شرکت ادوبی و فردی که در خلق فرمت PDF کمک‌های زیادی کرده بود؛ در سن ۸۱ سالگی، روز ۲۷ فروردین ماه درگذشت. مدیرعامل شرکت ادوبی در یک نامه به کارمندان این شرکت؛ درگذشت «چارلز گسچه» را ضایعه بزرگی برای…

بهترین و بدترین محصولات اپل از نظر قابلیت تعمیرپذیری (جدول رتبه‌بندی آیفون‌ها و مک‌بوک‌ها)

اکنون می‌توانید امتیازهای قابلیت تعمیر گوشی‌ها و لپ‌تاپ‌ها اپل را به طور رسمی در سایت این شرکت مشاهده کنید. هرچند هنوز هم دارای ابهاماتی هستند و چون خود اپل گزارش داده، چندان قابل اعتماد نیستند و مرموز به نظر می‌رسند. قانون جدید دولت…

نکات جالبی در مورد استیو جابز در کتاب تازه «ناز بهشتی»- یکی از بخش‌های جالب کتاب: استیو جابز هیچ وقت…

دو سه هفته‌ای که خبر انتشار یک کتاب جدید در مورد استیو جابز، داغ شده. اسم این کتاب Pause. Breathe. Choose.: Become the CEO of Your Well-Being است. این کتاب را ناز بهشتی نوشته که فعلا بیشتر به عنوان مربی مدیریت ذهن و خودیاری برای کسب…

کارشناسان خرید و استفاده این ۸ چیز را برای کاهش استرس و اضطراب در دوران کرونا توصیه می‌کنند

اگر اخیرا به خاطر شیوع ویروس کرونا گرفتار استرس و اضطراب شدید؛ شما تنها نیستید. به‌ویژه، اگر در خانه نشسته‌اید و کارهای خود را انجام می‌دهید و منتظر کاهش شیب منحنی مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا هستید. قطعا ساعت‌ها پای کامپیوتر و لپ‌تاپ…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.