جزئیات جدیدی درباره آیفون ۱۱

0

کمتر از یک ماه دیگر، آیفون‌های جدید اپل معرفی می‌شوند ولی ما هم‌اکنون می‌توانیم اطلاعات جدید بسیار مهمی درباره این گوشی‌ها به شما بدهیم.

اطلاعات نشت یافته جدید با قاطعیت می‌گویند اپل در کنفرانس شهریورماه از سه گوشی آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس رونمایی می‌کند. احتمالا، این آیفون‌ها در تاریخ ۱۰ الی ۱۱ سپتامبر معرفی می‌شوند.

مدیر اجرایی یکی از شرکت‌های مخابراتی عرضه‌کننده آیفون در ایالات متحده در مصاحبه‌ای بیان کرده آیفون ۱۱ در روز ۲۰ سپتامبر عرضه می‌شود. چون سنت اپل این‌گونه است که یک محصول را یک هفته تا ۱۰ روز زودتر از زمان عرضه، رونمایی می‌کند؛ حدس می‌زنیم آیفون‌های ۱۱ دهم الی یازدهم سپتامبر معرفی می‌شوند.

طراحی ظاهری پنل جلویی آیفون‌های ۱۱ بسیار شبیه به آیفون XS است ولی در پنل پشتی شاهد تغییراتی هیجان‌انگیز هستیم. در آیفون ۱۱، دوربین اصلی دو گانه با برآمدگی از بدنه شاهد خواهیم بود ولی در آیفون‌های ۱۱ پرو و ۱۱ پرو مکس، مجموعه دوربین سه گانه استفاده می‌شود.

گفته می‌شود یکی از لنزهای دوربین سه‌گانه اپل، لنزی اولتراواید با زاویه دید ۱۲۰ درجه است که از فیلم‌های ۴K در نرخ ۳۰ فریم در ثانیه پشتیبانی می‌کند.

رنگ جدید گرادیانتی

از دیگر جزئیات و اطلاعات نشت کرده درباره آیفون‌هایی ۱۱ می‌توان به کیفیت نمایشگر بهتر و سیستم تشخیص چهره Face ID سریع‌تر اشاره کرد. چندین منبع قابل اعتماد هم تایید کردند آیفون‌های ۱۱ با پشت مات عرضه می‌شوند و مانند سری قبلی شیشه شفاف نیستند.

این اطلاعات جدید به طور کامل رندرهای قبلی آیفون‌های ۲۰۱۹ را رد می‌کنند و طراحی دیگری باید برای این گوشی‌های پرچم‌دار متصور بود.

افزون بر این، آیفون ۱۱ با ظرفیت پایه ۱۲۸ گیگابایت عرضه می‌شود که دو برابر آیفون‌های با ظرفیت پایه ۶۴ گیگابایتی سال قبل است. اپل می‌خواهد آیفون‌هایی با فضای ذخیره‌سازی ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی نیز عرضه کند. یک تصمیم بزرگ و جنجالی از سوی اپل که حتما با استقبال کاربران و ناراحتی شرکت‌های ثالث همکار کوپرتینو مواجه می‌شود.

خبر دیگر اینکه شاهد عرضه آیفون‌های جدید با رنگی متفاوت خواهیم بود. رنگ «سبز تیره» که البته بیشتر شبیه به رنگ‌های گرادیانتی است و در نور و زاویه‌های مختلف، طیف‌های رنگی متفاوتی به نمایش می‌گذارد. هواوی در بسیاری از گوشی‌های خود رنگ گرادیانتی را استفاده کرده و سامسونگ هم اسمارت‌فون‌های گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس را با چنین رنگ‌هایی عرضه می‌کند.

در حالی‌که شاید طراحی ظاهری آیفون در پنل جلویی برای سومین سال متوالی تکرار شود؛ حتما عرضه رنگ جدید می‌تواند برای برخی کاربران تازه و هیجان‌انگیز باشد.

اگرچه انتشار این حجم از اطلاعات درباره آیفون‌های جدید، در تاریخ اپل بی‌سابقه است ولی باز هم دلایل زیادی برای انتظار کشیدن مراسم رونمایی آیفون‌های ۱۱ در شهریورماه وجود دارد.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.