نتفلیکس با کمک تیم‌های متخصص انسانی، فیلم و سریال به کاربران پیشنهاد می‌دهد

0

نتفلیکس در حال آزمایش روش جدیدی برای کمک به مردم در یافتن فیلم و سریالی است که واقعا دوست دارند تماشا کنند. هم‌اکنون، این ویژگی به نام «Collections» به طور آزمایشی برای کاربران iOS در دسترس است.

در حال حاضر، نتفلیکس به طور عمومی براساس تاریخچه تماشای فیلم و سریال شما روی این شبکه، برخی عناوین را به شما پیشنهاد می‌دهد ولی ویژگی «Collections» تنها براساس تاریخچه موضوعی فیلم و سریال‌ها نیست.

براساس گفته‌های نتفلیکس، با ویژگی «Collections» تیمی از متخصصان خلاق و با معیارهایی مانند ژانر، لحن، خط داستان و ویژگی‌های شخصیتی برخی عناوین را سازماندهی کرده و به کاربر پیشنهاد می‌دهند.

این شیوه پیشنهاد عناوین انتخاب شده توسط انسان‌ها با روال معمول نتفلیکس در پیشنهاد فیلم و سریال به کاربران بسیار متفاوت است.

نتفلیکس در میان سرویس‌های استریم فیلم و سریال به تعدد دسته‌بندی‌های عناوین مشهور است. این سرویس فراتر از عناوین معمولی مانند اکشن، درام، علمی تخیلی، عاشقانه و نظایر این‌ها، هزاران عنوان را در دسته‌بندی‌های جزئی‌تری به مخاطبان پیشنهاد می‌دهد و اکنون با ویژگی «Collections» می‌خواهد خیلی هدفمندتر کاربران را به تماشای یک فیلم سوق دهد.

همین‌طور، نتفلیکس عناوین محبوب و پرطرفدار در سرویس خود را ردگیری کرده و به دیگران پیشنهاد می‌کند. کاربران از این طریق می‌توانند متوجه شوند کدام فیلم و سریال بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است و محبوب‌های دیگران را بررسی کند.

کاربران iOS اپلیکیشن نتفلیکس می‌توانند ویژگی Collections را در سمت راست بالای صفحه اصلی اپ خود مشاهده کنند؛ جایی که قبلا My List قرار داشت.

رقابت در پیشنهادهای ویژه

پیشنهادات جدید در گروه‌های قابل ویرایشی با نام‌های «Let’s Keep It Light» ،«Dark & Devious TV Shows» ،«Prizewinning Movie Picks» ،«Watch, Gasp, Repeat»، «Women Who Rule the Screen» و غیره دسته‌بندی شده‌اند.

می‌توانید پیشنهادات ویژه نتفلیکس را در صفحه اصلی دنبال یا با ضربه زدن روی هریک از این عناوین، عناوین بیشتری در هر بخش کشف کنید.

هنگامی که روی یک دسته ضربه می‌زنید؛ تصاویر کوچکی از عناوین پیشنهادی نمایش داده و یک زیرعنوان دیده می‌شود که می‌گوید این فیلم و سریال درباره چه موضوعی است. هنگامی که شما این عناوین را دنبال می‌کنید؛ احتمالا به سیستم اعلان نتفلیکس هم افزوده می‌شوند.

البته، در صفحه اصلی هم عناوین جدیدی پیشنهاد داده می‌شوند تا افرادی که می‌خواهند فیلم و سریال متفاوتی تماشا کنند؛ هنوز شانس کشف یک عنوان جدید را داشته باشند.

سخنگوی نتفلیکس تاکید کرده ویژگی Collections در مراحل آزمایشی قرار دارد و براساس منطقه، کشور، دوره زمانی و آیتم‌های دیگر ممکن است پیشنهادات متفاوتی به کاربران بدهد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد این ویژگی به یک سرویس دایمی در نتفلیکس تبدیل شود.

در حالی‌که اولین باری نیست نتفلیکس به سازماندهی عناوین پیشنهادی به کاربران می‌پردازد؛ رقابت شدیدی میان سرویس‌های استریم ویدیو برای پیشنهادات هدفمند و نزدیک‌تر به خواسته کاربر به راه افتاده است. بسیاری از سرویس‌های استریم ویدیو مانند +Disney یا +Apple TV از روش‌های دیگری برای ارائه پیشنهادهای خاص به مشتریان استفاده می‌کنند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.