به مناسبت ۴۰ سالگی واکمن: سونی کیت واکمنی برای گوش دادن به نوار کاست‌های قدیمی عرضه کرد

اگر از گوش دادن به نوارهای کاست قدیمی خود ناامید شدید و می‌خواهید به‌زودی از دست آن‌ها خلاص شوید؛ بهتر است کمی دست نگه دارید چون سونی دوباره یک واکمن برای گوش دادن به نوار کاست‌ها رونمایی کرد!

شرکت سونی روز پنج‌شنبه به مناسبت ۴۰ سالگی عرضه اولین واکمن در جهان، از کیت واکمن ویژه در نمایشگاه IFA 2019 به نام NW-A100TPS رونمایی کرد.

این کیت واکمن بیشتر از هر چیزی، خاطره گوش دادن موسیقی از روی نوارهای کاست را زنده می‌کند. این کیت شامل دو بخش یا رابط کاربری است که در یک بخش باید نوار کاست قدیمی قرار بگیرد.

اما برای گوش دادن به موسیقی باید از بخش دوم که شبیه به پخش‌کننده‌های ام‌پی‌تری‌ امروزی است؛ استفاده شود. این دستگاه دارای وای‌فای و سیستم‌عامل اندروید برای پخش موسیقی است.

در واقع، سونی در این کیت نوستالرژی از اولین و آخرین واکمن‌های خود یک مدل قرار داده است. واکمن دیجیتالی دارای صفحه‌نمایشی ۳.۶ اینچی HD با کابل و درگاه شارژ USB-C و باتری به ظرفیت ۲۶ ساعت است. کاربران برای گوش دادن به موسیقی‌های بیشتر می‌توانند به فروشگاه Walkman مراجعه کنند.

تجربه‌ای ترکیبی از گوش دادن به موسیقی

افرادی که هنوز نوارهای کاست موسیقی قدیمی خود را نگهداری کردند؛ با خرید کیت ۴۰ سالگی واکمن سونی می‌توانند دوباره به گذشته سفر کرده و از شنیدن موسیقی‌های خاطره‌انگیز با کیفیت نوارهای کاست لذت ببرند.

در واکمن آنالوگ فقط باید نوار کاست قرار داده شود. کلیدهایی روی این واکمن قرار دارد که اجازه می‌دهند موسیقی را پخش کنید یا اینکه به جلو و عقب برگردانید. احتمالا، کمی طول می‌کشد تا دوباره به رابط کاربری یک واکمن آنالوگ عادت کنید!

از دیگر نکات جالب در این کیت واکمن NW-A100TPS، تشابه کلیدها در هر دو واکمن آنالوگ و دیجیتال است. سونی در سال ۱۹۷۹ اولین واکمن خود را عرضه کرد و اکنون پس از ۴۰ سال، دوباره امیدها برای گوش دادن به موسیقی را زنده کرده است.

سونی هنوز نگفته این کیت واکمن در ایالات متحده با چه قیمتی عرضه می‌شود ولی می‌دانیم در دسامبر ۲۰۱۹ و با قیمت ۵۹۹ دلار استرالیا در این کشور به فروش می‌رسد.

منبع: + و +

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.