برگه Following در اینستاگرام حذف شد

0

با شروع این هفته میلادی، اینستاگرام در یک حرکت رو به جلو و درست، برگه کمتر شناخته شده Following را حذف کرد و در زیرمجموعه بخش Activity قرار داد.

اگر با برگه Following آشنایی ندارید؛ باید بگوییم در اینستاگرام می‌توانستید لایک‌ها و کامنت‌های جدید کاربران برای شما را مشاهده کنید. افزون بر این، برگه Following کاربران و حساب‌های کاربری جدیدی که فالور شما شده‌اند را نمایش می‌داد.

اکنون، از طریق بخش Activity یا همان علامت و برگه قلب در پایین صفحه می‌توانید این فعالیت‌ها را مشاهده کنید.

برگه Following یک ویژگی بد داشت که باعث شده اینستاگرام آن را حذف کند. شما می‌توانستید از طریق این برگه تمام فعالیت‌های دوستان و کاربران دیگر را مشاهده کنید و به علاقه‌مندی‌های آن‌ها پی ببرید. مثلا، تمام تصاویر سگ‌هایی که دوست شما آن را لایک کرده یا تمام مدل‌های اینستاگرامی که علاقه‌مندشان است.

اینستاگرام به رسانه‌ها گفته است این ویژگی هم چندان کاربردی نبود و هم مردم نمی‌دانستند که از طریق این برگه تمام فعالیت‌شان زیر نظر است. بنابراین، برگه Following در خدمت کاربران نبود بلکه می‌توانست اسباب آزار و اذیت و مزاحمت فکری آن‌ها را فراهم کند.

ساده‌سازی و خلوت‌سازی بیشتر رابط کاربری اینستاگرام

اکنون، اینستاگرام با یک به‌روزرسانی و تغییر کوچک، برگه Following را به زیربخش Activity منتقل کرده است تا سادگی بیشتری داشته باشد. اینستاگرام برای اولین بار در سال ۲۰۱۱ از برگه Following رونمایی کرد به این امید که راهی برای کشف عکس‌ها، پست‌ها و کاربران جدید باشد. اکنون برگه Discover بهتر عمل می‌کند و در این زمینه مفیدتر است.

اینستاگرام در طی یک سال اخیر، رویکرد ساده‌سازی و خلوت‌سازی رابط کاربری اینستاگرام را در پیش گرفته است و حتی عرضه یک پیام‌رسان مستقل به نام تردز نیز با همین هدف صورت گرفت. اینستاگرام به جای اینکه این پیام‌رسان را در بخش دایرکت اینستاگرام قرار دهد؛ ترجیح داد به صورت یک اپ مستقل عرضه کند تا خود اینستاگرام ساده‌تر باشد. حذف منوی همبرگری هم در این راستا بوده است.

احتمالا در آینده هم برخی ویژگی‌های کمتر استفاده شده و غیر کاربردی اینستاگرام حذف شوند و رابط کاربری این اپلیکیشن بیشتر از گذشته ساده و خلوت شود. برخی افراد این سیاست جدید فیسبوک را متاثر از خداحافظی بنیان‌گذاران اینستاگرام در سال گذشته می‌دانند که اعتقادی به چنین طراحی‌هایی نداشتند.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.